Among Us za darmo w Epic Games Store. Jak pobrać?

Nie tego spodziewali się łowcy darmowych gier na Epic Games Store. Ostatnią niespodziankową grą, którą można pobrać zupełnie za darmo, jest kultowy już Among Us, którego jednak bez promocji kupicie za śmieszne 17 złotych. Niemniej, jak mówią, darowanemu impostorowi na ręce się nie patrzy, dlatego sprawdźcie, co trzeba zrobić, aby zyskać darmowe Among Us.

Darmowy Among Us do 3 czerwca 2021

Promocja trwa od kilku dni i zakończy się już 3 czerwca, dlatego warto się pospieszyć. Tym bardziej że przypisanie gry do konta zajmuje co najwyżej dwie minuty, a po tej czynności Among Us będziecie mogli pobrać w dowolnym momencie, także po zakończeniu promocyjnej oferty na Epic Games Store.

Jak pobrać darmowe Among Us?

Wystarczy zalogować się w sklepie Epic Games Store. Nie potrzeba do tego nawet dedykowanej aplikacji na PC, grę przypisać do konta możemy z poziomu przeglądarki na komputerze lub smartfonie, co jeszcze bardziej ułatwia cały proces.

Po zalogowaniu przechodzicie wyszukujecie stronę Among Us w sklepie Epic Games Store. Odnajdziecie ją również w zakładce „darmowe gry” (lub „Free Games”), gdzie będzie widnieć do czasu zakończenia promocji, tj. do czwartku 3 czerwca do godziny 17:00.

Dalszym krokiem jest zakup gry za promocyjne 0 zł. Innymi słowy, procedura jest taka, jak przy płatnych tytułach, a więc potwierdzenie transakcji przyjdzie Wam na adres mailowy, pod który podpięte jest konto Epic Games Store.

I to tyle. Od teraz gra jest dożywotnio przypisana do Waszego konta. Możecie ją pobrać, kiedy tylko Wam się zachce.

Among us grafika

Czym jest Among Us?

Na pierwszy rzut oka Among Us wygląda trochę tak, jakby było zaprojektowane na kolanie przez niezbyt utalentowanego grafika. Ale to tylko zewnętrzna fasada, za którą kryje się wciągająca rozgrywka, przyciągająca miliony graczy na całym świecie. O co tutaj chodzi?

Naszym zadaniem jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu. Kooperujemy z innymi graczami, aby wspólnie osiągnąć zamierzony cel. Jest jednak jedno „ale”. W ekipie są sabotażyści. Ich celem jest przeszkadzanie całej grupie, pozostając przy tym niezauważonymi. Impostorzy, bo tak się zwą, mogą niszczyć poszczególne elementy statku, a nawet zabijać członków załogi.

Gra wymusza na uczestnikach szereg interakcji. Na przykład konieczne może być zwoływanie spotkań, na których gracze omawiają to, co się wydarzyło, i głosują, kto powinien zostać wyrzucony ze statku.

Co ciekawe, Among Us umożliwia crossplay z użytkownikami innych platform. Gracze pecetowi mogą więc napotkać grających na smartfonach z Androidem i iOS, a niedługo również na PlayStation 4 i 5.