Kreatywna zabawa w domu? Z pomocą przychodzi… LEGO

Każdy przyzna, że nie ma lepszego sposobu na nudę, jak zabić ją dobrą zabawą. Myślisz, że to wcale nie będzie takie proste, bo dziecko, które masz w domu jest kreatywne, nie może usiedzieć w miejscu i szybko się nudzi? Mam dobrą wiadomość – na takiego szkraba również są sposoby. Kilka z nich znajdziesz poniżej.

Zapewnij swojemu dziecku kreatywną zabawę

Dlaczego kreatywną? Dlatego, że dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Skoro Twoje dziecko spędza czas w domu i szuka sposobu na dobrą zabawę, podaj mu takie atrybuty, aby była ona nie tylko chwilą rozrywki, ale przede wszystkim, aby miała faktyczny wpływ na jego rozwój. Poprzez zapewnienie maluchowi kreatywnej zabawy, masz szansę wpłynąć na jego:

  • zdolności manualne,
  • zdolności motoryczne i ruchowe,
  • logiczne myślenie,
  • cierpliwość,
  • pomysłowość,
  • konsekwencję w dążeniu do celu.

LEGO – prawdziwie kreatywne klocki

Zestawy LEGO zapewnią Twojej pociesze długie godziny rozwijającej zabawy. Te wyjątkowe klocki nie tylko bawią, ale również kształtują charakter i pozwalają na ćwiczenie osobowości młodej osoby. 

Oczywiście już samo układanie LEGO daje wiele radości, ale (co trzeba z całą stanowczością podkreślić) dodatkowo perfekcyjne wpływa na zdolności manualne, koordynację ruchową oraz właśnie szeroko pojętą kreatywność. Podczas zabawy, dziecko musi przecież myśleć co, jak i gdzie dopasować. Nie może zrażać się błędami i za każdym razem konsekwentnie dąży do upragnionego celu. Zestawy LEGO potrafią pochłonąć i dać niesamowite chwile. Są uwielbiane zarówno przez najmłodszych, jak i starsze dzieci. 

Wśród klocków LEGO znajdziesz różne serie tematyczne. Sprawia to, że możesz perfekcyjnie dopasować je do potrzeb, aktualnych umiejętności i predyspozycji swojej pociechy. Kilka propozycji, podzielonych według wieku dziecka, zostawiam również poniżej. 

LEGO dla dziecka od 3 do 5 lat 

LEGO DUPLO Pociąg parowy

 
LEGO DUPLO Pociąg parowy geex

Pomóż dziecku ustawić pięć kolorowych klocków funkcyjnych na torach. Umożliwiają one odegranie sygnału dźwiękowego, włączanie i wyłączanie świateł, zatrzymanie i tankowanie, zmianę kierunku oraz zatrzymanie pociągu. Twój maluszek może bawić się tym pociągiem na wiele sposobów, poznawać kolory, konstrukcje i zależności. Pozwól mu odkrywać świat z LEGO DUPLO.

Zobacz LEGO DUPLO Pociąg parowy w sklepie al.to

LEGO DUPLO Przygody na farmie

Odwiedź wspaniałą farmę ze swoim maluchem i pomóż mu nakarmić wszystkie przyjacielskie zwierzątka. Pobaw się na ciekawej farmie z tego zestawu do nauki dla maluchów, a później opowiedz swojemu przedszkolakowi o różnych zwierzętach na farmie, o tym, co jedzą i jakie wydają dźwięki. Połączcie przyjemne z pożytecznym. LEGO to umożliwia!

Zobacz LEGO DUPLO Przygody na farmie w sklepie al.to 

LEGO Classic Klocki, klocki, klocki

 

Odkryj ze swoim dzieckiem niezwykły świat twórczej zabawy w zestawie LEGO Classic Klocki, klocki, klocki. Budujcie wszystko, co potraficie sobie wymarzyć — do dyspozycji macie 1500 kolorowych klocków LEGO, w tym cegiełek, kształtów, kół, okien, drzwi i oczu. Zestaw oferuje trzy poziomy trudności budowania i doskonale nadaje się na pierwszy zestaw dla początkujących konstruktorów LEGO.

