Google Pixel 6 Pro – oficjalna specyfikacja i wygląd

Firma wypuściła dwa nowe smartfony Pixel 6 i Pixel 6 Pro, które są już oficjalnie po premierze. Czy Pixel 6 Pro okaże się konkurencyjny dla najnowszych iPhone’ów i będzie wart swojej ceny? Poznaj wszystkie informacje na temat specyfikacji najnowszego dzieła giganta Doliny Krzemowej.

Google Pixel 6 Pro – specyfikacja i wygląd

Firma wypuściła dwa nowe smartfony Pixel 6, przy czym premium model jest znany pod dopiskiem Pro. Nowe szczegóły pojawiły się kilka dni po tym, jak Google zaprezentował Androida 12 na Google I / O 2021.

W Internecie mogłeś się już spotkać z renderami Google Pixel 6 Pro. W najnowszym wizualizacjach widać natomiast znaczne przeprojektowanie.

Google Pixel 6 Pro wygląd
Źródło: IThardware.pl

Ekran Google Pixel 6 Pro

 • 6,67-calowy wyświetlacz LTPO,
 • częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz,
 • czytnik linii papilarnych.
Oprócz tego wyświetlacz LTPO wspiera adaptacyjną częstotliwość odświeżania. Jest ona w stanie zejść nawet do 10 Hz, tak by użytkownik tego nie odczuł.

Jaki znajdziesz w nim aparat?

W Google Pixel 6 Pro znajdziesz:

 • Główny czujnik aparatu o rozdzielczości 50 Mpix.
 • Teleobiektyw 48 Mpix, zapewni 4x zoom optyczny i 20x Super Res Zoom.
 • Ultraszeroki obiektyw 12 Mpix.
 • Lampę błyskową LED.
 • Czujnik korekcji kolorów.

Oprócz tego aparat pokryty zostanie czarnym szkłem.

Czy Google Pixel Pro przewyższy iPhone’a 13 pod względem jakości aparatu?

Zarówno Pixel 6, jak i Pixel 6 Pro używają głównego aparatu o rozdzielczości 50 Mpix, co może umożliwić im robienie znacznie bardziej szczegółowych zdjęć niż najnowszy iPhone 13 Pro Max jest w stanie uchwycić. Dzięki nowemu, znacznie potężniejszemu aparatowi Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro mogą być pierwszymi modelami na rynku, które pokonają większość innych smartfonów pod tym względem.

Trzeba dodać, że aparaty nie są definiowane wyłącznie przez ich megapiksele. Rozmiar matrycy, strojenie i przetwarzanie końcowe odgrywają równą rolę w ogólnej jakości końcowego zdjęcia.

Mocniejszy zoom

Pixel 6 Pro jest wyposażony w teleobiektyw 48 MP z 4-krotnym zoomem optycznym i 20-krotnym zoomem cyfrowym SuperRes. Chociaż iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max oferują największy zoom, jaki kiedykolwiek był oferowany w iPhonie, nadal jest tylko 3x optyczny i 15x cyfrowy.

Oczywiście istnieją smartfony z większymi powiększeniami niż oferty Apple i Google, takie jak Samsung Galaxy S21 Ultra (10x optyczny, 100x cyfrowy). Jednakże doskonały system przetwarzania zdjęć Google może oznaczać, że Pixel 6 Pro jest w stanie pokonać inne teleobiektywy, jeśli chodzi o ogólną jakość, nawet jeśli maksymalny zakres zoomu jest niższy.

google

Nowe funkcje do edycji zdjęć

Wbudowane edytory zdjęć w telefonach są zaskakująco wydajne, ale nawet doskonały system znaleziony w iPhone’ach nie pomoże, jeśli obiekt porusza się zbyt szybko, aby aparat mógł się na nim skupić. Jednakże w Google Pixel 6 Pro możemy wyróżnić dwie ciekawe opcje:

 • Magic Eraser – jak sama nazwa wskazuje, pozwoli łatwo usunąć osoby lub przedmioty w tle, aby zaprojektować idealne ujęcie.
 • Face Unblur – sprawi, że zamazane twarze będą ostrzejsze, co z kolei ułatwi robienie zdjęć akcji.

Ładowanie Google Pixel 6 Pro

Ogromnym atutem smartfona z pewnością jest akumulator o pojemności 5000 mAh. Pixel 6 Pro będzie można naładować do 50 procent w 30 minut. 

