Chromebook na prezent świąteczny. Komu go podarować?

Przystępne i wydajne, ale przede wszystkim uniwersalne – takie są właśnie Chromebooki. Czy to pomysł na udany prezent świąteczny? Urządzenia o dobrym stosunku funkcjonalności do ceny zawsze są w cenie. Chromebooki mogą być trafionym prezentem dla bliskich: do nauki, do pracy biurowej, a nawet do różnych form rozrywki. Sprawdź, dlaczego warto wybrać Chromebooka na prezent pod choinkę i na jaki model się zdecydować, a także komu go najlepiej podarować.

Chromebook na prezent świąteczny. Dla kogo będzie idealny?

Każdy prezent świąteczny – jaki by nie był – powinien cieszyć. Warto jednak zadbać o to, by był trafiony, bo wtedy cieszy jeszcze bardziej. Albo przynajmniej radość nie będzie udawana. Warto więc pomyśleć o tym, by ten prezent był nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny.

Mnie zawsze ucieszy para dobrych skarpet, ale istnieje duża szansa, że w czasach, w których technologia odgrywa tak ważną rolę, może ona sprawić większy uśmiech u obdarowywanych. A jednocześnie: nie nadszarpnie tak mocno, jak może się wydawać, budżetu u obdarowującego. Bo Chromebooki udowadniają, że dobry komputer nie musi być drogi. A komu najlepiej taki sprawić w ramach (niekoniecznie tylko świątecznego) prezentu?

praca na chromebooku

Chromebook na prezent dla uczniów

Łatwa obsługa, przejrzysty, szybki i bezpieczny system operacyjny ChromeOS,  długi czas pracy na akumulatorze i kompaktowe rozmiary to zalety, wobec których uczniowie, a właściwie ich rodzice, nie powinni przejść obojętnie. 

System operacyjny dla ucznia powinien być intuicyjny, nie odwracać jego uwagi różnego rodzaju utrudnieniami i zawierać wszystko to, co potrzebne do nauki. ChromeOS został przystosowany m.in. pod nauczanie dzięki ujednoliconemu środowisku zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, dzięki czemu wszyscy używają tej samej technologii edukacyjnej.

Ogranicz z Chromebookami czas potrzebny na uzyskanie dostępu do szkolnych narzędzi i zawartości niezbędnej do nauki. Uczniowie nie muszą także dostosowywać się do różnych interfejsów, urządzeń i ich możliwości. W związku z tym mogą sprawniej pozyskiwać wiedzę i łatwiej współpracować zarówno z kolegami i koleżankami w klasie, jak i nauczycielem. Chromebooki oferują bowiem kompleksowe środowisko do nauczania i uczenia się, które warto wdrożyć już na wczesnym etapie edukacyjnym.

chromebook dla uczniów

Chromebook na prezent dla studentów

Student może mieć wyższe wymagania, ale i w tym przypadku do wielu zastosowań (do np. prezentacji, notatek, opracowań, a nawet do grafiki) Chromebook spełni ich oczekiwania. Otrzymują oni dostęp do prostych w obsłudze narzędzi w ramach Google Workspace for Education, które są niezbędne dla każdego studenta.

Oparte na chmurze narzędzia, takie jak Dokumenty Google, Prezentacje Google i Arkusze Google pozwalają na edycję dokumentów w czasie rzeczywistym nawet we współpracy z innymi studentami w tym samym czasie, łatwą obsługę zintegrowanych funkcji, a także oferują automatyczny zapis, by prześledzić każdą zmianę w pliku. To aplikacje, które wręcz stworzone są do wspólnej nauki: ułatwiają bowiem komunikację i współpracę z innymi studentami, jakże kluczowe na tym etapie edukacji.

Studenci mogą także korzystać z dodatkowych, wbudowanych w ChromeOS aplikacji, które umilą im naukę i ułatwią jeszcze bardziej kooperację. Wystarczy wspomnieć o możliwości tworzenia nagrań z wykładów i prezentacji z transkrypcją na Chromebookach, którymi mogą dzielić się łatwo z innymi (Screencast) lub tworzeniu rysunków i udostępnianiu ich (Canvas).

acer chromebook

A co jeśli student lubi porządek na swoim komputerze i chce mieć pod ręką najważniejsze pliki? W takim razie przydatna w Chromebookach jest funkcja Tote, która odgrywa rolę schowka, w którym może przechowywać najważniejsze dokumenty i szybko uzyskać do nich dostęp. Tote pozwoli zapomnieć studentom o bałaganie.

