Test i recenzja G4M3R Hero (2023). Elegancko, wydajnie i cicho – żeby każdy komputer taki był

Jaki jest przepis na dobry komputerowy zestaw dla graczy? Sensowny dobór komponentów, by wydajność szła w parze z kulturą pracy, przewiewna obudowa i gamingowy design. No i nie można zapomnieć o ostatnim: efektownym podświetleniu RGB, które rozświetli pokój blaskiem mocniej niż niejedna bożenarodzeniowa choinka. Czy nowa odsłona komputera G4M3R Hero łączy udanie wszystkie te składniki? Czy testowany PC to przepis na sukces? Przekonaj się w recenzji.

Recenzja G4M3R Hero (2023) – gamingowego komputera w nowej odsłonie

Poprzednie wersje komputerów marki G4M3R miło mnie zaskoczyły. Choć miały swoje wady, a jedną z największych była ich kultura pracy, to w gruncie rzeczy cechowały się wysoką jakością wykonania i przemyślanym doborem komponentów. Odświeżona wersja G4M3R-a Hero zaskoczyła mnie jeszcze mocniej, a to już nie lada wyczyn. Szumna zapowiedź nowej odsłony komputerów to nie są puste obietnice. Inżynierowie nie spoczęli na laurach, tylko wyciągnęli wnioski – właściwe wnioski.

Odświeżenie G4M3R-ów nie jest może żadną rewolucją, ale tylko dlatego, że komputery tej marki jej nie potrzebowały. Potrzebowały za to poprawy w niektórych aspektach, by podtrzymać pod absolutnie każdym względem wysoki standard, do jakiego ich producent dąży i jaki udało mu się osiągnąć w dużym stopniu. Po to, by znaleźć się o krok bliżej perfekcji.


Nowe G4M3R-y Hero to naturalny krok ku lepszemu, a wielka zmiana rzuca się w oczy od razu po wypakowaniu komputera z pudła z odświeżonym logo. Dodam, że maszyna zapakowana tak, że żadne uderzenie podczas transportu jej niestraszne. Jest zabezpieczona w kartonie pianką styropianową z dwóch stron, we wnętrzu obudowy pełno bąbelkowych poduszek, szklany panel obklejony folią, a „skrzynka” schowana dodatkowo w materiałowej torbie z charakterystycznym X. Taką dbałość o bezpieczeństwo komputera to ja lubię.

W środku jest też typowe dla komputerów G4M3R fioletowe opakowanie z nazwą tej marki – tylko tym razem w nowej czcionce. Co w nim? Instrukcja obsługi komputera i obudowy, okablowanie, w tym niezbędne do zasilenia, czy śrubki oraz paski zaciskowe. No i byłbym zapomniał: filtr przeciwkurzowy do montażu na topie obudowy. Wyposażenie jednak wyposażeniem – liczy się wnętrze. Zobacz, jak w akcji sprawdza się G4M3R Hero (2023) w konfiguracji Intel Core i7-13700F i GeForce RTX 4060 Ti.

Konfiguracja sprzętowa G4M3R Hero (2023)

Parametry komputera

Procesor

Mózgiem recenzowanego G4M3R-a Hero jest Intel Core i7-13700F, czyli jeden z mocniejszych procesorów Intel Core 13. generacji na rynku. Jest to wersja z zablokowanym mnożnikiem, która uniemożliwia podkręcanie (OC), a także cechuje się niższymi taktowaniami zegarów oraz nie ma zintegrowanego układu graficznego (iGPU).

Jednocześnie ten model CPU może pochwalić się obniżonym poborem mocy, więc jest mniej wymagający dla chłodzenia. Mimo to w odświeżonym komputerze G4M3R Hero producent zastosował znacznie mocniejszy system. Tym razem jest autorskie chłodzenie powietrzne, którego konstrukcja jest zbliżona do Silver Monkey X Stormy z wentylatorem 120 mm (zamiast SMX Crisp).

