Caviar stworzył iPhone’a 13 Pro i popiersie Elona Muska ze stopionej Tesli Model 3

Nie stać Cię na Teslę? Teraz możesz mieć chociaż jej kawałek. Musisz tylko wiedzieć, że będzie on miał kształt głowy Elona. Jeśli jednak ta opcja Ci nie odpowiada, jest jeszcze druga możliwość: iPhone wykonany ze stopionej Tesli. Oczywiście na nim również znalazło się miejsce na wizerunek Elona. Wydaje się więc, że bogacze (a na pewno jeden z nich) mają już pomysł na swój prezent gwiazdkowy.

iPhone13 Pro „Electro” – smartfon zrobiony z Tesli

W tym roku zapewne wiele osób pod choinką odnajdzie nowego iPhone’a. Wybór jego koloru, a także dodatkowych akcesoriów jest bardzo szeroki. Są jednak tacy, którzy chcą mieć coś unikatowego, a Apple sam z siebie nie proponuje takich ekstrawagancji. Za to i za wyjątkowo wysoką cenę czuje się odpowiedzialna inna firma.

Rosyjska luksusowa marka Caviar, znana jest z upiększania iPhonów diamentami, drogocennym złotem, drogą skórą, a czasem nawet marmurem. Jednym słowem: ma być na bogato. Tym razem Caviar zamiast drogocennego kruszcu wybrał inną drogę i pojedzie nią Teslą. Mianowicie firma stworzyła specjalną edycję iPhone’a, który został wykonany ze stopionej Tesli 3.

Caviar iPhone 13 Pro (Max) Tesla Electro ma ramkę wykonaną z tytanu, z czarną powłoką PVD. Kontrastuje to z białym materiałem kompozytowym (odpornym na wstrząsy) i aluminiowym panelem. Materiał, z którego wykonano ten panel, pochodzi z nadwozia Tesli i zawiera grawer z wizerunkiem Elona, oraz logo Tesli. Na wierzchu znajduje się miedziana wkładka, co ma stanowić nawiązanie do  akumulatorów w samochodach elektrycznych.

Opcja podstawowa Teslowej wersji iPhone’a  zaczyna się od 6760 dolarów, czyli około 28 tys. złotych. Najdroższe mają kosztować 8380 dolarów, co stanowi równowartość ok. 35 tys. złotych. 

Caviar mówi, że powstanie tylko 99 sztuk Tesli Electro, co może sprawić, że będzie to jedna z najlepszych opcji na prezent dla fanów iPhone’a w tym roku. Możecie spotykać na ulicy ludzi z iPhone’ami, ale takiego drugiego prawdopodobnie nie zobaczycie!

iPhone 13 Pro stworzony z Tesli
Źródło: Caviar

Dajcie więcej Muska. Świat wytrzyma

Myśleliście, że to już wszystko? O nie! Caviar nie robi w detalu i nie poprzestał na jakimś tam iPhonie Pro za kilka tysięcy dolarów. Ewidentnie ludzie pracujący w tej firmie nie uważają, że ktokolwiek może mieć dosyć multimilionerów, a w szczególności założyciela Tesli. Dlatego stworzyli coś jeszcze bardziej wyjątkowego, niż jego wizerunek na iPhonie wykonanym z Tesli. Tym sposobem powstało popiersie Elona Muska.

W tym celu Caviar przetopił maskę, drzwi i inne elementy Tesli Model 3. Popiersie Elona Muska znajduje się na podstawie z czarnego marmuru, z podwójną pozłacaną tabliczką z numerem seryjnym popiersia. 

Powstanie tylko 27 sztuk tego cudeńka, więc nie zwlekajcie, bo zapewne Teslowy Elon będzie rozchodził się jak świeże bułeczki. Ach tak, jeszcze cena – jedno takie popiersie Elona będzie Cię kosztować 3220,00 dolarów. No, ale omówmy się – warto. Na filmiku poniżej możecie zobaczyć, jak przebiegał proces tworzenia tych, niezwykłej urody, dzieł.

Jeśli już mówimy o urodzie, to niektórzy uważają, że w popiersiu trudno dostrzec podobieństwo do Elona. Firma jednak ma na to doskonałą odpowiedź, twierdzi bowiem, że intencją artysty nie było uchwycenie „fotograficznej dokładności”, ale stworzenie „obrazu wynalazcy, w którym odzwierciedlają się wszystkie jego osiągnięcia i wynalazki”.

Więcej tego typu przedmiotów znajdziecie na stronie Caviar w kolekcji nazwanej Visionaries. Są tam też popiersia innych wizjonerów – Steve’a Jobsa i Jacka Ma.