Technologia ekranu adaptacyjnego
Kluczem do funkcjonalności smartfonu, który zmienia się w smartwatch, jest jego elastyczny wyświetlacz, który umożliwia zmianę formy urządzenia bez najmniejszego uszczerbku dla wydajności lub trwałości.
Znani i lubiani producenci zastosowali w nim najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić, że ekran nie tylko wytrzyma wielokrotne zginanie, ale także będzie w stanie wyświetlać obraz najwyższej jakości w każdym z wybranych trybów użytkowania – interfejs dostosowuje się do orientacji urządzenia, skupiając najważniejsze funkcje w miejscu, z którego aktualnie się korzysta.
O koncepcji Adaptive Display w teorii można było usłyszeć już pod koniec 2023 roku. Jednak dopiero podczas tegorocznych targów w Barcelonie można było po raz pierwszy zobaczyć ją na żywo.
Motorola z elastycznym ekranem w praktyce
Co jeszcze wiadomo o tym futurystycznym urządzeniu? W zasadzie niewiele. Z pewnych informacji można wymienić, że nowatorski sprzęt otrzymał 6,9-calowy wyświetlacz pOLED FHD+, a system na którym pracuje to Android.
Obudowa odbiega z kolei od klasycznych rozwiązań. W tym przypadku jest zrobiona z miękkiego tworzywa sztucznego, które pokryto specyficznym materiałem. Efekt? Dzięki temu jest dość plastyczna i łatwo się wygina.
Kolejny zbędny gadżet, który jest tylko ciekawostką