Procesor wydajnościowo to poziom mniej więcej Intel Core i5-13600K, ale zyskujesz w zastosowaniach, które bardziej polegają na rdzeniach i wątków, bo tych jest po prostu więcej w i7 (8 wydajnych rdzeni P i 8 energooszczędnych E). Nie bez znaczenia jest też większa porcja pamięci cache.

procesor intel core i7-13700f w g4m3r hero 2023

Płyta główna

Płyta główna Gigabyte B760 DS3H AX DDR5 to właściwie niemal ten sam model, który producent stosował w poprzedniej generacji G4M3R-ów Hero. Ten model jednak obsługuje bezprzewodowe połączenie z internetem (Wi-Fi 6E) oraz nowszy standard pamięci DDR5. Wybór naturalny, skoro w odświeżonej serii komputerów Hero DDR4 odeszły w zapomnienie. Przy coraz niższych cenach nowszego standardu RAM ma to więcej sensu niż jeszcze rok czy dwa lata temu.

Ponadto w przyszłości zostaje jeszcze opcja upgrade’u procesora na model z Intel Core 14. generacji, choć nie jest to koniecznie opłacalna opcja (ze względu na małe różnice).

płyta główna gigabyte b760 w g4m3r hero 2023

Pamięć RAM

Pamięć RAM to jedna z kilku znaczących zmian w nowym modelu G4M3R Hero. W poprzednim dominowały kości DDR4 o taktowaniu 3600 MHz CL18. Teraz z procesorem współpracują szybkie DDR5 na kościach SK Hynix, które rozpędzają się do 6000 MHz przy opóźnieniach CL32. To model Kingston Fury Renegede RGB, a więc całkiem dobry o optymalnych wartościach i niezgorszym designie. Ba, w rzeczywistości nawet wygląda (i świeci) lepiej niż na promocyjnych grafikach.

Karta graficzna

Do testów otrzymałem G4M3R-a Hero z kartą graficzną GeForce RTX 4060 Ti w wersji Gigabyte Eagle, a więc najtańszego niereferenta z oferty tego producenta. To również jeden z najniższych modeli z serii RTX 4000 (gorszy jest tylko RTX 4060), który oferuje najsłabszy skok wydajności względem odpowiednika poprzedniej generacji z całej rodziny NVIDIA Ada Lovelace.

Mimo to jest to nadal solidny wybór do rozdzielczości 1080p, czyli właściwie do tej, w której najlepiej sprawdza się testowany G4M3R Hero.

karta graficzna geforce rtx 4060 ti w g4m3r hero 2023

Dysk

W nowym komputerze G4M3R producent porzucił nośniki SSD w standardzie PCIe 3.0 NVMe na rzecz nowszego – PCIe 4.0. Oznacza to znacznie wyższe transfery, co szczególnie przyda się przy pracy w różnego rodzaju aplikacjach. Jest to przyzwoity dysk Kingstona, który jest osłonięty radiatorem, dzięki czemu mniej się grzeje, co zresztą wykażę w podsumowaniu o kulturze pracy.

Zasilacz

Komponenty zasila przyzwoity, choć niemodularny zasilacz be quiet! System Power 10 z certyfikatem 80 Plus Bronze o mocy 750 W, czyli niekoniecznie potrzebnej do komponentów, które znajdują się akurat w recenzowanym komputerze. Jest to więc zapas, który starczy na dłużej w razie ewentualnej wymiany np. karty graficznej.

zasilacz w g4m3r hero 2023

Budowa i (szwedzka) jakość wykonania G4M3R Hero (2023)

To, czym od razu nowy G4M3R Hero, przykuwa uwagę, to nowa, w dużej mierze metalowa obudowa od Fractal Design. Tak rozpoznawalna i co najważniejsze ceniona marka robi sama w sobie dobre wrażenie, bo mało który producent robi tak dobre obudowy, jak właśnie Szwedzi. To właściwie nieco zmodyfikowana Fractal Design Pop Air RGB Black TG Clear Tint z G4M3R-owymi naleciałościami. Jest ona ze dwie klasy wyżej niż ta, którą znajdziesz w poprzednich G4M3R-ach.

