„GTA VI” ekskluzywne dla PlayStation 5 za prawie miliard dolarów?

„Grand Theft Auto VI” to zdecydowanie jeden z tych tytułów, które wyczekujący gier na konsole nowej generacji powitaliby z otwartymi ramionami. Czy możliwe, że kolejna odsłona kultowej serii Rockstar będzie ekskluzywna dla PlayStation 5? Tak twierdzą „nieco” szalone plotki, które pojawiły się na dniach. Z innych wiadomości – dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądały pudełka kolejnych po „Spider-manie” gier na PS5.

750 milionów za wyłączność? Panie, daj pan spokój…

Plotka wyszła od Foxy Games UK. Według informacji przedstawionych na tym kanale, Sony ma negocjować z Rockstarem czasową wyłączność tytułu. GTA VI nie byłaby ekskluzywem dla PlayStation 5 długo (bo zaledwie 30 dni), ale kosztowałaby sporo (bo 750 milionów dolarów). Byłby to oczywiście zysk dla Sony, natomiast już nie dla posiadaczy innych konsol. Stacey Powers z VGR pisze – gracze nie przepadają za czasowymi ekskluzywami. Nikt nie lubi być wykluczony. Gdyby Rockstar przystało na propozycję Sony, mogłaby się ona – w dłuższej perspektywie – okazać mniej intratną niż się wydaje.

Sony podobno faktycznie usiłuje uzyskać wyłączność na gry od firm trzecich, ale czy tutaj mamy taką sytuację? Derek Strickland z TweakTown zdecydowanie potępia plotkę, nazywając ją tabloidowym nonsensem i bzdurą z wielu powodów. Najbardziej absurdalna miałaby być jego zdaniem wspomniana kwota, która znacznie przewyższałaby sumy, jakie Sony wykłada na tworzenie i promowanie własnych gier. Nie są to też pieniądze, które firma wyłożyłaby ot tak, a nic nie wskazuje na to, żeby jakieś na ten cel przeznaczała. Wiele wody upłynie też w Miami zanim nowa odsłona GTA pokaże się światu.

gta vi playstation 5
Źródło: Rockstar

Wreszcie spodziewamy się nowych wersji GTA V i GTA Online na PlayStation 5. Zdaniem Stricklanda upgrade „piątki” ma być poletkiem doświadczalnym dla optymalizacji „szóstki” pod PS5 i Xbox Series X, natomiast Online będzie z kolei połączona bezpośrednio z GTA VI, gdy gra się ukaże.

Tak będą się prezentowały na półce gracza gry na PlayStation 5

ps5 gry okładki
Źródło: Press Start Australia

Na GTA VI przyjdzie nam jeszcze poczekać. A tymczasem australijski sklep JB Hi-Fi prezentuje okładki gier na nową konsolę Sony. Są to Far Cry 6, Overcooked: All You Can Eat, Watch Dogs: Legion oraz Planet Coaster: Console Edition i Assassin’s Creed Valhalla. Wcześniej mieliśmy okładkę Spider-man: Miles Morales. Tam również pojawił się charakterystyczny biały pasek z logiem konsoli, co według Lauren Rouse z Game Rant łączy się kolorem samej PS5 i jej kontrolera. Wygląda również na to, ze opakowania będą plastikowe, a nie ekologiczne, jak chcieliby niektórzy fani.

playstation 5 planet coaster
Źrodło: Press Start Australia

Ceny gier w JB Hi-Fi to 99 dolarów amerykańskich i 79 australijskich (czyli ponad 350 i 200 zł). Najpewniej są to jednak ceny zastępcze. Póki co firmy mają zresztą różne pomysły co do wyceny gier na nowe konsole.

Żródła: VGR, TweakTown, Game Rant, Press Start Australia