God of War: Ragnarok dopiero w przyszłym roku? Premiera Horizon Forbidden West zgodnie z planem

Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, powiedział w wywiadzie, jakie gry pojawią się do końca 2021 roku. Wśród planowanych premier wymienił Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Horizon Forbidden West. Brak wzmianki o God of War: Ragnarok zaniepokoiło fanów i było przyczyną fali spekulacji dotyczących opóźnień tego tytułu.

Jim Ryan udzielił wywiadu. Znamy nadchodzące produkcje

Jim Ryan udzielił obszernego wywiadu na łamach brytyjskiego magazynu GQ, w których poruszone zostało wiele ciekawych wątków. Dowiedzieliśmy się m.in. jakich premier możemy spodziewać się do końca 2021 roku. Informacja CEO Sony Interactive Entertainment pozwoliła wielu fanom odetchnąć z ulgą, ponieważ pojawienie się kilku dużych tytułów w nadchodzących miesiącach nie jest zagrożone.

Sprawdź też: God of War Ragnarok – data premiery, trailer, plotki. Co na ten moment wiemy o superprodukcji na PS5?

God of War: Ragnarok opóźniona premiera

Dziennikarze zadali także pytanie o przesunięcie gry Returnal o jeden miesiąc. Otrzymali prostą odpowiedź. Firma może podjąć dwa działania, albo wydać grę z błędami, która nie do końca zadowoli graczy, albo wydać pełnoprawny tytuł, który będzie dopracowany do perfekcji. Ryan zapewnił, że Sony zawsze wybierze drugie podejście, żeby nie było podobnej presji jak, chociażby podczas premiery Cyberpunka 2077.

Jakie gry Sony wyda w 2021 roku?

Wśród potwierdzonych premier znajdują się Returnal (strzelanka osadzona w klimacie science fiction), Ratchet & Clank: Rift Apart (kontynuacja 3-osobowej przygodówki z 2002 roku) oraz Horizon Forbidden West lub Horizon 2 (gra RPG osadzona na postapokaliptycznym zachodzie Ameryki. Nazwa nie została jeszcze potwierdzona).

Horizon Forbidden West premiera

Podczas rozmowy o tegorocznych planach premierowych nie padł tytuł God of War: Ragnarok, czyli kontynuacja przygód Kratosa. Wcześniej ta gra została zapowiedziana na ten rok, jednak brak wzmianki o niej raczej przekreśla tę możliwość.

Podczas wywiadu dowiedzieliśmy się także co nieco na temat nowej, siódmej z kolei odsłony Gran Turismo. Jim Ryan powiedział, że GT7 miało ukazać się już w 2021 roku, jednak ograniczenia spowodowane pandemią zmusiły studio do przeniesienia premiery na 2022 rok. Niedługo Sony ma wydać oficjalne oświadczenie z datą premiery i szczegółami dotyczącymi nadchodzącego tytułu.

W jakie gry gra szef Sony Interactive Entertainment?

Jako ciekawostkę możemy dodać, w jakie tytuł zagrywa się w ostatnim czasie CEO Sony. Mianowicie jest to dobrze przyjęty przez graczy Astro’s Playroom, czyli ekskluzyw stworzony z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości, w którym eksplorujemy lokacje i rozwiązujemy serię łamigłówek.

Astro's playroom gra

Jeśli szukacie ciekawej platformówki na spokojne wieczory, to wypróbujcie tę grę, może ona okazać się strzałem w dziesiątkę.

Gry na PlayStation 5 kupisz w x-kom