Design z jednej strony gamingowy, ale z drugiej – minimalistyczny, czyli w duchu poprzednich G4M3R-owych konstrukcji. Nawet podkreślenie tego, że masz do czynienia z konkretną marką, jest delikatne, bo w postaci: napisu pod szklanym panelem, znaczka 43 na spodzie frontu oraz metki G4M3R, która zastąpiła fractalową. O minimalizmie wspominałem? Do mnie takie podejście trafia, bo obudowa zwraca uwagę i jednocześnie pasuje do gamingowego stanowiska, przy okazji go nie szpecąc, że aż wstyd pokazywać je znajomym.

Jakby tego było mało, podświetlenie RGB z 14 trybami (do zmiany z poziomu obudowy) robi jeszcze lepszą robotę. W nowej rewizji G4M3R-ów możesz pobawić się efektami za pomocą aplikacji Gigabyte Control Center do płyty głównej, ale dopiero po przepięciu kabla z kontrolera do płyty głównej (wówczas jednak stracisz kontrolę nad podświetleniem z poziomu przycisku obudowy).  Sam zobacz, jak na zdjęciach i filmie prezentuje się nowe podświetlenie:

Na górze obudowy jest solidny zestaw najpotrzebniejszych złącz: 2x USB 3.2 Gen. 1, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe i USB typu C. Nie zabrakło także przycisków: Power oraz do zmiany trybów podświetlenia lub jego wyłączenia. Czyli właściwie jedyną zmianą jest rozszerzenie zestawu o jedno złącze USB – w końcu się doczekałem. W tej części znajdziesz też siateczkowy filtr przeciwkurzowy, który jest optymalnie spasowany i montuje się go na magnes.

Z kolei na spodzie cztery ogumione nóżki oraz mała zmiana, która cieszy. Czyli kolejny filtr przeciwkurzowy, który tym razem łatwo wysuniesz bez potrzeby obrotu obudowy. Wygoda, której brakowało w poprzedniej generacji G4M3R-ów Hero.

spód obudowy g4m3r hero 2023

Obudowa ma szklany panel z tradycyjnej, lewej strony, który uwidacznia podzespoły i ich podświetlenie. Nie jest on jednak na zawiasach i nie otworzysz go swobodnie. Aby dostać się do środka, musisz odkręcić z tyłu dwie szybkośrubki. Nie jestem fanem tego rozwiązania, choć kwestia przyzwyczajenia też robi swoje. W prywatnej „budzie” mam szybki i bezproblemowy dostęp do wnętrza obudowy, więc to dla mnie zmiana in minus. Tym bardziej że poprzednia obudowa w G4M3R-ach także to umożliwiała.

Kompaktowe wymiary

Jaka jest obudowa Fractala? Nie tylko przewiewna, ale i wnętrze przemyślane oraz zaskakująco przestrzenne, mimo że jednocześnie wrażenie całkiem kompaktowej. Obudowa jest spora niższa (454 vs 488 mm), ale za to głębsza (474 mm zamiast 420 mm) od tej z poprzednich wersji G4M3R-a Hero. Jedynie szerokość między nową a starą „skrzynką” jest niemal identyczna (cm różnicy na korzyść Fractala).

