Przedszkolak w domu – jak go zająć? Propozycje gier dla dziecka w wieku od 3 do 5 lat

Przeczytajcie, jak zorganizować pobyt w domu dla żywiołowego, pełnego entuzjazmu i ciekawego świata przedszkolaka. Chcecie przecież jak najlepiej spożytkować jego potencjał i energię, prawda? Oto nasze propozycje gier dla dziecka w wieku od 3 do 5 lat.

Przedszkolak w domu. Co warto wiedzieć?

Nie jest tajemnicą, że dzieci w wieku przedszkolnym dość szybko się nudzą i potrzebują ciągłego zajęcia. Wszystko to wynika z nieodpartej chęci poznawania otaczającego je świata. Warto bowiem wiedzieć, że to właśnie w wieku od 3 do 5 lat rozwój motoryczny naszych milusińskich przyspiesza najbardziej. Zaczynają świadomie kontrolować swoje ruchy, bardzo szybko się uczą i umiejętnie szlifują zdobyte dotychczas umiejętności.

Mimo powyższego główną rozrywką dla przedszkolaków nadal pozostaje zabawa. Nie wygląda ona jednak jak dotychczas. Od teraz imponuje niezwykłą dociekliwością i chęcią zrozumienia wzajemnych zależności. To właśnie dzięki zabawie (również w domu), przedszkolak ma doskonałą szansę eksperymentować, uczyć się czy rozwijać na polu zarówno kreatywnym, jak i w kwestiach emocjonalnych.  

Jak zatem zapewnić dziecku rozrywkę, która będzie nie tylko zabawą i czasem beztroski, ale pozwoli również pielęgnować zdobyte umiejętności i skutecznie poszerzać horyzonty? Czy w dzisiejszych czasach jest to możliwe bez włączania telewizora, tabletu czy smartfona?

Gry dla dziecka w wieku od 3 do 5 lat oferują wiele

Chcecie zorganizować dziecku prawdziwą, rozwijającą i dającą mnóstwo frajdy zabawę w domu? Z pomocą w tym zakresie przychodzą gry dla dzieci w wieku przedszkolnym. A jest ich naprawdę wiele.

Możecie wybierać spośród gier:

  • planszowych – często wzbogaconych dodatkowymi, przykuwającymi uwagę dziecka elementami;
  • słownych – rozbudzających kreatywność poprzez zachęcanie do tworzenia i opowiadania historii;
  • liczbowych – gwarantujących naukę cyfr i liczb poprzez doskonałą zabawę;
  • zręcznościowych – pozwalających ćwiczyć czynności wymagające szybkości i dokładności, jak np. trafianie do celu i łapanie;
  • pamięciowych – pozwalających na ćwiczenie pamięci poprzez poznawanie kształtów, kolorów czy figur.
dzieci zabawa w domu gry geex

Bez względu na to, jaką z wyżej wymienionych opcji wybierzecie, musicie wiedzieć, że gry dla przedszkolaka oprócz funkcji stricte zabawowych mogą być bardzo pomocne przy nauce czytania, liczenia i pisania. Doskonale kształtują również rozwój motoryczny i szeroko pojętą kreatywność.

Jak już z pewnością zauważyliście, gry dedykowane dla dzieci w wieku przedszkolnym w większości zaliczane są do kategorii edukacyjnej oraz zręcznościowej. Rzadziej występują pod postacią typowej planszówki. Jeśli już tak się dzieje, to z reguły zawierają dodatkowe, duże i przykuwające uwagę dziecka elementy, takie jak np. karty czy figurki

Co ciekawe, wiele tytułów zostało opracowanych specjalnie po to, by wesprzeć najmłodszych w poznawaniu zasad rządzących w otaczającym je świecie. A przy okazji dają oczywiście skuteczne zajęcie dla malucha podczas czasu, który spędza w domu.

Ale to nie koniec. Mianowicie, jeśli macie w domu więcej niż jednego malucha albo po prostu chcecie spędzić czas ze swoimi pociechami, to możecie postawić na dedykowane najmłodszym gry na wieloosobowe. To rewelacyjna propozycja, która skutecznie zaciekawi każdą radosną gromadkę, wyznaczając jeden cel. Wspólne dążenie do zwycięstwa zagwarantuje wspaniałą i pełną radości integrację.  

