Pikmin Bloom otrzyma cotygodniowe wyzwania do podjęcia z przyjaciółmi

Niantic wciąż poszukuje interesujących rozwiązań do swojej gry mobilnej, w której wyrasta się własne sadzonki. Cotygodniowe wyzwania w Pikmin Bloom mają być nie tylko kolejną zachętą do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, ale również okazją do poznawania ludzi lub wciągnięcia w tę zabawę swoich najbliższych.

Kiedy pojawią się cotygodniowe wyzwania w grze?

Cotygodniowe wyzwania wystartują już jutro 28 kwietnia. Pierwszymi zadaniami będzie osiągnięcie określonej liczby kroków samodzielnie lub z pomocą innych graczy Pikmin Bloom. Na przyszłość zaplanowano nowe wyzwania.

cotygodniowe wyzwania w pikmin bloom

Cotygodniowe wyzwania w Pikmin Bloom – jak wyglądają?

Gracz każdego tygodnia otrzyma 2 wyzwania, których warunkiem spełnienia jest przykładowo wykonanie odpowiedniej liczby kroków. Czas, jaki mamy na ukończenie wszystkich wyzwań, to oczywiście tydzień. Powiedzmy, że w tych siedmiu dniach musimy wykonać 50 tysięcy kroków. Wyzwanie tego rzędu albo nawet trudniejsze może wydać się zanadto wymagające. Jednak udział w nim może wziąć do 5 graczy.

nabijanie kroków w cotygodniowym wyzwaniu pikmin bloom

W wypadku braku gotowych przyjaciół na start wyzwania w Pikmin Bloom, możesz rozpocząć je samodzielnie. Przyjaciele mogą pomóc później lub, jeśli nie masz innej możliwości, możesz ukończyć wyzwanie samemu. Ale bez obaw. Nawet jeśli nie uda Ci się spełnić warunków ukończenia, to nie zostaniesz z pustymi rękoma. Samo uczestnictwo również jest nagradzane. Twórcy mimo to zachęcają do zawierania przyjaźni przy okazji – może napotkasz kogoś po drodze i zaprosisz do swojej grupy?

celebracja cotygodniowego wyzwania w pikmin bloom

Po ukończeniu wyzwania, poza wspominanymi nagrodami, otrzymujemy podsumowanie naszych starań. Pikmin Bloom wskaże, który z graczy wykonał najwięcej kroków i jak prezentuje się wysiłek pozostałych. Wspomnienie z wyzwania można później udostępnić w mediach społecznościowych lub zapisać zdjęcie z niego na swoim urządzeniu.

Co jeśli mam przyjaciół spoza Polski?

Bez przeszkód można zaprosić do wspólnej zabawy dowolną osobę na świecie. Mimo różnych stref czasowych, domyślną stanie się ta, która obowiązuje u założyciela grupy. Wobec tego, jeśli nie znalazłeś chętnych do gry Pikmin Bloom w okolicy, pewnie znajdziesz ich w sieci.

źródło: Niantic, informacja prasowa