Zobacz LEGO Classic Klocki, klocki, klocki w sklepie al.to

LEGO Disney Frozen 2 Zamkowa wioska w Arendelle

 

LEGO Disney Frozen 2 Zamkowa wioska w Arendelle zapewni każdemu małemu miłośnikowi filmu „Kraina Lodu” długie godziny magicznej zabawy. Rodzinny zamek Anny i Elsy ma trzy kondygnacje, które można z łatwością odczepiać i składać z powrotem, by umożliwić zabawę w środku. Przenieście się w świat pełen magii z LEGO Frozen 2.

Zobacz LEGO Disney Frozen 2 Zamkowa wioska w Arendelle w sklepie al.to

LEGO City Na ratunek w płonącym barze

 

Twoje dziecko będzie mogło poczuć się niczym w samym centrum akcji ratunkowej. W LEGO City Na ratunek w płonącym barze znajdziecie bar z szyldem i płomieniami do przewrócenia, przesuwnym oknem do obsługi klientów oraz koszem na śmieci. Dla dobrej zabawy wystarczy jedynie uruchomić wyobraźnie. Pozwól poczuć swojemu dziecku prawdziwą przygodę z LEGO. 

Zobacz LEGO City Na ratunek w płonącym barze w sklepie al.to

LEGO dla dziecka od 6 do 10 lat

LEGO Friends Kurort w Heartlake

Seria LEGO Friends to klocki dla dziewczynek. W zestawach można znaleźć minilaleczki przedstawiające cztery przyjaciółki: Mia, Stephanie, Olivia, Andrea oraz Emma. Każda mała dziewczynka może bawić się w zjeżdżanie po zjeżdżalniach do oceanu w parku wodnym Friends  Kurort w Heartlake, jazdę na windsurfingu w otoczeniu malowniczej plaży i udawać szaleństwa na skuterze wodnym. Wszystko zależy od jej wyobraźni. 

Zobacz LEGO Friends Kurort w Heartlake w sklepie al.to

LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie

 
LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie

W zestawie LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie  na Twoje dziecko czeka magiczna zabawa i niesamowite przygody. Do tego fantastycznego zabawkowego zamku dołączone jest 10 minifigurek oraz figurki bazyliszka i Fawkesa do zbudowania, a także figurki Hedwigi i Parszywka. Idealna pozycja dla fanów najsłynniejszego czarodzieja świata.

Zobacz LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie w sklepie al.to 

LEGO Hidden Side Autobus Duchozwalczacz 3000

W  szkolnym autobusie z zestawu Autobus Duchozwalczacz 3000 z serii LEGO Hidden Side Twoje dziecko znajdzie mnóstwo technicznych detali. Wysuwane centrum dowodzenia i rozkładane boczne działka, skanery dachowe i miejsce na cztery minifigurki w środku. Może również pobrać aplikację Hidden Side i jeszcze bardziej urozmaicić zabawę.

Zobacz LEGO Hidden Side Autobus Duchozwalczacz 3000 w sklepie al.to

LEGO Minecraft Igloo niedźwiedzia polarnego

LEGO Minecraft Igloo niedźwiedzia polarnego

Ten zestaw LEGO został zaprojektowany specjalnie z myślą o młodych fanach tej popularnej gry komputerowej. Dzięki niemu na własnej skórze mogą doświadczyć przygód ze świata LEGO Minecraft. Łącząc ten zestaw z innymi modelami z tej serii, mogą również zbudować własne uniwersum LEGO Minecraft.

Zobacz LEGO Minecraft Igloo niedźwiedzia polarnego w sklepie al.to

LEGO Technic Sterowana wyścigówka kaskaderska

 
LEGO Technic Sterowana wyścigówka kaskaderska

Twoje dziecko będzie mogło wykonywać superszybkie sztuczki, obroty i zakręty lub przemierzać trudny teren w pełni zmechanizowanym pojazdem z zestawu LEGO Technic Zdalnie sterowana wyścigówka kaskaderska. Ten wytrzymały, żółto-niebieski model posiada ogromne, przyczepne gąsienice z dużymi kołami łańcuchowymi z tyłu, które zapewniają optymalne przyspieszenie oraz dekoracyjne naklejki. Porusza się do przodu i do tyłu, może skręcać w prawo i w lewo oraz robić 360-stopniowe obroty. 