Mimo całkiem kompaktowych wymiarów zmieścisz w niej chłodzenie CPU o maksymalnej wysokości 170 mm oraz kartę graficzną do 405 mm, więc „buda” pomieści bez problemu nawet większe układy.

g4m3r hero 2023 vs g4m3r elite
G4M3R Hero (2023) vs G4M3R Elite

Wnętrze G4M3R Hero (2023)

Od frontu prześwit jest tylko częściowy, ponieważ spód pokrywa plastikowa zaślepka z magnesowym mocowaniem, która pozwala dostać się do części z dwoma zatokami 5,25 cala. W razie potrzeby możesz więc zamontować w obudowie napęd optyczny. A nawet jeśli nie, bo dziś sięga się po nie w komputerach coraz rzadziej, poprzedza je specjalna szufladka, do której możesz w sumie wrzucić, co tylko chcesz, i jednocześnie mieć te rzeczy pod ręką. Fajne rozwiązanie.

Jednak ma ono swoje konsekwencje: nie ma możliwości montażu chłodzenia AiO 360 mm z przodu, a maksymalnie 280 mm. Na górze zresztą opcje też nie pozwalają na zainstalowanie większych chłodzeń wodnych, bo co najwyżej 240 mm. Jednak do konfiguracji sprzętowych, w jakich jest sprzedawana seria G4M3R Hero, są to wystarczające opcje montażowe.

Ponadto w obudowie znajdziesz trzy wentylatory – 120 mm z tyłu, a od strony (drobno)siatkowanego frontu (bez dodatkowego filtra) dwa wolnoobrotowe wentylatory 140 mm, co jest zmianą na plus w stosunku do oryginalnej wersji tego modelu obudowy Fractala.

Na „pleckach” masz miejsce na dyski SSD, a w piwniczce widoczne są zatoki oraz zasilacz, do których nie masz dostępu od strony panelu ze szkłem hartowanym. Kable są fabrycznie ładnie spięte, więc panuje tutaj wręcz nienaganny porządek. Poprzednie G4M3R-y już co prawda do tego przyzwyczaiły, ale w nowym modelu jest jeszcze schludniej, co jest zasługą w dużej mierze nowej obudowy, która pozwala na lepszą organizację kabli. Nic dodać, nic ująć.

plecki komputera g4m3r hero 2023

Test wydajności G4M3R Hero (2023) w grach

Zanim spojrzysz na wyniki w popularnych grach, wiedz, że przetestowałem sprzęt w trudnych, jak na GeForce’a RTX 4060 Ti, warunkach. Karta graficzna NVIDII przeznaczona jest bowiem głównie do rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), szczególnie że nie grzeszy szeroką szyną danych (zaledwie 128-bit). Mimo to techniki skalowania pozwalają uzyskać sensowną płynność także w wyższych rozdzielczościach, choć nie w każdym przypadku stabilną.

Zwracaj jednak głównie uwagę na 1080p, bo do tej rozdzielczości testowana konfiguracja G4M3R-a Hero jest zalecana i w niej najlepiej się sprawdza. I tutaj niewiele można jej zarzucić.

Counter-Strike 2

Dużo graczy może wybrać tę jednostkę G4M3R-ową – czy w sumie jakąkolwiek inną – do gier e-sportowych, więc test CS-a 2 wydawał się dobrym wyborem. Wymagania sprzętowe Counter-Strike’a 2 są zdecydowanie wyższe niż CSGO, ale na testowanym komputerze wydajność okazała się w pełni zadowalająca, zwłaszcza w 1080p, gdzie wykorzystasz nawet możliwości monitorów 240-hercowych.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej zaawansowanych graficznie gier – tak, nawet w 2023 roku, trzy lata po premierze. Jako jedyna oferuje DLSS 3.5 i path tracing, dlatego nie omieszkałem przetestować produkcji CD Projekt RED w każdym możliwym scenariuszu. W ultra w pełni płynnie jest tylko w 1080p – w wyższych, szczególnie 1440p, tragedii nie ma, ale fps jest skokowy, co pokazują wyniki 1% low.

Jednak gdy włączysz DLSS albo DLSS 3 rozgrywka staje się ultrapłynna. Powrót do normalnego stanu rzeczy przywraca jednak ray tracing, jeśli chcesz postawić na wodotryski. Jednak i tutaj DLSS 3 i DLSS 3.5 okazują się zbawienne i gra staje się grywalna nawet przy włączonym path tracingu – naturalnie w Full HD.

