Premiery gier – luty 2020. Detroit: Become Human, Overpass i nie tylko

Po dość „ogórkowym” styczniu lutowy kalendarz gracza zakreślony jest od góry do dołu premierami, choć chyba musimy się już przyzwyczajać, że coraz częściej do słowa „premiera” włączane są też remastery, edycje specjalne oraz porty gier przeznaczone na „niezagospodarowane” dotychczas platformy. Tak czy inaczej mamy dla Was aż 12 tytułów, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zombie Army 4: Dead War (PC, Xbox One, PlayStation 4)

Zaczynamy od gry nastawionej na kooperację. Zombie Army 4: Dead War to już czwarta odsłona spin-offu popularnego cyklu Sniper Elite. Najogólniej mówiąc, jest to strzelanka z widokiem zza pleców sterowanej postaci.

Dość osobliwie prezentuje się warstwa fabularna, bo Zombie Army 4: Dead War „opowiada” alternatywną historię II Wojny Światowej. Ktoś powie – to już było i to nie raz. Racja. Ale w grze studia Rebellion do największego konfliktu w dziejach ludzkości dołączają… hordy zombie, posłane w bój przez Adolfa Hitlera, który powraca prosto z piekieł, aby siać demolkę.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, jesteśmy członkiem czteroosobowego zespołu. Braki w „żywych” graczach zastępuje sztuczna inteligencja, więc teoretycznie możemy grać nawet w pojedynkę. W Zombie Army 4: Dead War nie zabrakło też brutalnych i efektownych egzekucji, rozczłonkowywania wrogów etc., więc raczej nie jest to gra przeznaczona dla najmłodszych.

Kiedy premiera Zombie Army 4: Dead War? 4 lutego 2020, tymczasem sprawdźcie w sklepie x-kom:

Zombie Army 4: Dead War

Total War: Rome 2 – Enemy at the Gates Edition (PC)

Ktokolwiek kiedykolwiek zetknął się z serią „Total War” chyba już wie, czego się spodziewać. Wydanie „Wróg u bram” zawiera podstawową wersję gry Total War: Rome II z 2013 roku (w edycji cesarskiej) wraz z wszystkimi najważniejszymi dodatkami (Hannibal u Bram i Podzielone Imperium).

I choć jest to poniekąd „odgrzewany kotlet”, bo nie mówimy nawet o wersji zremasterowanej gry, to zawartość z pewnością nie zawodzi. Dla tych, którzy wiedzą – seria Total War to taki zręczny mix turowej strategii ze strategią czasu rzeczywistego. W wersji „Rome II”, jak nietrudno się domyślić, przenosimy się do czasów starożytnego Rzymu, gdzie walczymy o dominację terytorialną.

Posunięcia naszych wojsk, zarządzanie prowincjami, rozbudowa armii – wszystko to odbywa się w systemie turowym. Natomiast same walki odbywają się już w czasie rzeczywistym. I trzeba przyznać, że to połączenie sprawdza się wyśmienicie, fundując graczom setki, jeżeli nie tysiące godzin wciągającej rozgrywki. Premiera Total War: Rome 2 – Wróg u Bram 6 lutego 2020 roku.

The Yakuza Remastered Collection Day 1 Edition (PlayStation 4)

O tym tytule pisaliśmy już przy okazji tekstu o nadchodzących premierach gier na pierwsze półrocze 2020, do którego Was odsyłamy. Odsyłamy również do sklepu x-kom, gdzie możecie zamawiać The Yakuza Remastered Collection Day 1 Edition w wersji na PlayStation 4. Sprzedaż zestawu trzech zremasterowanych gier z serii Yakuza wraz z dodatkami rozpocznie się 11 lutego 2020.

The Yakuza Remastered Collection

Darksiders Genesis (Xbox One, PlayStation 4, Switch)

Pecetowa wersja, która ukazała się w grudniu minionego roku, została ciepło przyjęta przez graczy i recenzentów, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by myśleć, że i z portami konsolowymi będzie tak samo.

Darksiders Genesis to typowy reprezentant gatunku hack’n’slash, z elementami fantasy RPG, z możliwością rozgrywki kooperacyjnej. Fabularnie gra jest natomiast prequelem serii Darksiders. Wcielamy się w Jeźdźców Apokalipsy – Wojnę i Waśń, które operują różnym uzbrojeniem (Woja preferuje broń białą, Waśń – palną).

Konsolowe porty Darksiders Genesis ukażą się w walentynki 2020. Sprawdźcie Darksiders Genesis na Switch w sklepie x-kom.

Snack World: The Dungeon Crawl – Gold (Switch)

Kolejna „walentynkowa” premiera w naszym lutowym zestawieniu to typowo „nintendowskie” RPG, w które zagrać może każdy, niezależnie od wieku. Kreskówkowa stylistyka, losowo generowane lochy, które przemierzamy w poszukiwaniu najróżniejszych skarbów, customizacja postaci, lokalny i sieciowy coop (do czterech graczy).

