Diablo Immortal – data premiery i wersja PC

Oficjalnie Diablo Immortal ukaże się już wkrótce, bo za niewiele ponad miesiąc. Jednak najbardziej zaskakującą wiadomością z pokazu Blizzarda jest to, że gra ukaże się również na urządzeniach PC – nie tylko tych mobilnych. Czyżby jednak szykował się nam większy hit? Ilu z Was teraz spędzi czas w nieśmiertelnym Sanktuarium?

Data premiery Diablo Immortal

Premierę Diablo Immortal zaplanowano na 2 czerwca 2022 roku.

Wcześniejsze plotki sugerowały raczej koniec tego samego miesiąca – tak też wskazywała wstępna rejestracja na urządzeniach z systemem iOS. Jednak prędko się okazało, że był to jedynie placeholder. I na ogłoszenie oficjalnej daty premiery musieliśmy poczekać do teraz.

Diablo Immortal w wersji na PC? Tego nikt się nie spodziewał

Czy wy nie macie telefonów? – chciałoby się napisać. W końcu była to odpowiedź jednego z pracowników odpowiedzialnych za Diablo Immortal na pytanie, czy gra w ogóle ukaże się na PC. Ale jednak. Potwierdzono, że właśnie i tam zawita rzeczona produkcja. I z początku odbędzie się to w formie otwartych beta-testów.

I to jeszcze z cross-playem

Gracze PC będą mogli zagrać również z tymi, którzy grają na smartfonach. To przywołuje na myśl Genshin Impact, które rozchwytywane jest tak samo dobrze na pececie i konsoli, co na mobilce. I gdzie cross-play jest także dostępny.

Osoby zainteresowane Diablo Immortal mogą wstępnie się zarejestrować do gry na oficjalnej stronie Battle.netu. Wystarczy posiadać tam konto. Zagrają użytkownicy PC i urządzeń z systemem iOS lub Android.

Przypomnijmy, co czeka graczy w Diablo Immortal?

  • Walka ze starożytnym złem w gatunku MMO, łącząca wydarzenia pomiędzy Diablo 2 a Diablo 3.
  • 6 klas postaci, a konkretnie: Barbarzyńcy, Krzyżowcy, Łowcy Demonów, Mnisi, Nekromanci i Czarownicy.
  • Tacy bossowie, jak Król Szkieletów, Nawiedzony Powóz, Hrabina, Fahir, Baal czy Lodowcowy Kolos.

źródło: Battle.net, blizzard.com, diabloimmortal