Nasze propozycje gier dla przedszkolaka

Jeżeli Wasze dziecko zostaje w domu, koniecznie weźcie pod uwagę nasze propozycje gier dla przedszkolaka. 

W przygotowanym zestawieniu znajdziecie gry planszowe, edukacyjne, zręcznościowe i kreatywne dla dziecka od 3 do 5 lat. Wybór jest szeroki, a wszystko po to, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Z takim zapleczem atrakcji będziecie mieć pewność, że maluch nie będzie się nudził, nawet podczas dłuższego pobytu w domu. 

Mattel Paki Alpaki 

Mattel Gra Paki Alpaki Geex

Postaw na genialną grę zręcznościową, polegającą na układaniu bagaży na grzbiecie alpaka – Ala. Podczas swojej kolejki gracz ma kilka sekund, aby położyć sztukę bagażu na grzbiecie zwierzaka. Jeśli nie zdąży tego zrobić na czas oraz w taki sposób, by nie spadła, Al może spłatać mu psikusa i ochlapać wodą. Stawiając na tę grę, otrzymacie dużo frajdy, proste zasady i niesamowitą integrację przy jednoczesnym ćwiczeniu precyzji.  

Sprawdź Mattel Paki Alpaki w sklepie al.to

Hasbro Monopoly Junior wersja 2019

Monopoly Junior Hasbro przedszkolak Geex

Gra jest zbudowana tak samo jak klasyczne Monopoly. Jednak wersja dla najmłodszych została opracowana tak, aby rozgrywka była szybka, prosta i pełna niespodzianek. Monopoly Junior uczy dzieci podejmowania decyzji oraz pozwala doświadczyć pierwszych wzlotów i upadków podczas budowania swojego rozrywkowego imperium. Pozwól dziecku bawić się i rozwijać przedsiębiorcze zdolności – z Monopoly Junior jest to możliwe.

Zobacz Hasbro Monopoly Junior wersja 2019 w sklepie al.to 

Hasbro Strzelający Jeżozwierz

 
Hasbro Strzelający Jeżozwierz przedszkolak Geex

Ta ekscytująca gra dla dzieci łączy w sobie proste zasady z łatwością zabawy i wielkimi emocjami. Dzieci będą rzucać kostką i naciskać nosek jeżozwierza tyle razy ile wskaże kostka. Będą też trzymać kciuki, żeby jego kolce nie wystrzeliły. Nikt nie wie kiedy to nastąpi, a gracz, który uniknie wystrzelenia kolców, wygra. Doskonałą zabawę i mnóstwo uśmiechu macie tutaj gwarantowane. 

Zobacz Hasbro Strzelający Jeżozwierz w sklepie al.to 

Hasbro T-REX Rocks

trex gra dla przedszkolaka geex

W T-Rex Rocks gracze na zmianę umieszczają plastikowe kości na szkielecie dinozaura. Trzeba jednak zachować ostrożność! Jeśli gracz podczas swojej tury obudzi dinozaura, odpada z rozgrywki. Ostatni gracz, który zostanie, wygrywa. Brzmi fajnie? Tak właśnie jest. Gra sprawia, że na buźkach najmłodszych błyskawicznie pojawi się uśmiech. 

Zobacz Hasbro T-REX Rocks w sklepie al.to

Mattel Spadające Małpki

dzieci zabawa w domu geex

Gracz rzuca kostką do gry z kolorowymi polami, by wylosować kolor patyczka, który musi wyciągnąć z palmy. Cała sztuka polega na tym, aby przy tym nie spadła żadna małpka! Spadające małpki  to wspaniała gra ćwicząca zręczność oraz koncentrację dzieci. Rozwija zdolność koncentracji, zapamiętywania ciągu zdarzeń, działania z namysłem oraz sprawność manualną i koordynację wzrokowo – ruchową. Dzieci ją uwielbiają!

Zobacz Mattel Spadające Małpki w sklepie al.to 

#zostańwdomu i zajmij przedszkolaka

Wszyscy czekamy na upragnioną wiosnę i koniec sezonu chorobowego. Do tego czasu, apelujemy: zostańcie w domu i spędźcie czas na grze ze swoim maluchem. To przecież najlepszy czas na „nadrabianie” wspólnych chwil.

tarcza