Gry na PlayStation 5 – pudełka i przyszłość. Jakie tytuły na horyzoncie?

Jak będą wyglądały opakowania gry na PS5? Nie trzeba już spekulować. Sony ujawnia to, pokazując nam pudełko nadchodzącego „Spider-mana”. A przy okazji dowiadujemy się o tytułach, które w przyszłości zawitają na PlayStation 5 – „Far Cry 6” oraz bliżej nieokreślony tytuł od Naughty Dog.

Spider-man jest niesamowity – a pudełko?

Opakowanie Marvel’s Spider-man: Miles Morales wrzucił na bloga PlayStation Sid Shuman z SIE.

spider-man miles morales pudełko
Źrodło: PlayStation.Blog

Koncepcja pudełka spotkała się zasadniczo z pozytywnym odzewem ze strony fanów, którzy nie omieszkali zwrócić uwagę, że kolory pasują do tych, w których występuje sama PlayStation 5:

Między reakcjami można też znaleźć przeróbkę na wersję kojarzącą się z opakowaniami gier na PS1. Zdaniem twórcy dwa koncepty – starszy i najnowszy – bardzo ładnie się tu zbiegły:

Far Cry 6 i projekt od twórców The Last of Us, czyli w co jeszcze zagramy na PlayStation 5?

Bogatą listę gier na PlayStation 5 przedstawiono przy okazji prezentacji samej konsoli. Rzecz jasna, nie wyczerpuje to możliwej puli tytułów. Przede wszystkim – Far Cry 6. O grze wiemy z przecieku na hongkońskiej wersji PlayStation Store. Choć zasadniczo to tytuł na PS4, opis sugeruje, że pojawi się także wersja na najnowszą konsolę Sony (a ci, którzy kupią wariant na „czwórkę”, dostaną ten na „piątkę” za darmo). Zgodnie z zamieszczonymi informacjami, w obsadzie gry pojawi się Giancarlo Esposito, znany bardziej jako Gus Fring z Breaking Bad i Zadzwoń do Saula.

Aktor wcieli się w rządzącego tropikalnym rajem Yara dyktatora Antona Castillo. Jego zamiarem będzie przywrócenie narodu do dawnej świetności, a dzieło kontynuować będzie syn – Diego. Bezlitosne rządy rodziny Castillo doprowadzą do rewolucji. Do walki z reżimem stanie m.in. niejaki Dani Roajs, którym pokieruje gracz. Polem bitwy ma być największe w historii serii środowisko z dżunglami, plażami i stolicą Yary – Esperanzą.

Tytuł miałby zadebiutować 18 lutego 2021 roku. Jak pisze Michael McWhertor z Polygonu, Ubisoft może uchylić rąbka tajemnicy na zbliżającej się konferencji Ubisoft Forward (nasz Igor również ma taką nadzieję).

far cry 6 playstation 5
Źródło: Ubisoft via Polygon

Inna gra ma pochodzić od studia Naughty Dog, choć póki co niewiele o niej wiadomo. W sumie tyle, że… powstaje i że szukają rąk do jej przygotowania. Konkretnie twórców zdolnych pracować z nowoczesnymi grafikami.

Jak podaje Alex Avard z GamesRadaru, oferty pracy są trzy. Jedna, dla projektanta środowisk i poziomów, mówi o grze single-player; druga dla animatora walk melee i gameplay’u – o tworzeniu przykuwających uwagę rozgrywek dla projektu/ów w przyszłości. Jest i trzecia – dla programisty narzędzi – wspomina o pracy nad grafiką nowej generacji w kooperacji z siostrzaną grupą. Według Avarda oznacza to, że Naughty Dog już pracuje z PS5.

W oczekiwaniu na bliższe szczegóły zapoznajcie z recenzją ostatniego tytułu Naughty Dog – The Last of Us Part II – który ograli Kamil z Igorem.

Źrodła: PlayStation.Blog, Polygon, GamesRadar