Co nowego mają dla nas iPhone’y 11, Pro i Pro Max?

Domysłom, spekulacjom, przeciekom mówimy: „stop”. Pora na konkrety. Nowe modele iPhone’a – 11, Pro oraz Pro Max – to także nowe rozwiązania i ulepszenia tych, które użytkownicy produktów Apple’a zdążyli już poznać. Co wynika z odsłoniętych właśnie kart?

Apple 13 Bionic wchodzi do gier (i nie tylko)

Jedną z kluczowych innowacji przedstawionych podczas konferencji w Steve Jobe Theater jest bez wątpienia mózg nowych iPhone’ów. Obecny w „jedenastkach” A13 Bionic, następca 12, określany jest jako najszybszy procesor spotykany w jakimkolwiek smartfonie. Wypowiadający się o szczegółach Sri Santhanam skupił się na szczególnie na dwóch kwestiach – uczenia maszynowego, które (ponownie) ma być najlepszym na rynku smartfonów oraz wydajności przy jednoczesnej energooszczędności.

Możliwości A13 zostały zaprezentowane na przykładzie gry Pascal’s Wager od TipsWorks. Procesor wykorzystywany jest także przy wykorzystującej bracketing technologii zdjęć Deep Fusion, w której przy jednej serii wykonywanych jest dziewięć fotografii (z czego część jeszcze przed naciśnięciem migawki). Te z kolei pozwalają stworzyć jedno, niezwykle pełne detali zdjęcie.

iPhone 11 Face ID
Źródło: Apple

Trochę szybciej, trochę wolniej – zmiany w Face ID, Slofies i Filmic Pro

Ulokowany w kontrowersyjnym notchu moduł Face ID towarzyszy iPhone’owi od dwóch lat i jubileuszowego iPhone’a X. W przypadku iPhone’a 11, Pro i Pro Max odblokowywanie urządzenia za pomocą skanu twarzy ma być szybsze, jak również prostsze, a to dzięki szerszemu kątowi widzenia, z którym urządzenia Apple’a teraz pracują.

Było szybko, będzie wolno. Frontowa kamera TrueDepth pozwala bowiem na wykonywanie tzw. slofies, czyli rejestrowanie filmów w zwolnionym tempie. Możliwe jest także nagrywanie w 4K60. Mówiąc o filmowaniu, nie sposób także nie wspomnieć o aplikacji Filmic Pro w iPhone’ach 11 Pro i Pro Max. Pozwali ona na nagrywanie w 4K, przy korzystaniu ze wszystkich obiektywów jednocześnie. Jej działanie przedstawili CTO aplikacji Christopher Cohen oraz reżyser Sean Baker, którego film Mandarynka z 2015 roku został nagrany przy pomocy trzech iPhone’ów 5s.

Więcej o możliwościach nowych aparatów dowiecie się z tekstu Anity.

iPhone 11 Pro Filmic Pro
Źródło: Studio Daily

Przebieg całej konferencji Apple z Cupertino możecie jeszcze raz prześledzić w osobnym artykule. Zapoznajcie się też z historią iPhone’a od 2007 roku.

Jakie są dostępne warianty iPhone’a 11, Pro i Pro Max?

Do sprzedaży trafią następujące wersje zaprezentowanych iPhone’ów: