Do 10 września Into the Breach za darmo w Epic Games Store

Tym razem Epic Games zapewne nie wywoła swoją promocją tak masowej histerii, jak wtedy, gdy na platformie można było przypisać do konta za darmo GTA V. Ale darmowe Into the Breach, choć to indyk, również stanowi okazję, której nie można przegapić. Czasu jest niewiele, oferta kończy się 10 września.

Czym jest Into the Breach?

Into the Breach to gra indie realizująca gatunek dwuwymiarowej strategii turowej. Rozgrywka sprowadza się do kierowania niewielkimi oddziałami mechów stającymi naprzeciw wrogo nastawionym kosmitom. Tym, co czyni tytuł pożeraczem czasu, jest przemyślana mechanika gry.

Arenę stanowi szachownica z sześćdziesięcioma czterema polami, po której nasze oddziały poruszają się na zmianę z jednostkami wroga. Naszym zadaniem jest oczywiście wygrywanie kolejnych potyczek z insektoidalnymi obcymi. Pomiędzy bitwami obsadzamy kokpity mechów pilotami, którzy posiadają indywidualny zestaw umiejętności. Same mechy z kolei z biegiem czasu możemy wyposażać z coraz efektywniejsze uzbrojenie.

Pomijając fantastyczno-militarną otoczkę, Into the Breach stanie się po prostu wymagającą grą logiczną, którą można przechodzić wiele razy, bo poziomy generowane są losowo. Każdą misję można przejść na kilka sposobów, w zależności od doboru strategii. Dodatkowym smaczkiem jest mechanika wczesnej sygnalizacji manewrów wroga, dzięki czemu do każdej kolejki możemy się odpowiednio przygotować.

Gra jest dostępna na komputery osobiste i konsole Nintendo Switch.

Into the Breach za darmo w Epic Games Store

To już kolejna dobra gra, którą możemy przypisać za darmo do konta na Epic Games Store. Przed kilkoma miesiącami na platformie pojawiła się promocja z darmowym Grand Theft Auto V, a ostatnio Epic zaskoczył wszystkich, udostępniając bezpłatnie Total War Saga: Troy w dniu premiery gry. Teraz przyszedł czas na grę nieporównywalnie mniejszą, ale niesamowicie wciągającą.

Co trzeba zrobić, aby pobrać Into the Breach za darmo? W zasadzie nie musicie nawet logować się do aplikacji na pececie. Wystarczy wejść na Epic Games Store przez przeglądarkę, znaleźć podstronę gry, dokonać zakupu za 0 zł. To tyle, tytuł zostanie przypisany do Waszego konta już na zawsze.

Warto zrobić to jak najszybciej, bo Into the Breach dostępne będzie za darmo wyłącznie do 10 września.