Ewolucja Eevee w Pokemon GO. Jak zdobyć Umbreona, Espeona, Leafeona, Glaceona i Sylveona

Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają sobie trenerzy po schwytaniu Eevee w Pokemon GO brzmi: jak ewoluować tego niepozornego Pokemona w potężnego czempiona, jakim jest Jolteon, Umbreon, Espeon czy Sylveon. W tym poradniku przedstawię Wam krok po kroku jak to zrobić bez konieczności stosowania metody prób i błędów.

Ewolucja pokemonów w Pokemon GO

Jednym z podstawowych mechanizmów, jaki oferuje Pokemon GO, jest nieustanny rozwój swoich podopiecznych. Robi się to przede wszystkim przy pomocy ewolucji. Jest to proces, podczas którego pokemon zmienia swoją formę, staje się silniejczy i otrzymuje dodatkowe umiejętności. Aby to zrobić, wcześniej trzeba zebrać odpowiednią ilość cukierków – czyli jednego z głównych zasobów w grze mobilnej. Można je zdobyć na kilka sposobów:

 • Łapiąc pokemona – 3 cukierki
 • Wykluwając jajka – tu zdajemy się na szczęście i cukierków może być od 5 do nawet 32
 • Transferując/usuwając zbędne pokemony – 1 cukierek
 • Spacerując z „kumplem” (czyli jednym z pokemonów przez 1, 3 lub 5 kilometrów) – 1 cukierek

Oczywiście nie wszystkie pokemony wymagają tej samej ilości „cuksów” do ewolucji. Zazwyczaj mieszczą się one w przedziale od 12 do aż 400, jak w przypadku Magikarpa. My dzisiaj skupimy się jednak na Eevee, która do ewolucji potrzebuje jedynie 25 cukierków. Taka pula jest dość prosta do zebrania z racji tego, że jest to stosunkowo często występujący pokemon w naszym regionie.

Jak ewoluować Eevee w Pokemon GO?

Jak ewoluować Eevee na konkretny typ?

W całej grze, jaką jest Pokemon GO mamy do dyspozycji setki „poksów” jednak jednym z najciekawszych jest właśnie wspomniany wcześniej Eevee. To niepozornie wyglądające stworzonko po ewolucji na konkretny typ może stać się naprawdę potężną bronią w walkach z innymi trenerami na Gymach. Łącznie wszystkich możliwości przemiany jest 7 – Flareon, Jolteon, Vaporeon, Umbreon, Espeon, Leafeon i Glaceon).

Każdy z nich posiada unikatowe cechy, jeśli jednak nakarmimy naszego pokemona cukierkami bez wcześniejszej zmiany imienia, otrzymamy losową formę stworzonka. Nazwa jest swoistym easter-eggiem przygotowanym dla graczy przez Niantic. Co zatem należy wpisać?

 • Linnea – aby uzyskać liściastego Leafeona
 • Rea – aby uzyskać lodowego Glaceona
 • Rainer – aby uzyskać wodnego Vaporeona
 • Pyro – aby uzyskać ognistego Flareona
 • Sparky – aby uzyskać elektrycznego Jolteona
 • Tamao – aby uzyskać mrocznego Umbreona
 • Sakura – aby uzyskać psychicznego Espeona
 • Kira – aby uzyskać baśniowego Sylveona

UWAGA! Pamiętaj, aby przed ewolucją wybrać pokemona z najwyższą wartością CP, aby otrzymać jak najsilniejszego bohatera.

Pokemon Go Eevee ewolucje

Warto dodać, że ta technika działa tylko raz na dany typ. Co więc trzeba zrobić, aby zwiększyć szanse na otrzymanie danej formy po wykorzystaniu zagwarantowanej ewolucji?

Jak zdobyć Vaporeona, Jelteona lub Flareona?

Vaporeon, Jelteon i Flareon są podstawowymi ewolucjami Eevee. Niestety po wykorzystaniu zmiany nazwy nie istnieje żaden trick, aby mieć pewność, jaki typ wypadnie nam podczas ewolucji. Po prostu musisz działać metodą prób i błędów, do momentu, aż uzyskasz upragnionego pokemona.

Vaporeon, Jelteon i Flareon w Pokemon GO

Jak zdobyć Espeona i Umbreona?

W przypadku kolejnych dwóch typów pokemonów istnieje prosty metoda na uzyskanie konkretnej ewolucji. Wystarczy, że dodasz Eevee jako swojego kumpla i zrobisz 10-kilometrowy spacer. Po jego ukończeniu możesz już przemienić swojego „poksa”. Aby uzyskać Espeona, musisz zrobić to w ciągu dnia, natomiast Umbreon pojawi się w nocy. Nie sugerujcie się jednak porą dnia na dworze, a kolorem nieba w grze.

Espeon i Umbreon w Pokemon GO

Jak zdobyć Leafeona i Glaceona?

Leafeon i Glaceon mają także ukrytą opcję ewolucji. Wystarczy, że w zasięgu pokestopu aktywujesz wabik (Lure) typu Mossy i Glacial. Po skorzystaniu z tego pierwszego Eevee zmieni się w Leafeona, natomiast drugiego, w Glaceona.

Leafeon i GLaceon w Pokemon GO

Jak zdobyć Sylveona w Pokemon Go?

Jeśli oglądaliście w dzieciństwie Pokemony, zapewne wiecie, że ostatnią generacją Eevee jest Sylveon. Niestety jeszcze do niedawna Niantic nie pokusiło się o wprowadzenie go do swojej mobilnej gry, co wiązało się z tym, że nie można go było w żaden sposób zdobyć. Ten stan zmienił się 25 maja 2021 roku, kiedy to wraz z aktualizacją Sylveon pojawił się w Pokemon Go. Aby go zdobyć – podobnie jak w przypadku jego poprzedników wystarczy, że zmienisz nazwę swojego podopiecznego na „Kira”, a następnie go ewoulujesz.

Ta sztuczka także działa tylko raz, później, aby stworzyć kolejnego Sylveona, trzeba się natrudzić trochę mocniej. Należy dodać Eevee jako swojego Buddy i na wspólnych spacerach zdobyć 70 serduszek przyjaźni. Wtedy pokemon pozwoli ewoluować się w upragnionego Sylveona.

Sylveon w Pokemon GO

Tak wygląda dokładna ewolucja wszystkich dla wszystkich typów Eevee. Dajcie znać w komentarzu, która generacja pokemona jest waszą ulubioną i dlaczego. Z przyjemnością wymienimy się z Wami spostrzeżeniami.