„Takie aparaty zasługują na nazwę Pro”. iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max dostały aż 3 obiektywy

Faktem jest, że aparaty w iPhone’ach długo wiodły prym pod kątem jakości fotografii. Ostatnio niestety można było mieć wrażenie, że ich blask został nieco przyćmiony przez konkurentów. Przed chwilą, podczas konferencji dowiedzieliśmy się, że Apple odrobiło prztyczek w nos, zaserwowany przez pozostałych graczy na rynku. Pokazano, że model iPhone 11 to dwa – a iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max – aż trzy genialnie współpracujące ze sobą obiektywy. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Podwójny aparat główny w iPhone 11

Jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji, aparat główny w iPhone 11 to nie jeden, a aż dwa obiektywy 12+12 Mpix. Główna soczewka posiada optyczną stabilizację obrazu i odpowiada za ujęcia pełne detali. Drugie oczko to długo wyczekiwany obiektyw ultra szerokokątny.

aparat iPhone 11
Źródło: Apple

Uczenie maszynowe na plus

Połączenie to pracuje w oparciu o uczenie maszynowe Neural Engine, dzięki czemu doskonale się uzupełnia, dając niesamowite efekty na zdjęciach – krajobrazów, portretowych i wielu innych.

Zaawansowany tryb nocny

Apple zadbało również o ulepszony tryb nocny, który w inteligentny sposób doświetla zdjęcie, ale jednocześnie nie prześwietla go, zachowując tym samym jego unikalny klimat, poprzez dobranie odpowiedniej ilości światła.

Wideo 4K iPhone 11

Kamera główna w iPhone 11 pozwoli także na nakręcenie wideo w jakości 4K i jego obróbkę w trakcie nagrywania oraz zaawansowaną postprodukcję. Dodatkowo film za pomocą iPhone 11 nagramy teraz wygodniej. Wszystko dzięki innowacji Quick Take, która sprawia, że jest on rejestrowany poprzez przytrzymanie oczka do robienia zdjęć – spustu migawki.  

Slofies, czyli selfie w stylu iPhone 11

Kamerka przednia w iPhone 11 to oczko 7 Mpix, które nagra wideo z prędkością 30 fps, a więc zapowiada się całkiem nieźle. Co więcej, przedni obiektyw do selfie zyskał nową funkcjonalność, czyli tzw. solfies – możliwość kręcenia nagrań kamerką do selfie w trybie slow-motion.

iphone 11 apple kamera aparaty
Źródło: Apple

Aparaty jakich nie było – iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max

Po raz pierwszy w historii Apple stawia aż trzy soczewki w aparacie głównym, a pochwalić się nimi mogą najmocniejsi gracze tegorocznej premiery, czyli iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max.

iphone 11 apple kamera aparaty
Źródło: Apple

Trzy obiektywy = trzy perspektywy

Główny aparat ma rozdzielczość 12 Mpix z przysłoną f/1.8. Drugi również jest reprezentowany przez 12-megapikselową matrycę, ale z przysłoną f/2.0. Z kolei trzeci obiektyw to soczewka szerokokątna 12 Mpix f/2.4. Ta ostatnia prezentuje aż 120-stopniowe pole widzenia, co znacznie poszerza horyzonty użytkowników Apple.  

Taka konfiguracja sprawia, że zdjęcia mogą być robione z trzech różnych perspektyw, ale zawsze wyjdą niezmiennie dobrze. Co więcej, będą po brzegi wypełnione detalami. Wszystko to za sprawą wysoce dopracowanego uczenia maszynowego, które – jak podkreślono – w inteligentny sposób łączy ze sobą piksele, zapewniając więcej szczegółów na każdym ujęciu.

aparaty iphone 11 pro iphone 11 pro max
Źródło: Apple

iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max – wideo

Za pomocą iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max nakręcimy w doskonałej jakości 4K i przy prędkości 60 fps. Tutaj również mamy możliwość zaawansowanej obróbki materiału – zarówno podczas jego kręcenia, jak i po nagraniu. 

Na koniec sprawdźcie również na jakie zmiany w designie i budowie swoich flagowców postawiło Apple.

Więcej najświeższych informacji o iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max oraz pozostałych produktach Apple znajdziecie także w naszej relacji:
Gdzie oglądać konferencję Apple? Na portalu Geex oczywiście 

Przeczytaj recenzję, aby poznać lepiej iPhone 11 oraz iPhone 11 Pro

Źródło: Apple