Jutro rozpoczynają się techniczne alfa-testy Diablo 2: Resurrected

Zgodnie z zapowiedziami Blizzarda 9 kwietnia startuje techniczna alfa gry Diablo 2: Resurrected. Ci, którym udało się zapisać na testy, będą mogli cieszyć się rozgrywką do 12 kwietnia. Wtedy to alfa zostanie zamknięta, a dostęp do gry – anulowany.

Wersja alfa Diablo 2: Resurrected – co warto wiedzieć?

Testujący będą mogli uruchomić grę od 16:00 czasu polskiego w piątek. Testy zakończą się w poniedziałek o 19:00. Ograniczona czasowo alfa będzie obejmować wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Dostępne będą trzy klasy postaci: barbarzyńca, czarodziejka i amazonka. Blizzard zdradził również brak limitów jeśli chodzi o poziomy. Teoretycznie więc graczom zostanie oddana możliwość rozwijania postaci do samego końca testów alfy.

Testerzy powinni jednak pamiętać o tym, iż postępy nie będą przenoszone na przyszłe testy alfa i beta, ani też do ostatecznej wersji Diablo 2: Resurrected. Tym samym, co się wyexpi w alfie, pozostanie w alfie.

Ciekawostką jest możliwość personalizacji sterowania. Gracze będą mogli grać zarówno przy pomocy myszy i klawiatury, jak i kontrolerów. Blizzard potwierdził, że umożliwi testerom „kontrolowanie gry tak, jak sami chcą”.

Ostateczna wersja gry zakłada kilkanaście wersji językowej.  W alfie Diablo 2: Resurrected natomiast będziemy mogli wybrać wyłącznie język angielski. Kto jednak pamięta wciąż oryginał gry, temu nie powinno to zbytnio przeszkadzać.

Czy zobaczymy jakieś streamy z rozgrywki? Wygląda na to, że tak. Blizzard wręcz zachęca graczy z dostępem do testów alfa do transmitowania rozgrywki na żywo, robienia screenshotów z gry i publikowania ich.

Test alfa Diablo 2: Resurrection przewiduje wszystkie zapowiadane przez twórców funkcje i ustawienia. Dostaniemy zatem możliwość gry w rozdzielczości 4K, obsługę dźwięku Dolby Sorround 7.1, 27 minut odnowionych cut-scenek, ulepszoną grafikę itd.

Aby dołączyć do testów, należało zarejestrować się na stronie gry. To jednak nie gwarantuje otrzymania dostępu do wersji alfa Diablo 2: Resurrected. Pula kluczy jest ograniczona, zatem będą one wysyłane losowo w transzach, począwszy od 16:00 czasu polskiego w piątek.

Testować będą mogli również gracze, którzy zamówili preorder. Jak jednak można przeczytać na oficjalnej stronie, zakup gry w przedsprzedaży nie jest równoznaczny z otrzymaniem kodu do gry.

Warto pamiętać o tym, że choć ostateczna wersja gry pojawi się na wielu platformach (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5, Switch), testy dotyczyć będą wyłącznie wersji pecetowej.

Przeczytaj również: Age of Empires IV – data premiery, zwiastun, informacje. Kiedy premiera długo wyczekiwanej gry?

Diablo 2 Resurrected grafika

Diablo 2: Resurrected – co wiemy o grze?

Remaster Diablo 2 to pozycja wyczekiwana przez graczy od dawien dawna. Jeśli chcecie dowiedzieć się na jej temat nieco więcej, zajrzyjcie do naszego tekstu:

Źródła: Blizzard, materiały własne