Oto monitor dla graczy Corsair, który można zginać niemal według własnego uznania

Jeden z wiodących producentów urządzeń gamingowych – Corsair – zaprezentował właśnie swój nowy monitor, który jeszcze bardziej, niż dotychczasowe modele, wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników i przynosi zupełnie inny wymiar doznań wizualnych podczas pracy i rozrywki w multimediach. Mowa o innowacyjnym, zginalnym panelu do gier Corsair OLED Xeneon Flex. Szczegóły poniżej.

Xeneon Flex 45WQHD240 OLED

Co czyni 45-calowy panel od amerykańskiego producenta unikatem? Jedna zasadnicza rzecz. Jako pierwszy otrzymał możliwość ręcznej regulacji swojej krzywizny. Sprawia to, że można korzystać z niego, jak z normalnego monitora – zupełnie „na płasko”, np. podczas pracy biurowej – jak również zgiąć jego powierzchnie aż do 800R – co da niesamowite efekty np. w grach strategicznych. 

Wszechstronność i innowacyjne rozwiązania technologiczne tworzą tu niesamowity duet i dają naprawdę spektakularny efekt. Gamingowy monitor, którego ekran można dopasować krzywizną do indywidualnych potrzeb, otwiera zupełnie nową przestrzeń na rozrywkę w grach, filmach i multimediach. Doskonale nada się również dla twórców, pracujących przy pomocy zaawansowanych programów graficznych.

Czy można jednak przypuszczać, że Xeneon Flex 45WQHD240 OLED zwiastuje koniec z wybieraniem pomiędzy płaskim, a krzywym ekranem? Patrząc na jego specyfikację wydaje się to bardzo prawdopodobne.  

Corsair OLED Xeneon Flex
fot. Corsair

Panel stworzony we współpracy z LG Display

Corsair Xeneon Flex 45WQHD240 imponuje nie tylko konstrukcją, ale i możliwościami. Trzeba zacząć od tego, że wyświetlacz OLED zaimplementowany w urządzeniu powstał w ścisłej współpracy z marką LG Display. Ta, zaopatrzyła go w solidnie podświetlone piksele OLED XENEON FLEX, które gwarantują jasność sięgającą aż do 1000 nitów, przy współczynniku kontrastu 1300000:1. Efekt? Obraz jest niezwykle wyraźny, realistyczny i bardziej, niż kiedykolwiek, wciągający. Gdy dodamy do tego przekątną 45 cali i rozdzielczość na poziomie 3440×1440 px w proporcjach 21:9, prawdziwą ucztę dla oczu mamy tutaj gwarantowaną.

Nowe rozwiązania to jednak nie wszystko. Xeneon Flex OLED otrzymał również ich ochronę, czyli system zapobiegania wypalaniu pikseli, który ma zagwarantować nieskazitelny obraz nawet po dłuższym użytkowaniu sprzętu. 

fot. Corsair

Gamingowa marka zadbał również o szybki czas reakcji sprzętu. Na poziomie Gray to Gray wynosi on 0,03 ms. Imponujący jest też czas aktywacji pikseli 0,01 ms oraz częstotliwość odświeżania, sięgająca aż 240 Hz. Z  Xeneon Flex 45WQHD240 można zatem zapomnieć o lagach i wynikających z nich rozmyciach obrazu. To z kolei z pewnością docenią najbardziej kinomaniacy i fani intensywnego gamingu.

Postawiliśmy sobie wyzwanie stworzenia wyświetlacza zmieniającego grę, który zapewnia niesamowite i konfigurowalne wrażenia, i myślę, że osiągnęliśmy ten cel i nie tylko.
Dennis Jackson
starszy dyrektor ds. zarządzania produktami systemowymi i marketingu Corsair

Duet Corsair i LG dba o użytkownika 

Warto również wspomnieć, że panel Xeneon Flex 45WQHD240 OLED może pochwalić się specjalną powłoką antyrefleksyjną, która zmniejsza odbicie światła i zwiększa tym samym jego czytelność. Co więcej, kultowe marki zadbały też o oczy użytkowników i podarowały urządzeniu technologię Low Blue Light od LG, sprawiającą, że korzystanie ze sprzętu jest komfortowe i nieszkodliwe dla wzroku użytkownika – nawet przez cały dzień.

Źródło: bleedingcool.com, corsair.com