Hogwarts Legacy

W Hogwarts Legacy sprzęt poradził sobie bardzo dobrze praktycznie w każdej rozdzielczości. Problem jest w 3440 x 1440 pikseli ze względu na skromną konfigurację pamięci, która po prostu w niej niedomaga.

Wiedźmin 3: Dziki Gon (next gen)

Wiedźmina 3 uruchomiłem w gorzej zoptymalizowanym trybie DX 12, ale bez detali uber+. Ale nawet bez dodatkowego poziomu ustawień graficznych next-genowa wersja prezentuje się lepiej niż oryginał. Sytuacja jest analogiczna do Hogwarts Legacy. Gra działa dobrze w każdym scenariuszu poza rozdzielczością 3440 x 1440 pikseli – z tego samego powodu.

Wąska, 128-bitowa magistrala pamięci sprawia, że rozgrywka nie jest stabilnie płynna w wyższych rozdzielczościach. Nie jest to jednak naturalne środowiska dla GeForce’a RTX 4060 Ti – pamiętaj o tym. Jednak nawet i tę sytuację da się odwrócić na korzyść – dzięki zbawiennemu DLSS (3).

Test wydajności G4M3R Hero (2023) w benchmarkach i aplikacjach

Gdy na pokładzie komputera dowodzą takie jednostki jak wielordzeniowy procesor Intel Core i7 oraz dzielnie wspomagająca go karta graficzna GeForce RTX 4000 ze stajni NVIDIA, to nie sposób przetestować sprzętu także w wymagających benchmarkach i aplikacjach. Tym bardziej że już nie tylko CPU, ale i układy graficzne Ada Lovelace, do której zalicza się testowany GeForce RTX 4060 Ti, niosą ze sobą sporo korzyści w tych zastosowaniach.

3DMark Time Spy

Intel Core i7-13700F osiągnął trochę lepszy wynik od Intel Core i5-13600KF – odpowiedni do swoich możliwości. Karta graficzna także spisała się idealnie na swoje możliwości. Tutaj nie mam nic do zarzucenia.

Cinebench R23

W teście jednego rdzenia procesor wypadł praktycznie tak samo jak Intel Core i5-13600KF. Niewielką różnicą na korzyść zauważysz w teście wielordzeniowym z racji większej liczby rdzeni i wątków. Jednak ten wynik nie wybija się mocno na tle rezultatu, jaki zapewnia niższy model z serii Intel Core 13. generacji.

Corona

W benchmarku Corona, w którym renderowana jest złożona scena 3D, to wręcz perfekcyjne środowisko do testów procesora. Wynik jest o kilka sekund lepszy od i5-13600KF, czyli zgodny z oczekiwaniami. Czas poniżej minuty jest adekwatny do możliwości testowanej i7.

CrystalDiskMark

Producent zamontował w testowanym komputerze szybszy dysk, który jest oparty na interfejsie PCIe 4.0, a to przekłada się korzystnie na osiągi. O ile w grach nie zobaczysz dużej różnicy (chyba że w tych, które obsługują DirectStorage), o tyle w (pół)profesjonalnych aplikacjach – jak najbardziej. Dlatego jeśli chcesz używać G4M3R-a Hero nie tylko do gamingu, to odświeżona seria jest do tego lepszym wyborem, bo nie musisz zaraz dokładać kolejnego, szybszego SSD.

