Czyżby czerwiec? Premierowy event PlayStation 5, dema, remaster i inne konsolowe newsy

Niecierpliwie pytający: „kiedy PS5?” muszą jeszcze trochę poczekać. Nowy przeciek wskazuje czerwiec jako kolejny z możliwych terminów zaprezentowania światu najmłodszego dziecka Sony. Równocześnie pojawiło się kilka interesujących wieści dotyczących funkcjonalności PlayStation 5 i tytułu, którego remaster może na tę konsolę zawitać.

June the Fourth be with you? Prezentacja PS5 na początku czerwca?

Niedawno pisaliśmy o możliwej majowej prezentacji PlayStation 5. Jednak nawet sam insider, będący źródłem wiadomości, sugerował zachowanie dystansu i możliwość przesunięć. Przed długim weekendem pojawił się przeciek od Jeffrey’a Grubba. Piszący dla GamesBeat redaktor trafnie przewidział zmianę terminu Nintendo Direct. Co ma do powiedzenia w temacie PS5?

Według posta Grubba na forum Resetera, Sony miałoby 4 czerwca zorganizować event poświęcony nowej konoli. Zdaniem Vica Hooda z TechRadaru jest to data dość prawdopodobna, choć brak oficjalnych doniesień ze strony Sony.

Granie bez czekania – ogrywanie dem na PlayStation 5

Plotą, która zelektryzowała wielu fanów jest to, że PS5 zapewni bezpośredni dostęp do wersji demonstracyjnych. Gracz będzie mógł bezpośrednio je ogrywać w PlayStation Store, bez konieczności pobierania ich. A przynajmniej bez tego tradycyjnego. Tak wynika z twitterowego źródła – PS5 Only. Opis usługi sugeruje, że dana gra będzie streamowana bezpośrednio na konsolę.

Przypomnijmy, że już wcześniej w wypowiedziach na temat PS5 pojawiał się temat szybkości gier. Dotyczył on jednak możliwości samej konsoli, zaopatrzonej w dysk SSD, o czym mówił m.in. Mark Cerny w swojej prezentacji dotyczącej specyfikacji PlayStation 5. Ostatnie dni przyniosły też zresztą wieści dotyczące właśnie możliwości sprzętowych PS5. Jak twierdzi kolejny insider, Tidux, nowa konsola Sony ma korzystać nie tylko z mikroarchitektury graficznej RDNA 2 od AMD. Mają się w niej pojawić także funkcjonalności związane z RDNA 3, czym ma górować nad Xbox Series X.

Czy remaster Resistance trafi na PS5?

Nie zabrało też plotek i spekulacji dotyczących samych gier. Kij w mrowisko włożyło Insomniac Games, które najpewniej szykuje na PlayStation 5 sequel Spider-mana. Z ich tweeta wyglądałoby na to, że planują również remaster (lub zupełnie nowy tytuł) z serii Resistance.

Jak zwrócił uwagę Aernout van de Velde z Wccftechu, coś może być na rzeczy. Studio ostatnio często wrzucało tweety związane z tym universum. Szanse na zrealizowanie projektu są tym bardziej realne, że Sony posiada obecnie zarówno prawa do gry, jak i Insomniac Games. Likwiduje to przeszkodę, na którą wcześniej wskazywało studio przypominające, że Resistance nie jest niestety ich własnością. Czy pod banderą Sony uda się reaktywować zakurzoną nieco serię?

Źródła: TechRadar, Gizchina, Metro News, NotebookCheck.net News, Wccftech