Gry na PlayStation 5 – nie przechowasz ich na zewnętrznym dysku

Nowa konsola Sony jest już właściwie za rogiem i w najbliższy czwartek debiutuje w niektórych częściach świata. Tymczasem pojawiają się informacje dotyczące przenoszenia nowych gier. Okazuje się, że tytułów na PlayStation 5 nie można przechowywać na zewnętrznym dysku, co dokłada jeszcze trochę niechcianej „zabawy”, niestety związanej z tą właściwą.

Jak zwolnić miejsce na PlayStation 5?

Swobodne przeniesienie gry na zewnętrzny dysk, żeby na samej konsoli pojawiło się więcej miejsca na inne tytuły? Niestety taka operacja możliwa jest tylko przy grach z PlayStation 4. Jeśli chodzi o gry przeznaczone na PlayStation 5 trzeba będzie odinstalowywać poszczególne pozycje, z których już nie korzystamy i instalować je ponownie w przyszłości.

Nie jest to jedyny mankament nowej konsoli Sony na start. Nie będzie ona również obsługiwała rozszerzenia pojemności SSD (który sam w sobie liczy około 667,2 GB). Slot ma zostać odblokowany w późniejszej aktualizacji firmware. Jest to zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami Marka Cerny’ego. Brak póki co informacji w temacie przenosin gier na dysk zewnętrzny, choć zapewne również stanie się to przy późniejszej zaktualizowaniu sprzętu.

Źródło: PSU