Osiągi są 2-3 razy lepszy w odczycie oraz nawet 4-krotnie w zapisie w porównaniu do dysku z poprzedniego G4M3R-a Hero.

wyniki dysku pcie 4.0 w g4m3r hero 2023

Handbrake

Handbrake to prosta, darmowa aplikacja do konwersji plików wideo. Wykorzystuje ona dość mocno wielordzeniowe procesory, więc jest dobrym program do jego testów. A w nich użyłem 6-minutowego gameplayu z gry RDR2 o rozdzielczości 4K i wadze 2,87 GB. Procesor konwersji pliku na format .mkv (fast 1080p30fps) zajęło i7-13700F 2,26 min., co jest bardzo dobrym wynikiem.

konwersja wideo w handbrake na g4m3r hero 2023

Shotcut

Jeszcze jeden, także darmowy, program – tym razem do obróbki wideo. W Shotcut wykorzystałem ten sam plik, co w Handbrake’u. I pokusiłem się o wybór sprzętowego enkodera NVIDII, dzięki czemu mogłem czas eksportu znacznie skrócić na karcie graficznej RTX 4060 Ti. Proces trwał zaledwie 1,21 min., co mówi samo za siebie. W sensie, że trwał nad wyraz krótko.

czas eksportu wideo w shotcut na g4m3r hero 2023

Temperatury i kultura pracy G4M3R Hero (2023). Kosmiczna poprawa!

Przyznam, że miałem trochę obaw, ale zupełnie niepotrzebnie.

Intel Core i7-13700F w nowej „budzie” i chłodzeniu CPU zbliżonym do SMX Stormy osiąga w spoczynku niskie wartości (przekraczają one zwykle nieznacznie 30 stopni Celsjusza) w kompletnej niemalże ciszy, a podczas wysokiego obciążenia – średnio ponad 70°C.

Maksymalnie w grach odnotowałem 77°C, i to skrajnym przypadku, bo często było to ponad 60°C, co jest świetnym wynikiem. Dopiero w takich benchmarkach, jak Cinebench R23 (multi-core) oraz Corona, temperatury potrafiły przekraczać 80-85°C.

Tylko dosłownie raz zobaczyłem 90-92°C na procesorze, na moment, natomiast w poprzednim komputerze G4M3R Hero bez problemu podczas najwyższego obciążenia przekraczał tę wartość we wspomnianych benchmarkach. Co więcej, niższe przynajmniej o kilka stopni temperatury udaje się uzyskać przy znacznie lepszej kulturze pracy i obrotach wentylatorów, które nie przekraczają w najbardziej wymagającym scenariuszu 1200 RPM (CPU) i 1100 RPM (pozostałe).

temperatury cpu w spoczynku i obciążeniu w g4m3r hero 2023
Temperatury CPU w spoczynku z uwzględnieniem maksymalnych wartości podczas najwyższego obciążenia

Okolice 1000 obrotów na minutę wentylatory osiągają zwykle podczas benchmarków, które wylewają z procesora siódme poty. W Cyberpunku 2077 częściej widziałem granice 700-800 RPM. Jest więc wydajnie i cicho, czyli to, czego brakowało w poprzednim modelu G4M3R Hero. Naturalnie podczas najwyższego obciążenia komputer jest trochę słyszalny, ale są to bardzo komfortowe warunki dla uszu.

Dysk również pracował w niskich temperaturach – dzięki radiatorowi, którego brakowało w poprzednim modelu G4M3R Hero. W spoczynku i mało wymagających zadaniach nie przekraczały 37°C, natomiast podczas dużego obciążenia – 56°C.

temperatury dysku kingston pcie 4.0 w g4m3r hero 2023

Kultura pracy Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti Eagle

Niższe modele kart graficznych GeForce RTX 4000, a konkretnie od RTX-a 4070 w dół, nie są szczególnie wymagające dla chłodzeń. To oznacza niskie temperatury nawet w najtańszych modelach i, co więcej, często w nich kultura pracy jest naprawdę dobra, mimo że nie zawsze jest to gwarancją.

W testowanym komputerze G4M3R Hero producent zamieścił model Gigabyte Eagle, który potrafi przekroczyć w skrajnych przypadkach 1700 RPM (średnio mieszczą się one w granicach 1500-1680 RPM). To sporo, ale na szczęście hałas generowany podczas obciążenia nie kłuje w uszy. 

