Najlepszy smartfon 2021 roku! Który model zdobył nagrodę GLOMO (Global Mobile Awards 2021)?

Świetny design, wydajność, niezawodność i wysoka jakość użytkowania oraz szereg innowacyjnych rozwiązań pod względem technologii, funkcji czy budowy. Właśnie takie cechy wyróżniają najlepszy smartfon na świecie 2021 roku. Do kogo tym razem trafiła prestiżowa nagroda Global Mobile Awards? Sprawdź, jaki model smartfona wyróżniło GSMA i dlaczego. Zgadzasz się z tym wyborem?

GLOMO Awards 2021

Global Mobile Awards, czyli GLOMO to przyznawane przez GSM Association nagrody dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologii mobilnej i cyfrowej. Ocenie podlegają urządzenia, aplikacje, usługi i inicjatywy z całego świata, wyróżniane w wielu kategoriach. Między innymi: najlepsza infrastruktura sieci, najlepsza usługa operatora komórkowego dla konsumentów czy, jedna z najciekawszych kategorii, najlepszy smartfon.

Ceremonia wręczenia nagród odbywa się podczas targów MWC (Mobile World Congres) w Barcelonie. To wielkie wydarzenie branży mobilnej powróciło po rocznej przerwie, ponieważ MWC 2020 zostało odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

Choć w zeszłym roku MWC w Barcelonie się nie odbyło, nagrody GLOMO 2020 zostały przyznane. Tytuł najlepszego smartfona trafił wtedy do modelu OnePlus 7T Pro. Oto jak ten okaz wypadł w oczach naszej recenzentki:

W roku 2019 za najlepszy smartfon nagrodzono firmę Huawei. Serca, choć w tym wypadku raczej rozumy, członków jury podbił Huawei Mate 20 Pro. A który producent stworzył najlepszego smartfona 2021 roku?

Najlepszy smartfon 2021 roku według GSMA

Nominowani na listę finalistów 2021

Najlepszy smartfon 2021 roku wybrano z następującego grona:

 • Apple iPhone 12 Pro Max


 • OnePlus 9 Pro


 • Samsung Galaxy S20 FE 5G


 • Samsung Galaxy S21 Ultra 5G


 • Xiaomi Mi 11 Ultra

Kryteria

Powyższe smartfony oceniono pod kątem:

 • designu i innowacji,
 • wydajności i budowy,
 • oryginalnych innowacji wdrożonych pod względem budowy, technologii, funkcji,
 • przydatności produktu pod względem funkcjonalności i cech,
 • stosunku jakości do ceny,
 • komercyjnego sukcesu na terytoriach globalnych,
 • doświadczenia użytkownika – jakości i niezawodności,
 • środowiska i zrównoważonego rozwoju,
 • stałego zaangażowania we wsparcie, dotyczącego między innymi aktualizacji oprogramowania.

Na podstawie powyższych kryteriów wytypowano najlepszy smartfon 2021 roku. Masz swój typ?

Najlepszy smartfon 2021 roku

Przyznawaną przez GSM Association nagrodę GLOMO 2021 w kategorii Najlepszy Smartfon otrzymał Samsung Galaxy S21 Ultra. Jury potwierdziło swój wybór, stwierdzając, że ten model to:

Najlepszy smartfon z Androidem, jaki Samsung kiedykolwiek wyprodukował, z szeroką gamą funkcji, oszałamiającym wyświetlaczem AMOLED, najlepszymi w swojej klasie aparatami i nie tylko – ten telefon spełnia wszelkie wymagania i jest godnym zwycięzcą w kategorii Najlepsze smartfony w 2021 r.
glomo awards logo
najlepszy smartfon 2021 GLOMO samsung galaxy s21 ultra

Ciężko nie zgodzić się z tym wyróżnieniem. Lista plusów Samsunga Galaxy S21 Ultra jest bardzo obszerna, a nawet to, co dla jednych może być wadą, inni postrzegają jako zaletę. Mowa tu między innymi o braku ładowarki w zestawie, co podyktowane było dbałością o środowisko. Dzięki swoim atutom Samsung Galaxy S21 Ultra znalazł się także w naszym rankingu TOP smartfonów 2021. A jak prezentuje się ten model i jak wypada w codziennym użytkowaniu, przeczytasz w recenzji:

Zobacz też, jak z biegiem lat zmieniała się seria Galaxy S i co wyróżnia najnowsze modele:

Źródła: mwcbarcelona.com, samsung.news.com