Huawei nova 10 Pro – specyfikacja, wygląd i przecieki

To już oficjalne – Huawei niedługo zaprezentuje nowe smartfony z serii nova. Czy to kolejny wyraźny znak, że chiński gigant wcale nie zamierza się poddać po tym, jak nie dostał certyfikacji na usługi Google? Czym nowy smartfon będzie mógł nas przekonać do siebie? Poznaj wszystkie informacje i przecieki na temat średniobudżetowego smartfona firmy Huawei.

Specyfikacja Huawei Nova 10 Pro

Huawei znowu to zrobił. Utwierdził nas w przekonaniu, że tworzy nie tylko bardzo dobre, ale po prostu piękne smartfony. Dlatego w przypadku Huawei Nova 10 i 10 Pro mamy delikatny design z wielką płytą w postaci wyspy aparatów. Warto zwrócić uwagę na zaledwie 6,88 mm grubości smartfona i 168 gramów wagi. Wygląda na to, że będzie to dość filigranowy i elegancki smartfon. W porównaniu z poprzednikiem, Huawei Nova 9 będzie lżejszy i smuklejszy. Brzmi obiecująco.

Oprócz tego seria nova 10 wyposażona będzie w ekranowy czytnik linii papilarnych i zadebiutuje w czterech wariantach kolorystycznych (widocznych poniżej) – srebrnym, czarnym, fioletowym i zielonym.

Huawei Nova 10 i Nova 10 Pro
Huawei Nova 10 i Nova 10 Pro (źródło: huaweicentral.com)

Ekran Huawei Nova 10 Pro

  • Ekran AMOLED o przekątnej 6.67″,
  • rozdzielczość Full HD+ (1200 x 2652 pikseli),
  • odświeżanie na poziomie 120 Hz.

Jaki aparat znajdzie się w Huawei Nova 10 Pro?

W Huawei Nova 10 Pro znajdziesz potrójny aparat tylni o specyfikacji:

  • Główny obiektyw o matrycy 50 Mpx z przysłoną f/1.9,
  • obiektyw szerokokątny o matrycy 8 Mpx,
  • czujnik głębi.

W przypadku selfie i wideorozmów jest to przedni 60-megapikselowy aparat główny ultraszerokokątny i 8-megapikselowy obiektyw portretowy.

Jakie ładowanie i wydajność ma Huawei Nova 10 Pro?

Atutem Huawei Nova 10 Pro z pewnością jest akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 100 W. Ogniwo napełnisz do pełna w 20 minut. W przypadku serii nova możecie liczyć na NFC, łączność Bluetooth 5.0, slot kart Dual-SIM i wsparcie technologii LTE. Smartfon odblokujecie za pomocą czytnika linii papilarnych lub przedniej kamery poprzez skan twarzy.

Huawei Nova 10 Pro
Huawei Nova 10 Pro (źródło: huaweicentral.com)

Procesor i łączność

Seria Huawei Nova nie jest serią flagowców od chińskiego producenta, co widać m.in. po procesorach. W przypadku Nova 10 Pro procesorem jest Snapdragon 778G, a więc średniopółkowa propozycja, która powinna zadowolić większość potencjalnych użytkowników i wystarczyć do uniwersalnych zastosowań.

To wszystko wsparte 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej lub  8 GB pamięci RAM z 256 GB pamięci wewnętrznej.

Jeśli chodzi natomiast o łączność, to z najważniejszych technologii jest wsparcie dla NFC, Bluetooth i oczywiście LTE.

Kiedy prezentacja Huawei nova 10 Pro?

Huawei ma zamiar wprowadzić na rynek nowe telefony z serii Nova 10 Pro – 4 lipca. Z pewnością będziemy śledzić wszelkie informacje o nadchodzącym produkcie i nie omieszkamy poinformować Cię o nowościach.

Źródła: gadgetsnow.com, gsmarena.com