Jak grać w Fortnite bez budowania?

Nadeszła historyczna chwila, w której Fortnite już niekoniecznie musi kojarzyć się z budowaniem, a samym battle royale. Ci, którym budowanie w Fortnite nie odpowiada, mogą od teraz wybrać 1 z 3 osobnych trybów pod nazwą Zero Budowania na stronie Odkryć. Oto poradnik, jak zagrać w Fortnite bez budowania – dla chcących się sprawdzić wyłącznie w umiejętnościach strzeleckich.

Kilka prostych kroków, jak grać w Fortnite bez budowania

  1. Z poziomu menu głównego Graj wciśnij Zmień nad przyciskiem włączającym wyszukiwanie gry.
  2. Na wywołanej karcie Odkryj wybierz któryś z trybów Zero Budowania (Solo, Pary lub Oddział).
  3. Po powrocie do menu głównej wciśnij Graj! i baw się dobrze.

Czym różni się tryb Zero Budowania w Fortnite od zwykłego

  • Brak budowania
  • Posiadasz odnawiającą się Nadosłonę (przyjmuje obrażenia jako pierwsza)
  • Dostępność wyciągów na pokłady sterowców
  • Wspinanie i sprint stają się fundamentalne
jak wygląda nadosłona w fortnite zero budowania

Brak możliwości budowania dotarł do Fortnite w Sezonie 2 Rozdziału 3

Po raz pierwszy brak możliwości budowania pojawił się na premierę Sezonu 2 Rozdziału 3 Fortnite, czyli dokładnie 20 marca 2022 roku. Rebelia, bo tak właściwie nazywa się sezon, motywem wpisał się w uniwersum Marvela, przedstawiając na froncie sezonowych grafik sylwetkę Doktora Strange’a.

grafika rozdziału 3 sezon 2 fortnite

Spotkało się to ze skrajnie ambiwalentnymi odczuciami graczy. Jedni kojarzą Fortnite z budowaniem i niczym więcej, i nie wyobrażają sobie grać w rzeczony battle royale bez możliwości zbudowania sobie schodów do nieba. Drudzy przez budowanie od Fortnite odbijali się regularnie i nareszcie mogą bez najmniejszych rozterek trochę postrzelać. Do której grupy osób Ty należysz?


Bez wątpienia jednak wielu z nas chciało doświadczyć Fortnite bez budowania i nareszcie mamy ku temu okazję. Wprowadzenie trybu Zero Budowania na stałe to ukłon Epic Games w stronę tych, którzy budować nigdy nie chcieli się nauczyć, a chcieli zagrać w jedną z najpopularniejszych gier w ogóle. Niewątpliwie na zmianie najbardziej skorzystają konsolowcy, którzy nawet mimo odpowiednich umiejętności nie są w stanie sprostać pecetowcom w budowaniu (cross-play niestety nie jest wyłączny dla Xboksa, PlayStation i Nintendo Switch). Na wspólnym gruncie szanse robią się nieco bardziej wyrównane.

źródło: epicgames.com