Samsung Galaxy Z Flip5 – specyfikacja, cena i wygląd. Poznaliśmy najnowszego Flipa

Podczas letniego Galaxy Unpacked 2023 poznaliśmy nowe urządzenia Samsunga, a jednym z nich jest składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip 5. Dobrze znana i lubiana seria doczekała się kilku usprawnień i wraz z najnowszym modelem stała się jeszcze bardziej łakomym kąskiem na rynku mobilnym. Sprawdźcie, jak wygląda Flip 5, jaką ma specyfikację oraz cenę.

Samsung Galaxy Z Flip 5 bez tajemnic. Specyfikacja i wygląd

Galaxy Z Flip5 – ekrany

Omówienie specyfikacji Samsunga Galaxy Z Flip 5 zacznijmy od ekranów, bo z rzeczy ważnych i ważniejszych, w kwestii składaków właśnie ta jest najważniejsza. Wewnętrzny ekran, a więc ten rozkładany, to 6,7-calowy Dynamic AMOLED 2X o rozdzielczości FHD+. Jego proporcje to 22:9 i obsługuje adaptacyjne odświeżanie od 1 do 120 Hz.

Mniejszy, zewnętrzny wyświetlacz to 3,4-calowy Super AMOLED 2X, który obsługuje rozdzielczość 720 x 748 i jest chroniony szkłem Gorilla Glass Victus+. Jak widać na obrazkach, mniejszy ekran nie wypełnia całkowicie połówki zewnętrznego panelu i jest też lekko wcięty pod obiektywami. Zwiększy się natomiast jego funkcjonalność, ponieważ będzie można uruchomić na nim większą liczbę aplikacji.

Sprawdź również porównanie: Samsung Galaxy Z Flip5 vs Galaxy Z Flip4. Co zmieniło się we Flipie przez rok?

samsung galaxy z flip5 mały ekran wiadomości

Trzeba też zaznaczyć, że smartfon składa się całkowicie – Samsung w końcu zlikwidował szczelinę, która powstawała po złożeniu urządzenia. A nie ma co ukrywać, że było to zmorą poprzedników, ponieważ do ekranu wewnętrznego dostawało się sporo brudu, a sama szczelina nie prezentowała się też zbyt dobrze.

Dowiedz się o pozostałych nowościach Samsunga:

samsung galaxy z flip5 ekrany

Procesor, pamięć, bateria i ładowanie we Flipie 5

Samsung Galaxy Z Flip 5 to flagowy smartfon koreańskiego producenta, a więc jego sercem musi być mocarny procesor, a jest nim najmocniejszy obecnie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Wspierany jest przez 8 GB pamięci RAM, a na dane otrzymujemy 256 lub 512 GB (w zależności od wybranej opcji). Trudno więc mieć zastrzeżenia pod kątem wydajności, a więc dla kogoś, kto nie uznaje kompromisów w tym względzie, Galaxy Z Flip 5 sprawdzi się świetnie.

Flip 5 z pewnością będzie smartfonem, wymagającym częstego ładowania. Bateria o pojemności 3700 mAh powinna wystarczyć maksymalnie na jeden dzień pracy na jednym ładowaniu. Ale trzeba mieć też na uwadze, że sama konstrukcja telefonu ogranicza pole manewru co do pojemności ogniwa. Coś za coś. Smartfona naładujemy przewodowo mocą 25W lub bezprzewodowo przy 15W.

samsung galaxy z flip5 mały ekran

Samsung Galaxy Z Flip5 – aparaty

Smartfon z najwyższej półki powinien też wyróżniać się możliwościami aparatów, choć akurat ze składakami różnie bywa. Jak wypadną w praktyce, dowiemy się po pierwszych testach. Do dyspozycji otrzymamy natomiast trzy obiektywy: główny 12 Mpix, ultraszerokokątny 12 Mpix oraz przedni 10 Mpix.

Samsung Galaxy Z Flip 5 do sprzedaży trafi w kilku wersjach kolorystycznych: Mint (miętowy),  Cream (beżowy), Lavendar (fioletowy) i Graphite (grafitowy).

Samsung Galaxy Z Flip5 – szczegółowa specyfikacja

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • Pamięć RAM: 8 GB (LPDDR5)
 • Pamięć wewnętrzna: 256 lub 512 GB
 • Ekrany:
  • Ekran wewnętrzny: 6,7-calowy Dynamic AMOLED 2x, Infinity-O; rozdzielczość FHD+, odświeżanie adaptacyjne 1-120 Hz, proporcje 22:9, 425 ppi
  • Ekran zewnętrzny: 3,4-calowy Super AMOLED 2X; rozdzielczość 720 x 748; chroniony szkłem Gorilla Glass Victus+; 302 ppi
 • Aparaty:
  • Obiektyw główny: 12 Mpix, f/1.8, Dual Pixel, OIS
  • Obiektyw ultraszerokokątny: 12 Mpix, f/2.2, 123°
  • Obiektyw przedni: 10 Mpix, f/2.4
 • Bateria: 3700 mAh
 • Ładowanie: przewodowe 25W, bezprzewodowe 15W
 • Głośniki stereo z Dolby Atmos
 • Łączność: 5G, NFC, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6, Dual SIM, eSIM

Samsung Galaxy Z Flip5 – cena

Poniżej znajdziecie zestawienie, na którym poznacie ceny Samsunga Galaxy Z Flipa 5 za poszczególne wersje pamięciowe.

Przedsprzedaż Samsunga Galaxy Z Flip5 to także możliwość skorzystania ze specjalnych promocji. Weź udział w Programie Odkup, dzięki któremu masz szansę uzyskać zwrot od 500 do 3200 zł za stare urządzenie. Alternatywnie możesz otrzymać 450 zł zwrotu na kartę do płatności mobilnych. Wybierz jedną z tych opcji, ponieważ wymienione promocje nie łączą się.

Ale zakup w przedsprzedaży to także dodatkowe benefity. Zyskaj 2x więcej pamięci, oszczędzając nawet 600 zł. W prezencie otrzymasz też słuchawki Samsung Galaxy Buds2. Ponadto zakup smartfona możesz rozłożyć na 20 rat 0%.

Samsung Galaxy Z Flip5 jest dostępny w x-komie