Audi prezentuje swój pomysł na hulajnogę. Oto e-tron Scooter

Popularność hulajnóg rośnie w błyskawicznym tempie. Sprawia to, że ich produkcją zainteresowały się nawet duże koncerny motoryzacyjne. Jednym z nich jest Audi, które właśnie pochwaliło się swoim indywidualnym projektem pojazdu. Oryginalności mu nie można odmówić. Szczegóły znajdziecie poniżej.

e-tron Scooter – hulajnoga inna niż wszystkie

12 kilogramów – zaledwie tyle będzie ważyła hulajnoga elektryczna proponowana przez Audi. Czym różni się od swoich poprzedników? W zasadzie wszystkim.

Otóż, e-tron Scooter to połączenie hulajnogi w tradycyjnej postaci z deskorolką. Zamiast dwóch, mamy tu aż cztery koła wspomagane ruchomymi osiami, przez co pojazd z pewnością będzie stabilniej poruszał się po nierównym terenie. Zadbano także o komfortowe prowadzenie sprzętu, poprzez specjalnie zaprojektowany uchwyt, który pozwala na kierowanie urządzeniem jedną ręką, a to porównywane jest przez producenta do surfingu po falach.

Wyjątkowość hulajnogi od Audi

Unikalna konstrukcja e-tron Scooter ma umożliwić większą kontrolę tego, co dzieje się wokół nas. Kierowanie jedną ręka zapewnia większy balans ciałem podczas jazdy, możliwość swobodnego obracania się i weryfikacji tego, co dzieje się wokół nas, gdy prowadzimy urządzenie.

Co więcej,  pozwala również na komunikowanie się z pozostałymi uczestnikami ruchu poprzez gesty wykonywane wolną ręką – analogicznie do jazdy na rowerze. Oryginalna rączka zaprojektowana przez Audi sprawdzi się również, gdy zejdziemy z hulajnogi i włączymy się w ruch pieszy, niwelując konieczność niesienia sprzętu, na poczet komfortowego prowadzenia go – niczym wózka zakupowego.

Przedstawiciel Audi, Thorsten Schrader, podsumowuje projekt następująco:

„Oferując Audi e-tron Scooter chcemy trafić do będących ciągle w ruchu miejskich klientów, dla których ważne są styl i funkcjonalność, ale którzy zdają sobie również sprawę z ważności zrównoważonego i multimodalnego transportu”

Co jeszcze oferuje Audi e-tron?

Po wspomnianej kierownicy można spodziewać się wyjątkowej stabilności, ale nie tylko. Zainstalowano w niej również akumulator, wyświetlacz, manetkę do regulowania prędkości oraz pozostałą elektronikę. Maksymalna prędkość sprzętu szacowana jest na 20 km/h. E-tron Scooter dla większego bezpieczeństwa został wyposażony także w hydrauliczny hamulec nożny oraz wymagane prawem oświetlenie diodowe.

Kiedy kupimy hulajnogę od Audi?

Z doczasowych informacji wynika, że sprzedaż e-tron Scooter planowana jest na ostatni kwartał 2020 roku.

Jeżeli zainteresował Was temat hulajnóg oferowanych przez producentów motoryzacyjnych, polecam również zajrzeć do artykułu: Nowy Fiat 500 za mniej niż 2000 zł? Jak to możliwe?  oraz Hulajnoga elektryczna BMW. Marzenie każdego Seby? Z kolei, jeśli nadal wahacie się, czy w ogóle kupić sobie taki sprzęt sprawdźcie tekst: Hulajnoga elektryczna – lepiej kupić czy wypożyczać na minuty?

Źródło: wirtualnemedia.pl