Zobacz LEGO Technic Sterowana wyścigówka kaskaderska w sklepie al.to

Zestawy LEGO dla starszych dzieci i młodzieży

LEGO Technic Land Rover Defender

LEGO Technic Land Rover Defender

Ta szczegółowa replika została opracowana we współpracy z firmą Land Rover i oddaje pięknie wykonaną powierzchnię pojazdu. Model jest wyposażony w zestaw realistycznych funkcji, takich jak napęd na wszystkie koła z trzema mechanizmami różnicowymi, niezależne zawieszenie obu osi czy działającą wyciągarkę. Dzięki niemu każdy młody chłopak będzie mógł odkryć innowacyjne rozwiązania inżynieryjne i projektowe opracowane przez jednego z wiodących światowych producentów pojazdów miejskich i terenowych.

Zobacz LEGO Technic Land Rover Defender w sklepie al.to

LEGO Technic Porsche 911 RSR

LEGO Technic Porsche 911 RSR

Oto zestaw, dzięki któremu młody człowiek może poznać możliwości innowacyjnej inżynierii i misternego rzemiosła jednego z czołowych przedsiębiorstw motoryzacyjnych na świecie.  LEGO Technic Porsche 911 RSR to przygotowana we współpracy z firmą Porsche replika, przedstawiająca majestatyczny wygląd i kultową sylwetkę modelu 911 RSR, który powstał z myślą o wyzwaniach międzynarodowych wyścigów wytrzymałościowych GT.

Zobacz LEGO Technic Porsche 911 RSR w sklepie al.to

LEGO Creator Expert Chatka z piernika

Poczujcie radość budowania dzięki zestawowi Chatka z piernika LEGO Creator Expert. Ten niezwykły model to prawdziwa skarbnica magicznych detali: jest tu oszroniony dach z kolorowymi guzikami cukierków, smakowita fasada z kolumnami jak słodkie cukierki-laseczki, mieniące się okna, palenisko z ogniem i wysoki komin. Wewnątrz domu czeka mnóstwo niezwykłych detali i słodkich elementów wyposażenia. Warto go mieć, budować i cieszyć się nim – nie tylko od święta!

Zobacz LEGO Creator Expert Chatka z piernika w sklepie al.to

LEGO IDEAS Szkielety dinozaurów

LEGO IDEAS Szkielety dinozaurów

Sięgnijcie po niezwykły zestaw LEGO Ideas Szkielety dinozaurów, by cofnąć się w odległą przeszłość, gdy na Ziemi panowały wielkie gady. Budowa modeli szkieletów tyranozaura, triceratopsa i pteranodona w skali 1:32 będzie bardzo pouczająca. 910 elementów do złożenia zapewni doskonałą, kreatywną zabawę każdemu miłośnikowi historii naturalnej. 

Zobacz LEGO IDEAS Szkielety dinozaurów w sklepie al.to

LEGO IDEAS Domek na drzewie

LEGO IDEAS Domek na drzewie

Pozwól dziecku, aby sprawdziło swoje umiejętności konstruktorskie i doceniło piękno natury z tym zestawem kolekcjonerskim LEGO Ideas Domek na drzewie do zabawy. Ta ciekawa, kreatywna zabawka została wymyślona przez miłośnika LEGO i zawiera ponad 180 elementów liści i różnych rodzajów roślin wykonanych z ekologicznego plastiku pochodzenia roślinnego. 

Zobacz LEGO IDEAS Domek na drzewie w sklepie al.to

#zostańwdomu i pokaż dziecku kreatywną zabawę 

Jak widzisz, możliwości naprawdę rozwijającej i kreatywnej zabawy jest naprawdę sporo. Postaw na nasze propozycje i pokaż dziecku, że czas spędzony w domu w żadnym wypadku nie jest czasem straconym. Lepszej okazji do wspólnej integracji mieć nie będziecie. 
tarcza