S.T.A.L.K.E.R. Trylogia

O przedsprzedaży i premierze trylogii S.T.A.L.K.E.R. informowaliśmy w osobnym tekście. Przypomnimy tylko, że oprócz samych gier w zestawie znajdziecie m.in. opowiadanie Michała Gołkowskiego pt. „Ogończa 4”. Preorderowe zamówienia S.T.A.L.K.E.R. Trilogy możecie zamawiać w x-kom, premiera zestawu 20 lutego 2020.

Stalker Trylogia

Gods & Monsters (PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch)

Mitologia grecka w cukierkowej, przerysowanej stylistyce? Proszę bardzo. Gods & Monsters to przygodówka TPP, za której stworzenie odpowiadają twórcy Assassin’s Creed Odyssey. W grze wcielamy się w zapomnianego bohatera, a naszym celem jest uratowanie greckich bogów i przywrócenie im mocy. Naszym głównym antagonistą jest Tyfon, czyli najbardziej śmiercionośna istota w całej greckiej mitologii.

Gra zadebiutuje na rynku 25 lutego.

Gods & Monsters

Two Point Hospital (Xbox One, PlayStation 4, Switch)

Strategia ekonomiczna, będąca jednocześnie dość osobliwym symulatorem prowadzenia szpitala. Oczywiście interesuje nas nie tylko pomoc potrzebującym pacjentom, ale też rozwijanie szpitalnego biznesu. Liczba chorych, którzy opuszczają naszą placówkę zadowoleni, przekłada się bezpośrednio na to, ilu nowych pacjentów zdołamy do siebie przyciągnąć, a tym samym – ile gotówki na nich zbijemy.

Two Point Hospital jest dostępne na komputerach osobistych już od dwóch lat, teraz przekonamy się, czy twórcy zadbali o porty konsolowe na tyle, by dało się wygodnie zarządzać szpitalem. Premiera wersji na konsole 25 lutego 2020. Tymczasem możecie zamawiać Two Point Hospital w ramach preorderu:

Overpass (PC, Xbox One, PlayStation 4)

Czyli najogólniej mówiąc – wyścigi pojazdami terenowymi, czy to samochodami, czy quadami. W grze zaimplementowany został realistyczny model jazdy, realistycznie odwzorowane są również same pojazdy. Naszym zadaniem jest oczywiście pokonywanie różnych tras, które zostały zaprojektowane tak, by stanowić dla gracza spore wyzwanie. I tak musimy zwracać uwagę na odpowiednie dostosowanie prędkości do trasy, ale też na uszkodzenia samochodu. Istotne jest również umiejętne dopasowanie pojazdu do danego wyzwania.

Overpass ukaże się w 27 lutego 2020.

Detroit: Become Human (PC)

Jedna z ciekawszych lutowych premier, choć bynajmniej nie jest to tytuł nowy. Do niedawna Detroid: Become Human dostępne było wyłącznie dla posiadaczy PlayStation 4. Teraz Quantic Dream przygotowało wersję na komputery osobiste, więc posiadacze mocnych blaszaków będą mogli pograć w tę znakomitą produkcję w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

Jeśli macie zajawkę na futurystyczne i futurologiczne rozmyślania o ludziach i androidach obdarzonych sztuczną inteligencją, lubicie nieliniową fabułę, na której kształt macie wpływ swoimi decyzjami, to jest to pozycja, której nie możecie pominąć. Premiera pecetowej wersji gry 27 lutego 2020, ale już teraz możecie zamówić egzemplarz Detroit: Become Human w sklepie x-kom.

Detroit Become Human Screenshot

One Punch Man: A Hero Nobody Knows (PC, Xbox One, PlayStation 4)

Bijatyka osadzona w świecie z popularnej serii anime One Punch Man. Znajdziemy tutaj m.in. takie postaci, jak Genos, Terrible Tornado, Silver Fang, Atomic Samurai, Hellish Blizzard, Mumen Rider, Speed-O’-Sound Sonic, Deep Sea King, Carnage Kabuto, Mosquito Girl czy Vaccine Man.

Sama rozgrywka prezentuje dość klasyczny model bijatyk. Poruszamy się w obrębie dwóch wymiarów, wykonujemy combosy, a pojedynki sprowadzają się do opróżnienia paska życia naszego rywala.

Premiera gry 28 lutego 2020.

One Punch Man A Hero Nobody Knows

Metro Redux (Switch)

Ekspansja popularnych tytułów na Switcha trwa. Tym razem posiadacze konsoli od Nintendo będą mogli ograć pierwsze dwie odsłony serii Metro, zebrane w wydaniu o nazwie Metro Redux. W grze wcielamy się w znanego z powieści Dmitrija Głuchowskiego Artema, przemierzając mroczne tunele rosyjskiego metra, osłaniającego resztki ludzkości przed napromieniowanym postapokaliptycznym światem, którym rządzą zmutowane monstra.

Premiera Metro Redux na Switch 28 lutego 2020.

Metro Redux Switch