Męskie Granie Orkiestra 2021: premierowy singiel, line-up i najważniejsze informacje

Projekt Męskie Granie Orkiestra powstał kilka dobrych lat temu, i mimo że największy szczyt swojej popularności przechodzi w ostatnim czasie, to od samego początku może pochwalić się pokaźnym gronem wiernych fanów. Niestety, w zeszłym roku pandemia nieco pokrzyżowała festiwalowe plany, w związku z tym długo wyczekiwane koncerty MGO musiały przenieść się do świata online. Tegoroczna edycja ma powrócić do wybranych polskich miast wraz z nowym składem artystów i singlem promującym event. Sprawdźcie najnowsze informacje o Męskim Graniu 2021.

Męskie Granie Orkiestra – co to za projekt?

Męskie Granie działa od 2010 roku i od tego momentu znajduje się na czele polskich wakacyjnych imprez plenerowych. Największy szczyt swojej popularności przeżywa jednak od 3 lat, o czym może świadczyć fakt, że właśnie od tego momentu zdobycie biletu na ten niezwykły muzyczny event niemal graniczy z cudem.

Co jest powodem tak dużej popularności? Męskie Granie Orkiestra to zawsze starannie wyselekcjonowana mieszanka osobowości i nietuzinkowych artystów, a do tego mix świeżych pomysłów i niebanalnego podejścia do robienia muzyki. Co warto zaznaczyć, skład MGO co roku jest inny. 

Niemniej są też muzycy, którzy kilkukrotnie brali udział w projekcie, chcąc zaprezentować twórcze oblicze polskiej sceny muzycznej. Do tej pory skład projektu Męskiego Grania w swoim portfolio mają już m.in.: Dawid Podsiadło, Organek, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska, O.S.T.R, Maciej Maleńczuk, Kortez. Ważną informacją jest też fakt, że oprócz głównych wykonawców, na scenie MGO możemy też podziwiać zaproszonych przez nich gości. 

Podczas koncertów Męskiego Grania wykonywany jest zawsze singiel promujący daną edycję wydarzenia, skomponowany przez główny skład artystów oraz dyrektora artystycznego wydarzenia (często z automatu stający się niewymuszonym przebojem), a także covery starych i dobrze znanych publiczności utworów i autorskie piosenki zaproszonych wykonawców.

Poniżej zostawiam numer „Początek„, który przez wielu został okrzyknięty najlepszym jak dotąd singlem Męskiego Grania. Niniejsza piosenka promująca trasę MGO z 2018 roku może pochwalić się ponad 120 milionami odsłon w serwisie YouTube. Wykonują ją: Krzysztof Zalewski, Kortez oraz Dawid Podsiadło.

Męskie Granie 2020 w trakcie pandemii

W wyniku epidemii, w zeszłym roku koncertowanie Męskiego Grania nie mogło odbyć się w tradycyjnej formie i zostało przeniesione do sieci. Mimo tego, zespół artystyczny edycji MGO 2020, w skład którego wchodzili Daria Zawiałow, KRÓL i Igo Walaszczyk wydał singiel „Świt” i nowe aranżacje znanych dotąd numerów. Na pełen pakiet transmisji Męskiego Grania 2020 składały się koncerty zagrane prosto z domów artystów, a także występ wspólny, transmitowany ze sceny w Żywcu.

Kto i kiedy wystąpi na MGO 2021? Line-up

W tym roku Męskie Granie Orkiestra zagra w Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz tradycyjnie koncert finałowy w Żywcu. Oficjalny skład i line-up Męskiego Grania zostawiam poniżej:

  • 6 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa

Męskie Granie Orkiestra 2020: Dawid Podsiadło, król, Jarecki, Bluszcz.

  • 7 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa

Męskie Granie Orkiestra 2021: ØRGANEK, Daria Zawiałow, BAASCH, WaluśKraksaKryzys.

  • 13 sierpnia – Warszawa, Tor Służewiec

Męskie Granie Orkiestra 2020: Artur Rojek, król, Kasia Lins, Niemoc + goście.

  • 14 sierpnia – Warszawa, Tor Służewiec

Męskie Granie Orkiestra 2021: Brodka, RALPH KAMINSKI, Zdechły Osa, Shyness!

  • 20 sierpnia – Poznań, Park Cytadela

Męskie Granie Orkiestra 2020: Zalewski, Maria Peszek, Vito Bambino, Kaśka Sochacka.

  • 21 sierpnia – Poznań, Park Cytadela

Męskie Granie Orkiestra 2021: ØRGANEK, król, Muchy, BAASCH.

  • 27 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

Męskie Granie Orkiestra 2020: Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys, Bluszcz.

  • 28 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

Męskie Granie Orkiestra 2021: Zalewski, RALPH KAMINSKI, Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka.

Jak widać wśród artystów Męskiego Grania 2021 zobaczymy znane już twarze (Zalewski, Podsiadło, ØRGANEK, Brodka), jak i debiutujących na koncertowej scenie Żywca artystów (Vito Bambino, Ralph Kamiński). Oficjalny skład głównych artystów zostanie ogłoszony wraz z premierą singla MGO na rok 2021. 

Warto też zauważyć, że w tym roku na każde miasto przypada nie jeden, a aż dwa dni koncertowania – piątek i sobota. W każdy piątek usłyszymy ekipę Męskiego Grania z 2020 roku, która nie miała szansy na realny kontakt z publicznością, a w koncertowe soboty właściwą na ten rok wersję Męskiego Grania 2021.

męskie granie orkiestra 2021 lineup info singiel

Premiera singla Męskiego Grania  2021

Już niebawem poznamy nowy singiel spod skrzydeł utalentowanych twórców Męskiego Grania 2021. Premiera piosenki będącej hymnem powrotu do normalności i ponownego koncertowania MGO nastąpi 30 czerwca 2021 o godzinie 12:00, czyli… dosłownie lada moment.

Premierowy singiel  Męskiego Grania 2021 znajdziecie tutaj:

Patrząc na kultowe postaci polskiej sceny muzycznej, które mają pojawić się w składzie Męskiego Grania 2021 i zmiksowane z nimi zupełnie nowe i świeże nazwiska, nieśmiało wyczuwamy, że może to być prawdziwy hit!

Źródło: meskiegranie.pl, wirtualnemedia.pl