PlayStation Showcase: nowy zwiastun i 3-minutowy pokaz rozgrywki God of War: Ragnarok

Dobra wiadomość jest taka, że szykuje nam się prawdziwy hit, który ma szansę dorównać znakomitej ostatniej części GoW. Złą natomiast jest brak choćby przybliżonej daty premiery God of War: Ragnarok. Tak czy inaczej, danie główne wczorajszego PlayStation Showcase raczej wszystkim smakowało, a co istotniejsze – rozbudziło apetyty na więcej.

Nowy trailer God of War: Ragnarok

Do niedawna nawet nie było wiadomo, czy nowa odsłona God of War na pewno otrzyma w tytule dopisek „Ragnarok”. Teraz wiemy już na pewno, że tak będzie, ale nie to w tej chwili wydaje się najistotniejsze. Podczas wczorajszego PlayStation Showcase mogliśmy obejrzeć trailer wraz z 3-minutowym pokazem rozgrywki GoW: Ragnarok.

Myślę, że mało kto czuł rozczarowanie tym, co zaprezentowało Santa Monica Studio. Kto zaś nie widział materiału dotyczącego nowej odsłony serii, niech czym prędzej nadrabia.

Czego dowiedzieliśmy się z fragmentów rozgrywki?

Fabuła God of War: Ragnarok będzie kontynuacją wydarzeń z kultowego już GoW: 4, choć czasowo obie gry dzielić będzie kilka lat. W opublikowanym materiale wyeksponowano dobitnie relacje Kratosa i jego syna Atreusa, które, mówiąc delikatnie, nie są najlepsze, co prawdopodobnie będzie punktem wyjścia ojcowsko-synowskiego wątku fabularnego.

Oczywiście miejsce akcji przenosi się ze Starożytnej Grecji do starożytnej Skandynawii, stawiając Kratosa wyzwania walki z bogami i potworami znanym z mitologii nordyckiej. Już na trailerze mogliśmy zobaczyć, że nie zabraknie czołowych mitologicznych postaci, jak choćby Thora.

God of war ragnarok logo

Kiedy premiera GoW: Ragnarok?

Niestety nie poznaliśmy nawet przybliżonej daty ukazania się God of War: Ragnarok na konsolach PlayStation. Początkowo z premierą Santa Monica Studio chciało się zmieścić w 2021 roku, ale pandemia COVID-19 opóźniła te plany. Najbardziej prawdopodobną datą wydaje się dziś przyszły rok, ale na oficjalne potwierdzenie i konkretną datę musimy jeszcze poczekać.