Nowy Fiat 500 za mniej niż 2000 zł? Jak to możliwe?

Nie, to nie jest żart ani pomyłka w cenie. Naprawdę możecie mieć nowego Fiata 500, wydając mniej niż 2000 zł. Oczywiście mowa o hulajnodze elektrycznej, która pojawiła się w naszym kraju i można ją zobaczyć już w niektórych miastach. Czy warto ją kupić?

Hulajnoga elektryczna Fiat 500 F500 8”

Wygląd hulajnogi elektrycznej Fiat 500 odbiega nieco od znanych nam jeździków elektrycznych, które coraz gęściej mijają nas na chodnikach i deptakach. Włoska konstrukcja otrzymała bowiem dwa zewnętrzne amortyzatory na przednim kole. Niby drobiazg, ale jakże intrygujący! Jeśli przy zakupie e-hulajnogi miałbym kierować się wyłącznie wyglądem, to Fiat 500 z amortyzatorami kupuje moje uczucia.

Na szczęście na tym nie koniec i pojazd oferuje jeszcze kilka innych wizualnych smaczków. Kolumna kierownicy nie ma ani okrągłego, ani nawet owalnego przekroju. Jest za to kwadratowa, a na jej szczycie znajdują się dwie manetki – gaz i hamulec.

Zarówno wersja biała, jak i czerwona składają się z kontrastowych elementów. Czerń obecna jest na manetkach oraz szczycie kierownicy. Potem widzimy kolorową kolumnę, baza znów jest czarna. Tak samo, jak wachlarz i rama, do której przytwierdzono podest z rzucającą się w oczy liczbą 500. Wokół podestu biegnie lamówka (biała albo czerwona) i ten kolor ciągnie się aż do tylnego wachlarza.

Połączenie akurat tych kolorów wypada bardzo estetycznie i cieszy oko.

hulajnoga elektryczna Fiat 500 biała

Specyfikacja hulajnogi Fiat 500

Tę wersję Fiata 500 napędza silnik o mocy 250 W. Maksymalna waga kierującego może sięgać 100 kg, a po pełnym naładowaniu akumulatorów przejedziemy do 20 km, rozwijając prędkość sięgającą 25 km/h. Mowa o warunkach idealnych, gdy będziemy jeździć ze stałą szybkością, bez szaleństw i raczej unikając wzniesień.

Hulajnoga ma elektroniczny system hamowania i porusza się na dwóch 8-calowych kołach. Producent zadbał też o oświetlenie, instalując dwie lampy LED. Białą z przodu i czerwoną z tyłu.

Ładowanie baterii zajmuje do 3 godzin.

hulajnoga elektryczna Fiat 500 czerwona

Cena Fiata 500

Zdaję sobie sprawę, że cena poniżej 2000 zł za nowego Fiata 500 brzmi kuriozalnie. Wręcz jak okazja na portalu aukcyjnym, najpewniej mocno naciągana. Ale tym razem mamy do czynienia nie z czterokołowym pojazdem, ale jednośladem. Bez silnika spalinowego, za to z ekologicznym, na prąd.

Z pojazdem transportu osobistego, nie z samochodem. Nie ma dachu, szyb, drzwi ani bagażnika. Ma za to mnóstwo uroku i daje mnóstwo satysfakcji z jazdy.

Skąd o tym wiem? Bo już wkrótce opublikuję recenzję hulajnogi Fiat 500.

Przy okazji przypomina, że BMW  oraz Audi też mają swoje hulajnogi. 

Zobacz hulajnogę Fiat 500 F500 8” białą i Fiat 500 F500 8” czerwoną

Fiat 500 F85-W – recenzja

Przeczytaj też recenzję hulajnogi Fiat 500 F85-W i przekonaj się, jak włoska konstrukcja radzi sobie na polskich drogach.