Google Maps z informacją o zmianie trasy? Naciągacze, miejcie się na baczności

Mapy Google to już nie tylko rozbudowany system nawigacji. Dzisiaj, ta jedna z najpopularniejszych aplikacji GPS jest również docenionym zbiorem przydatnych na drodze wskazówek, a jej twórcy sukcesywnie rozwijają, wdrażają i testują kolejne rozwiązania. Jednym z nich jest powiadomienie o opuszczeniu trasy. Co ma na celu i jak działa?

Seria innowacji w Google Maps

Nie tak dawno pisałam o tym, że Mapy Google wprowadzają informacje o fotoradarach na polskich drogach, a zza granicy dobiega informacja, że w trakcie testów jest już kolejna funkcjonalność – powiadomienie o opuszczeniu wyznaczonej trasy.

Zdaje się, że już lada moment będziemy informowani o zjechaniu z wyznaczonej wcześniej drogi. Zgodnie z taktyką udostępniania kolejnych funkcji w wybranych częściach globu, Google Maps obecnie testuje wymienioną opcję w Indiach. Ale kto wie, jeśli się sprawdzi, może niebawem zawita do Polski?

Przypomnijmy, że oprócz nawigacji rozumianej w tradycyjnym pojęciu, na chwilę obecną Mapy Google posiadają szerokie spectrum funkcji wspomagających szybkie i łatwe dotarcie do wyznaczonego celu. W polskiej wersji aplikacji możemy cieszyć się m.in. informacjami o fotoradarach, najbliższych hotelach, punktach gastronomicznych czy stacjach benzynowych. Dodatkowo Google Maps podpowiada w jaki sposób skutecznie ominąć korki i ile potrwa droga do celu biorąc pod uwagę rzeczywiste natężenie ruchu.

Mapy Google powiadamiają o zjechaniu z trasy

Funkcja Off-road ma za zadanie śledzić przebieg trasy. Jeśli zboczymy z wyznaczonego kursu o więcej niż 500 m, każdorazowo nas o tym poinformuje. Co więcej, po włączeniu tej opcji, trasa nie jest aktualizowana w razie zmiany wyznaczonej drogi, jak odbywało się to dotychczas. Pozostaje taka sama, nawet po tym, jak się od niej oddalimy.

google maps

Google Maps – postrach nieuczciwych taksówkarzy?

Bardzo możliwe. Szczególnie, że jak wiadomo Mapy Google działają nie tylko podczas prowadzenia samochodu. Wsiadając do taksówki można zatem odpalić apkę i skutecznie ustrzec się przed nieuczciwym kierowcą. Jeśli zatem polska wersja Google Maps zostanie również wzbogacona o tę funkcję, nieuczciwi panowie z taksówek będą zmuszeni się nawrócić i skończyć z naciąganiem nieświadomych Klientów.

Źródło: xda-developers.com