Aktualizacja Xiaomi Mi Band 8. Poznaj funkcje, z których można skorzystać po optymalizacji opaski

Znana i lubiana opaska Xiaomi Mi Band 8 otrzymała właśnie dużą aktualizację i nowe funkcje, dzięki którym staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym sprzętem do noszenia dla użytkowników dbających o zdrowie i aktywność fizyczną. Sprawdź, co po optymalizacji oprogramowania oferuje kultowy smartband Xiaomi, oraz jak jego potencjał może od teraz wpłynąć na Twój styl życia.

Xiaomi Mi Band 8 w wersji 2.2.12 

Mi Band to jeden z flagowych produktów do noszenia od marki Xiaomi. Ósma wersja legendarnej już opaski – zwana zamiennie Mi Band 8 lub Smart Band 8 – to dowód na to, że technologiczny gigant dba o nieustanny rozwój swoich produktów, oferując użytkownikom coraz to nowsze i lepsze funkcje. Od zaawansowanych możliwości monitorowania zdrowia po dłuższą żywotność baterii i odświeżony design – każda z tych zmian sprawia, że Xiaomi Mi Band 8 staje się doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą mieć kontrolę nad swoim zdrowiem i kondycją.

xiaomi mi band 8 aktualizacja

Tym bardziej warto wiedzieć, że ostatnio ten popularny smartband otrzymał aktualizację do wersji 2.2.12, która wnosi szereg nowych usprawnień. Sprawdź, czy mogą się okazać przydatne również dla Ciebie. 

Co zmienia aktualizacja Mi Band 8? 

Poprawa systemu i szybsza synchronizacja z Mi Fitness

Jedną z najważniejszych zmian, idących za aktualizacją opaski do wersji 2.2.12, jest usunięcie napotkanych dotychczas błędów i wprowadzenie niezbędnych poprawek, a więc – mówiąc wprost – kompleksowa optymalizacja systemu.

Taki zabieg nie tylko zwiększa wydajność Xiaomi Mi Band 8, ale również gwarantuje sprawniejszą synchronizacje z aplikacją Mi Fitness. To z kolei przekłada się na płynniejszą reakcję i szybszy przepływ danych pomiędzy opaską a smarfonem. 

Trzeba tu też wspomnieć, że od teraz wyświetlimy w aplikacji historię ładowania baterii Xiaomi Mi Band 8. Taka statystyka przyda się z pewnością przy planowaniu dłuższego korzystania z urządzenia i łatwiejszego zarządzania potencjałem jej akumulatora. 

Widget witalności

Kolejną nowością, która przychodzi wraz z aktualizacją Mi Band 8, jest widget Vitality, który został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom szybki dostęp do najważniejszych danych zdrowotnych. Z łatwością można dzięki niemu sprawdzić takie informacje jak tętno, poziom stresu, jakość snu, a także dane związane z aktywnością fizyczną, takie jak liczba kroków czy spalone kalorie. 

Ogromnym plusem widgetu witalności jest też fakt, że można go całkowicie spersonalizować „pod siebie”, a to w praktyce oznacza, że użytkownik opaski sam wybiera, które dane są dla niego najważniejsze i chce je widzieć w pierwszej kolejności.

Co ważne, Xiaomi położyło tu  duży nacisk na czytelność i prostotę, dzięki czemu informacje są prezentowane w sposób zrozumiały i przystępny nawet dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z urządzeniami do monitorowania aktywności.

Funkcja „Nie przeszkadzać” w trakcie snu 

Po ostatniej optymalizacji, również odpoczywanie z opaską Mi Band 8 na ręku stanie się jeszcze efektywniejsze. Wszystko za sprawą funkcji „nie przeszkadzać”, która będzie działała podczas snu. Jej obecność wyeliminuje powiadomienia z aplikacji oraz z połączonego z opaską smartfona. Efekt? W końcu można spać spokojnie! 

xiaomi mi band 8 kobieta mężczyzna paski

Frisbee na pokładzie 

Kto z nas nigdy nie rzucał frisbee? Gra, którą uwielbiają mali i duzi fani sportów na świeżym powietrzu, wraz z najnowszą optymalizacją dołącza do aktywności, które można śledzić za pomocą smartbanda Xiaomi, a następnie analizować w aplikacji mobilnej. 

Haptic Feedback

Innymi słowy chodzi o odpowiedź wibracyjną w Mi Band 8. Dodanie takiej funkcjonalności sprawia, że nadgarstkowe gry i aktywności stają się bardziej realistyczne i angażujące, a przez to utrzymują odpowiedni poziom motywacji i dają niewymuszony pretekst do częstszego obcowania z nadgarstkowym sprzętem. 

Nowe tarcze Mi Band 8

Producent udostępnił także dwie nowe tarcze dla swojej opaski. Sukcesywne poszerzanie ich portfolio nie jest dziełem przypadku, a raczej próbą zapewnienia jeszcze lepszej personalizacji urządzenia i dopasowanie go do aktualnych potrzeb użytkownika. Tarcze można wybrać i ustawić jak zwykle z poziomu aplikacji mobilnej. 

Jak zainstalować aktualizację Xiaomi Mi Band 8? 

Według zagranicznych źródeł aktualizacja 2.2.12 dla Xiaomi Mi Band 8 ma być globalna, jednak w pierwszej kolejności została udostępniona na rodzimym rynku producenta, a jej dostępność będzie sukcesywnie poszerzana o kolejne regiony. 

Aby z niej skorzystać, upewnij się, że Twój Mi Band 8 jest odpowiednio połączony z telefonem przez Bluetooth, otwórz aplikację Mi Fitness, wybierz swoje urządzenie i sprawdź, czy jest widoczna w Twoim menu. Jeśli tak, kliknij w odpowiednią dyspozycję i zleć jej aktywowanie, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. 

Pamiętaj, aby oba urządzenia miały wystarczającą ilość baterii, a najlepiej były podłączone do prądu w trakcie trwania całego procesu optymalizacji. 

xiaomi mi band 8 smartband na szyję
Źródła: 
  • https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Smart-Band-8-Popular-smartwatch-receives-new-features-and-improvements-with-latest-software-update.791525.0.html,
  • https://gadgetsandwearables.com/2024/01/09/xiaomi-mi-smart-band-8-updates/
  • https://www.hackster.io/news/flashing-custom-firmware-onto-the-xiaomi-mi-band-8-271333bc61c7,
  • https://smartwatchinsight.com/xiaomi-mi-band-8/, 
  • https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-band-8-release-date-rumors-price-specs-3292904/, 
  • https://www.gsmarena.com/xiaomi_smart_band_8_review-news-60227.php