Mapy Google wprowadzą kolejne nowości? Mają pokazywać sygnalizację świetlną

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych, która sukcesywnie rozwija swoje funkcjonalności i wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników na całym świecie. Z najnowszych doniesień wynika, że od teraz poinformuje kierowców także o sygnalizacji świetlnej w danej lokalizacji. Wszystko po to, aby jeszcze sprawniej dotrzeć do zamierzonego celu.

Mapy Google nie zwalniają z nowościami

Pisaliśmy już wielokrotnie o systematycznych nowościach, do których przyzwyczaiła nas aplikacja Google Maps. Nie da się zaprzeczyć, że twórcy jednej z najpopularniejszych nawigacji mobilnych nie spoczywają na laurach, a wręcz przeciwnie, systematycznie pracują nad rozwiązaniami najlepszymi dla jej użytkowników. Kilka z nich znajdziesz poniżej:

google maps

Sygnalizacja świetlna w Google Maps

Wygląda na to, że już niebawem sygnalizacja świetlna nie opóźni podróży, jeśli naszym nawigatorem będą Mapy Google.

Jak to możliwe? Jak donosi serwis DroidLife, Mapy Google zamierzają wprowadzić adekwatne oznaczenia na skrzyżowaniach, na których znajdują się światła nawigujące ruchem. Nowa funkcja ma zapobiec opóźnieniom oraz pomóc kierowcom zaplanować możliwie najszybszą trasę dla wybranego przez nich celu.

źródło: droid-life.com

Światła w Google Maps są oznaczone niewielką, charakterystyczną ikonką przedstawiającą sygnalizator. W momencie uruchomienia nawigowania ikonka zwiększa się tak, aby wyraźnie zaznaczyć swoje położenie na wybranej trasie. Niemniej, kierowca ma możliwość weryfikacji rozstawienia sygnalizatorów jeszcze przed ostatecznym wyruszeniem w trasę.

(Nie)oficjalna informacja?

Co prawda, Google Maps nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia o wprowadzeniu nowej funkcjonalności, ale wspomniany wyżej serwis powołuje się na doniesienia swojego czytelnika, który z nawigacji wspartej informacjami o sygnalizacji świetlnej miał już okazję korzystać. 

Według informacji zza oceanu nowa funkcjonalność Map Google jest testowana na wybranej grupie użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Miejmy nadzieję, że niebawem pojawi się również w Polsce.

Źródło: droid-life.com