W tych warunkach karta osiągała w grach temperatury maksymalnie 66 stopni Celsjusza (hot spot maks. 80°C), czyli bardzo dobre. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu zrobić korekcję krzywej wentylatorów w aplikacji Gigabyte Control Center.

To trzywentylatorowa konstrukcja o poprawnym wykonaniu. Ma tradycyjne złącze 8-pinowe (zaledwie jedno), tryb półpasywny, podwójny BIOS (w obu osiąga niskie temperatury i przyzwoitą kulturę pracy) i metalową płytkę wzmacniającą z tyłu. Jest też dość kompaktowa – jej wymiary to 272 x 115 x 41 mm i zajmuje tylko dwa sloty, więc mieści się nawet w mniejszych obudowach.

Podsumowanie testu G4M3R Hero (2023). Nowa odsłona, nowa jakość

Jak oceniam odświeżonego G4M3R-a Hero? Czy jest to idealny gotowy zestaw komputerowy? Nie, ale się o niego ociera. Nie wszystkie zmiany okazały się na plus w moim odczuciu (szklany panel), ale są one tak mało znaczące, że nawet szkoda o nich rozpisywać. Zwłaszcza że najważniejsze z nich są trafione i G4M3R-y Hero mogą poszczycić się jeszcze wyższą jakością niż kiedykolwiek wcześniej. I mimo tych zmian cena – choć wysoka – wzrosła tylko nieznacznie.

Konfiguracja sprzętowa, czyli połączenie procesora Intel Core i7-13700F i GeForce’a RTX 4060 Ti, nie jest optymalna pod kątem cena-wydajność, ale mocne CPU otwiera furtkę na ewentualną modernizację GPU w przyszłości. Nie musisz się w tym przypadku obawiać o utratę gwarancji, bo G4M3R-y pozwalają na wymianę podzespołów. Brakuje miejsca na dysku? Nie ma problemu. Potrzebujesz więcej pamięci RAM? Nie stoi nic na przeszkodzie. Takie podejście się ceni.

stanowisko komputerowe z g4m3r hero 2023

Na dziś jednak ten komputer zapewnia dobrą wydajność w najpopularniejszej rozdzielczości 1080p, a dzięki obsłudze takich technik, jak ray tracing, DLSS 3 i DLSS 3.5, możesz liczyć na wyższą wydajność i przepiękną grafikę nawet w mocno wymagających grach. Dzięki technikom skalowania nadrabiasz ewentualnie braki w układzie graficznym.

Ocena nie oddaje w pełni, jaką drogę przeszedł najnowszy model G4M3R-a Hero względem poprzednich generacji. Poprawa kultury pracy jest drastyczna i producentowi udało się naprawić praktycznie wszystko, co „kulało” w komputerach tej marki. Jeśli szukasz dobrego zestawu PC, to nowe G4M3R-y jestem w stanie polecić bez wahania.

Minusy

  • nie do końca optymalne połączenie CPU i GPU do gamingu pod kątem wydajność-cena
  • panel boczny ze szkła hartowanego na szybkośrubkach
  • wysoka cena, ale…

Plusy

  • …cena jest zbliżona do poprzedniego modelu G4M3R Hero o takiej samej konfiguracji, mimo ulepszeń
  • świetny, minimalistyczny design
  • nowy, wydajniejszy system chłodzenia procesora
  • solidna i całkiem zgrabna obudowa Fractala z najważniejszymi złączami na górnym panelu i z wolnoobrotowymi wentylatorami
  • kultura pracy (optymalne temperatury i dość ciche działanie nawet pod najwyższym obciążeniem)
  • podświetlenie jeszcze lepiej prezentuje się w akcji niż we wcześniejszych G4M3R-ach

Ocena redakcji

9/10
PL - Rekomendacja