Jakie są wymiary Google Pixel 6 Pro?

 • 163,9 × 75,8 × 8,9 mm,
 • w miejscu aparatu będzie to aż 11,5 mm.
Wygląd Google Pixel 6

Jaki procesor zostanie zastosowany w smartfonie?

Najciekawszy w Google Pixel 6 Pro jest nowy procesor Tensor SoC, który koncentruje się na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. To właśnie dzięki niemu będzie można wykonać niewyraźny obraz niemowlaka, a później wyostrzyć tylko jego twarz. TPU rozpozna, że niewyraźny obraz jako twarz, a następnie dokona niezbędnych korekt.

Ponadto smartfon może zastosować sztuczną inteligencję i fotografię obliczeniową do wideo. Na przykład podczas fotografowania zachodu słońca Pixel 6 Pro może automatycznie dostosować balans bieli i zwiększyć zakres dynamiczny.

Podczas korzystania z funkcji zamiany mowy na tekst TPU umożliwi edycję słów na klawiaturze nawet podczas mówienia, a zamiana mowy na tekst jest niemal natychmiastowa. To tylko niektóre z rzeczy, do których jest zdolny nowy procesor.

Ile może kosztować Google Pixel 6 pro?

Cena Google Pixel 6 Pro wynosi 899 dolarów, a Google Pixel 6 599 dolarów.

Nowe funkcje bezpieczeństwa w Google Pixel Pro 6

Google zaprezentowało nowe wskaźniki, które ułatwiają określenie, kiedy aplikacja korzysta z kamery telefonu lub kanałów mikrofonu. Podobnie jak w przypadku powiadomień w systemie iOS, wskaźnik zaświeci się w prawym górnym rogu wyświetlacza, gdy używany jest sygnał z mikrofonu lub kamery telefonu, a użytkownicy będą mieli możliwość zablokowania dostępu do określonych aplikacji.

Google Pixel 6 Pro centrum bezpieczeństwa
źródło: engadget.com

Co zapewni centrum bezpieczeństwa w Google Pixel 6 Pro?

Centrum bezpieczeństwa zapewnia szybki przegląd ustawień zabezpieczeń, takich jak to, czy w telefonie są zainstalowane najnowsze aktualizacje zabezpieczeń lub czy ustawiono odcisk palca lub kod PIN do odblokowania urządzenia.

Co ważne, może również prowadzić zakładki zainstalowanych aplikacji i identyfikować te, które są potencjalnie szkodliwe. W górnej części centrum bezpieczeństwa znajduje się wskaźnik, który ostrzega użytkowników, jeśli jakiekolwiek ustawienia wymagają uwagi. Zielony znacznik wyboru wskazuje, że wszystko jest w porządku, a żółty wykrzyknik pojawi się, jeśli coś wymaga rozwiązania.

Google Pixel 6 Pro centrum bezpieczeństwa
źródło: engadget.com

Co przyniesie panel prywatności w Google Pixel 6 Pro?

Podobnie nowy pulpit nawigacyjny prywatności ułatwia śledzenie, do których aplikacji danych mają dostęp i w jaki sposób każda aplikacja korzysta ze swoich uprawnień, aby uzyskać dostęp do informacji, takich jak dane o lokalizacji. Podobnie jak w przypadku centrum bezpieczeństwa, Google już wcześniej udostępniało wiele z tych informacji w systemie Android, ale często były one ukryte w kilku warstwach w menu ustawień, więc posiadanie ich wszystkich w jednym pulpicie nawigacyjnym powinno ułatwić większości użytkowników znalezienie.

Google powiedział również, że wzmocnił funkcje ochrony przed spamem i phishingiem, a Pixel 6 Pro będzie w stanie wyświetlać ostrzeżenia, gdy wykryje potencjalne podejrzane połączenia telefoniczne, SMS-y, e-maile i linki.

Nie jest jeszcze jasne, czy i kiedy firma planuje wprowadzić te funkcje na więcej urządzeń niż tylko na linię Pixel. Firma powiedziała podczas swojego wydarzenia, że pulpit prywatności i centrum bezpieczeństwa będą początkowo w Pixelu. Można się spodziewać, że funkcje te ostatecznie trafią do większej liczby urządzeń z Androidem w przyszłości.

źródło: tomsguide.com, engadget.com

Zobacz smartfony Google Pixel w x-komie