Pokémon GO Community Day – czerwiec 2022. Kiedy, gdzie, co i jak

Wydarzenie Community Day w Pokémon GO, czyli Dzień Społeczności, odbywa się co miesiąc. Jest to najlepsza okazja na schwytanie nowych Pokémonów do swojej kolekcji, otrzymanie nowych ataków i przedmiotów czy zawiązanie przyjaźni z trenerami z całego kraju. Grasz w Pokémon GO? Nie przegap tego eventu.

Pokémon GO Community Day – co to za wydarzenie i jak wygląda?

logo pokemon go community day wydarzenie

To ogólnoświatowe i comiesięczne wydarzenie graczy Pokémon GO. Podczas Community Day trenerzy Pokémon mają zwiększone szanse na złapanie wybranego Pokémona, jak i zdobycie ekskluzywnego ataku dla niego – wcześniej konieczna może być ewolucja. Oprócz tego mogą obowiązywać dodatkowe bonusy, jak podwójne XP lub zmniejszone dystanse do przebycia dla wyklucia się Pokémona z jajka.

Pokémon GO Community Day to również większe prawdopodobieństwo na znalezienie wersji Shiny wyróżnionego Pokémona. Podaje się, że szansa wynosi 1 na 25, choć nie uczyniono z tego reguły.

Sprawdź również: Pokémon GO Fest 2022.

A skoro Pokémon GO Community Day odbywa się i w wyróżnionych miejscach, dzień ten okazuje się idealnym na poznanie innych trenerów Pokémon z okolicy lub całego kraju. Można wówczas wymienić się z nimi swoimi stworkami, wziąć wspólnie udział w raidzie czy podjąć się jeszcze innych interesujących aktywności.

Ile trwa Pokémon GO Community Day?

Z zasady Pokémon GO Community Day nie trwa dłużej niż 3 godziny i tylko jednego dnia weekendu każdego miesiąca.

Wyjątkiem był okres kwiecień 2020 – marzec 2022. Czas wydłużono wtedy do 6 godzin, czego powodem była pandemia COVID-19.

A czym jest Community Day Classic?

Pokémon GO Community Day Classic to odrębne wydarzenie, zapowiedziane po raz pierwszy w styczniu 2022 roku. Jest niczym innym, jak tylko powrotem do starszych i oryginalnych Community Day, i odbywa się na tych samych warunkach co reszta.

Kiedy następny Pokémon GO Community Day i czego się spodziewać?

deino pokemon go community day czerwiec 2022
  • Wyróżniony Pokémon: Deino
  • Data: 25 czerwca 2022 roku
  • Czas trwania: 11.00 – 14.00 czasu lokalnego
  • Wyjątkowy atak: Brutal Swing
  • Badanie specjalne: Field Notes: Deino
  • Bonusy:

– 1/4 odległości potrzebnej do wyklucia się jajek, które zostały umieszczone w inkubatorach w trakcie trwania wydarzenia.

– 2× Candy za załapanie Pokémona

– Incense aktywowane w trakcie wydarzenia będzie działać przez trzy godziny.

– Można dokonać jednej dodatkowej wymiany specjalnej podczas wydarzenia i do pięciu godzin po nim, czyli maksymalnie trzy wymiany na dzień

– 2× szansa na otrzymanie Deino Candy XL za złapanie Deino

– Lure Module aktywowane w trakcie wydarzenia będą działać przez trzy godziny.

– Zróbcie kilka zdjęć podczas wydarzenia Community Day, aby otrzymać niespodziankę!

– Wymiany dokonane podczas wydarzenia i do pięciu godzin po nim będą kosztowały o 50% mniej Stardustu.

  • Pakiety w sklepie:

– Kapelusz Deino za 150 PokéCoins

W czerwcowym Pokémon GO Community Day pojawi się Deino, gniewny Pokémon. Będzie można natrafić na jego wersję Shiny. Aby nauczyć go Brutal Swingu, trzeba najpierw wyewoluować go w Hydreigona. Wspomniany atak w bitwach trenerów ma 65 mocy, podobna moc występuje w przypadku raidów. Jest to atak ładowany w Pokémon GO.

Do badania specjalnego Field Notes: Deino można uzyskać dostęp po jego zakupie za 1 USD (lub równowartość w lokalnej walucie).

Spotkania z okazji Dnia Społeczności – gdzie?

Jeśli szczegóły o spotkaniu z okazji czerwcowego Dnia Społeczności się pojawią, tekst zostanie zaktualizowany.

A kiedy Klasyczny Dzień Społeczności i co powróci?

Twórcy jeszcze nie podzielili się informacjami na temat czerwcowego Klasycznego Dnia Społeczności. Aktualizacja pojawi się w stosownym czasie.

Przygotuj się na Pokémon GO Community Day w czerwcu 2022 roku

Czas najwyższy złapać nowego Shiny. Wykonać parę zadań. Schwytać jak najwięcej Pokémonów. A w międzyczasie przejść się po okolicznych PokéStopach i uzupełnić swoje Poké Balle oraz zapasy Berries. Nie zapomnij także o wykorzystaniu swoich Lures, które pomogą Tobie i innym trenerom, zwłaszcza że będą trwać dłużej. Generalnie wyciśnij z tego czasu najwięcej jak się da (bo przy zwiększonym XP i otrzymywanym Stardust). I po prostu baw się dobrze na Pokémon GO Community Day w czerwcu 2022 roku!

źródło: Bulbapedia, Pokémon GO Live, The Silph Road