GTA 5 za darmo w Epic Games Store. Co trzeba zrobić, aby pobrać kultową produkcję Rockstara?

Grand Theft Auto 5 ma już siedem lat, mimo to wciąż trzyma się świetnie. Przed kilkoma miesiącami gra została włączona do biblioteki Game Passa, co zostało odebrane przez fanów niezwykle pozytywnie. Teraz Epic Games Store ma jeszcze lepszą propozycję – darmowe cyfrowe egzemplarze dla każdego użytkownika platformy.

GTA V za darmo w Epic Games Store

To okazja, którą wstyd przegapić. Nawet jeśli piątą odsłonę Grand Theft Auto przeszliście kilkukrotnie. Mimo siedmiu lat na gamingowym karku to wciąż znakomita gra, w której znajdziecie bodaj wszystko, czego szuka się w tytułach AAA: ciekawą historię ze świetnie napisanymi postaciami i dialogami, gameplay, od którego trudno się oderwać, no i warstwę audiowizualną, dla której czas okazał się nadzwyczaj łaskawy.

Gra dostępna jest do darmowego pobrania od dzisiaj do 21 maja. Jeżeli zdążycie „zaklepać” ją do przyszłej środy, pozostanie przypisana do Waszego konta już na stałe. Co ciekawe, darmowe GTA 5 dodane zostało do Epic Games Store w wersji Premium Edition, w której oprócz dostępu do Grand Theft Auto Online otrzymamy również sporo dodatkowej zawartości (także tej, którą normalnie kupowaliśmy za pośrednictwem mikrotransakcji).

GTA 5 - bohaterowie

Darmowe Grand Theft Auto 5. Jak pobrać?

W zasadzie wystarczy zalogować się na konto w Epic Games Store, a jeśli takiego nie posiadacie – zarejestrować się. W ramach tygodniowej promocji GTA V dostępne jest w sklepie za cenę 0 złotych. Aby pobrać grę, wystarczy dokonać bezgotówkowego zakupu… i w zasadzie tyle.

GTA V za darmo. Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że to wciąż jest kapitalna gra. Sam ukończyłem ją po raz drugi jakieś dwa miesiące temu i bawiłem się przy tym przednio. Warto wspomnieć, że GTA 5 znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych gier dekady według Metacritics i Sony, a gracze jak grzybów po deszczu wypatrują przecieków dotyczących szóstej odsłony, której Rockstar wciąż oficjalnie nie zapowiedział. Jeśli chcecie przeczytać trochę więcej na ten temat sprawdźcie inne nasze teksty: