Gogle VR dla Xbox Series X|S? Ciekawy komunikat po podłączeniu słuchawek

Świat gamingu obiegła ostatnio wiadomość, jakoby Microsoft przygotowywał gogle VR dedykowane konsoli Xbox Series X|S. Taka nowinka wypłynęła od włoskiego oddziału IGN, który po podłączeniu słuchawek otrzymał komunikat o konieczności aktualizacji headsetu do wirtualnej rzeczywistości. Czy może to sugerować, że najnowsze Xboksy otrzymają autorskie gogle VR?

Gogle VR na Xbox – nie tym razem

Wieść o goglach VR gruchnęła niczym grom z jasnego nieba, a graczom, którzy liczyli na wirtualną rzeczywistość w wydaniu Microsoftu, oczy błysnęły niczym dziecku, które otrzymało upragnioną zabawkę. Wszystko za sprawą włoskiego IGN, którego pracownicy po podłączeniu Xbox Wireless Headset do konsoli otrzymali informację o konieczności aktualizacji zestawu VR. Redaktorom IGN nie wyglądało to na zwykły błąd, ponieważ kolejne komunikaty mówiły nawet o dostępnej aktualizacji VR-ów.

Mogłoby się wydawać, że kwestią czasu jest oficjalne stanowisko Microsoftu w sprawie nowych gogli VR, w końcu taka informacja nie mogła znaleźć się w oprogramowaniu przez przypadek. Tak też się stało – korporacja szybko odniosła się do tych doniesień i skwitowała je krótko: był to tylko błąd lokalizacji. Headsetu VR dla Xboksa nie będzie, a przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Czy Microsoft stworzy gogle VR dla Xboxa?

Wirtualna rzeczywistość zdecydowanie zyskuje na popularności i nie jest już tylko technologią z filmów sci-fi, ponieważ słupki sprzedażowe VR-ów mają tendencję rosnącą. Całkiem sensowne wydaje się być wyprodukowanie własnych gogli przez Microsoft, szczególnie patrząc na pozostałych konkurentów, którzy na VR-owym rynku poczynają sobie coraz śmielej.

Wiemy natomiast, że amerykański gigant na tę chwilę nie planuje prac nad swoimi autorskimi goglami VR. Taka informacja wypłynęła od samego zainteresowanego, który przy okazji wyżej wspomnianego komunikatu poinformował również, że VR-y z logo Microsoftu to nie zagadnienie, nad którym w tym momencie się skupia. Korporacja pracuje teraz nad udoskonalaniem Xboksów najnowszej generacji, rozwojem Game Passa, a także nad własnymi grami, co zresztą potwierdziło się przy okazji wykupienia Bethesdy.

Xbox VR to wciąż odległy temat, ale nie oszukujmy się – jeśli Microsoft nie pracuje nad technologią, która będzie jeszcze bardziej nowoczesna od gogli, kiedyś VR-y dedykowane dla Xboksa będą musiały powstać.

Źródło: ign.com

Sprawdź gogle VR w sklepie x-kom