Oficjalnie: MWC 2020 odwołane. Powodem koronawirus

Stowarzyszenie GSMA, będące organizatorem targów, twierdzi, że obawy związane z podróżami oraz inne czynniki dotyczące stale rosnącej liczby zarażeń koronawirusem czynią organizację MWC 2020 niemożliwą.

Mobile World Congress 2020 w Barcelonie oficjalnie odwołane

Najpierw była plotka, potem spekulacje, teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Tegoroczne targi Mobile World Congress nie odbędą się. Najważniejsza impreza technologiczna na Starym Kontynencie została odwołana w wyniku obaw związanych z epidemią choroby wywoływanej przez koronawirus COVID-19.

GSMA ogłosiło, że z należytym szacunkiem dla bezpieczeństwa i zdrowia środowiskowego tak w samej Barcelonie, w której odbywają się MWC, jak i w całej Hiszpanii, konieczne było anulowanie zaplanowanych na 24-27 lutego targów. Stowarzyszenie dodało również, że stolica Katalonii przyjęła i w pełni rozumie tę decyzję, a także, iż GSMA będzie kontynuowało współpracę z miastem w kolejnych latach, począwszy od 2021 roku.

epidemia koronawirus

To nie pierwsze (i raczej nie ostatnie) wydarzenie, które przegrało z koronawirusem

Opóźnione zostały między innymi konferencje The Big Deal Conference czy Taipei Game Show, ale też sporo zawodów e-sportowych, głównie na terenie Azji. To jednak nie wszystko, epidemia koronawirusa uderzyła w branżę gamingową również od innej strony, zamykając chińskie studia programistyczne czy wprowadzając opóźnienia w produkcję sprzętu.

Coraz głośniej mówi się o tym, że COVID-19 przełoży się na znaczne podwyżki cen między innymi pamięci RAM. Jak grzyby po deszczu pojawiają się również nowe plotki o tym, jakoby choroba wywoływana przez koronawirusa miała opóźnić premierę PlayStation 5 i Xbox Series X.

Na ten moment na świecie odnotowano (oficjalnie) około 43 tysiące zachorowań na chorobę, którą WHO sugeruje określać nazwą COVID-19. Ofiar śmiertelnych jest ponad tysiąc. Trzeba nadmienić, że obie liczby z każdym dniem wzrastają, a przypadki zarażeń odnotowywane są już nie tylko w Azji, ale też chociażby w Europie czy Ameryce Północnej.

koronawirus