Pokémon GO – kontry i typy Pokémonów. Wygraj każdą walkę!

Znajomość kontr i typów Pokémonów w Pokémon GO jest nieoceniona. Dzięki tej wiedzy jako trener sprostasz dowolnym walkom. Dlatego przygotowałem możliwie czytelną tabelę z kontrami. Możesz spokojnie wrzucić tę stronę w zakładki i zaglądać tutaj w razie potrzeby. Nie zwlekaj. Zostań najlepszym, jak nigdy dotąd nikt. Czy już wszystkie masz?

Ile jest typów Pokémonów w Pokémon GO?

W mobilnej grze Pokémon GO możemy wyróżnić 18 typów Pokémonów. Wyuczenie się wszystkich raczej nie należy do najtrudniejszych. To zapamiętanie kontr staje się większym wyzwaniem, ale im przyjrzymy się dopiero za moment. Każdy typ ma swoje mocne i słabe strony, a Twoim zadaniem jest ich świadome wykorzystywanie w walce z innymi trenerami lub na raidach.

Na co zwracać uwagę przy typach Pokémonów?

Jest kilka rzeczy. Przede wszystkim typy Pokémonów mogą się ze sobą łączyć, a więc i kontry są potężniejsze lub wyraźnie słabsze. Pokémon może być typu Bug/Grass (np. Leavanny) i otrzymać aż 256% obrażeń od Pokémona typu Fire. Czyli przynajmniej dwa razy tyle, niż gdyby był jednego z wymienionych typów.

Jednak nie tylko typ Pokémona jest ważny, ale i jego rodzaj ataku. Może się zdarzyć, że ognisty Pokémon wcale nie będzie zionąć ogniem, a użyje ataku psychicznego. Dlatego wcześniej sprawdź w swojej kolekcji, czy typ ataków pokrywa się z typem stworka.

Wszystkie typy i kontry Pokémonów w Pokémon GO

W dużym skrócie i wedle typu Pokémona – jego kontry.

 1. Baśniowy – Trujący, Stalowy
 2. Duchowy – Mroczny, Duchowy
 3. Elektryczny – Ziemny
 4. Kamienny – Wodny, Trawiasty, Walczący, Ziemny, Stalowy
 5. Latający – Elektryczny, Lodowy, Kamienny
 6. Lodowy – Ognisty, Walczący, Kamienny, Stalowy
 7. Mroczny – Robaczy, Walczący, Baśniowy
 8. Normalny – Walczący
 9. Ognisty – Wodny, Ziemny, Kamienny
 10. Psychiczny – Robaczy, Mroczny, Duchowy
 11. Robaczy – Ognisty, Latający, Kamienny
 12. Smoczy – Lodowy, Smoczy, Baśniowy
 13. Stalowy – Ognisty, Walczący, Ziemny
 14. Trawiasty – Ognisty, Lodowy, Trujący, Latający, Robaczy
 15. Trujący – Ziemny, Psychiczny
 16. Walczący – Latający, Psychiczny, Baśniowy
 17. Wodny – Elektryczny, Trawiasty
 18. Ziemny – Wodny, Trawiasty, Lodowy

Ale przygotowałem i niniejszą tabelkę, na której znajdziesz każdą kontrę i typ Pokémonów w Pokémon GO wraz z opisem obrażeń (niektóre mają wyjątkowo wyższe albo niższe, stąd informacja w nawiasie po pauzie). W języku oryginalnym gry – po angielsku.

Znajomość kontr i typów to podstawa

Całe uniwersum, każda gra z serii Pokémon polega na znajomości kontr i typów. W mobilnym Pokémon GO nie jest inaczej. Kiedy to zagadnienie wejdzie Ci w krew, to moje gratulacje. Nie ma jednak niczego złego w tym, żeby wspierać się takimi informacjami na bieżąco. A korzystanie z nich może mieć decydujący wpływ na wynik każdego pojedynku. Czy mówimy tutaj o walce z innymi graczami lub Team Rocket, czy przy okazji raidów i przejmowaniu gymów.

źródło: pokemon.fandom, gamepress