W testach, tzw. Quizzes w Formularzach Google na zarządzanych Chromebookach nauczyciele mogą również aktywować tryb blokady, w którym studenci nie mogą wyjść z testu, nie poprzeglądają innych stron internetowych i nie otworzą więcej aplikacji. To pozwoli im skupić się na konkretnym zadaniu bez niepotrzebnego odwracania uwagi.

Studenci – w zależności od kierunku studiów – mogą również sięgnąć na Chromebookach po więcej popularnych aplikacji i rozszerzeń, takich jak Adobe Express, Figma lub Concepts, by dopasować oprogramowanie do swoich potrzeb i projektów. Wszystkie je znajdą w Google for Education App Hub.

Chromebook na prezent dla nauczycieli

Nauczyciele również docenią atuty Chromebooków. Szczególnie usługę Google Classroom, która ułatwi im zarządzanie procesem nauczania. Jako nauczyciel:

  • Wzbogacaj i personalizuj proces nauczania – Dostosuj naukę za pomocą narzędzi, które spełniają potrzeby uczniów i pomóż zdobyć umiejętności, które mogą przydać się im w przyszłości i pozwolą zdobyć wymarzoną pracę.
  • Ułatwiaj pracę i zwiększaj produktywność – Sięgaj po narzędzia, które upraszczają codzienne zadania i są przeznaczone do nauczania, produktywności i współpracy. Zwiększ efektywność – swoją i swoich uczniów.
  • Sprawuj lepszą kontrolę – Zarządzaj procesem nauczania za pomocą bezpiecznych i połączonych ze sobą narzędzi.
  • Nauczaj wygodnie i bezproblemowo – Używaj narzędzi Google Workspace for Education, takich jak: Dokumenty Google, Prezentacje Google i Arkusze Google, które pozwalają pracować jednocześnie całej klasie nad jednym dokumentem czy wspólną prezentacją. W zdalnym nauczaniu kontaktuj się z uczniami za pomocą intuicyjnej aplikacji Google Meet.

Google Classroom to środowisko, które oferuje wspólną przestrzeń zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Po to, by ci pierwsi mogli sprawniej nauczać i mierzyć postępy swoich podopiecznych, a drudzy – optymalnie czerpać wiedzę i uczyć się z pomocą prostych w obsłudze narzędzi, które pozwolą im realizować prace szkolne i zadania domowe jak najlepiej.

Chromebook Plus jest idealny dla nauczycieli

Interesujący model dla nauczycieli to Acer Chromebook Plus 515, który, podobnie jak Acer Chromebook Plus 514, jest dostępny w programie bon dla nauczyciela.

Dzięki 2-krotnie szybszemu procesorowi Intel Core oraz do nawet 2-krotnie powiększonej pamięci operacyjnej i masowej (porównując do najlepiej sprzedających się Chromebooków od lipca do grudnia 2022 roku), na Chromebookach Plus nauczyciele mogą poprawić swoją wydajność w pracy, użytkując urządzenie w dowolnym miejscu w klasie bez obaw o wyczerpanie baterii podczas całego szkolnego dnia (czas jest zależny od określonego modelu i jego sposobu użytkowania).

Brak Wi-Fi? Bez obaw. Synchronizacja plików na Twoim Chromebooku Plus sprawia, że Dokumenty Google, Arkusze Google i Prezentacje Google są zawsze dostępne, zarówno w trybie online, jak i offline (połączenie z internetem jest wymagane, by skonfigurować tę funkcję. Wymagane jest również pobranie i musisz mieć miejsce na Dysku Google). Umożliwi to wykonywanie pracy w autobusie lub podczas przerwy (także na zewnątrz – na świeżym powietrzu).

Obsługa Chromebooków Plus nawet przy dużym nasłonecznieniu lub w ciemniejszym pomieszczeniu jest komfortowa dzięki inteligentnej regulacji w ChromeOS poziomu jasności i oświetlenia. Podczas wideokonferencji, przy zdalnym nauczaniu, przydatne są także funkcje redukcji szumu i rozmycia tła napędzane przez wbudowane narzędzia sztucznej inteligencji, które poprawią jakość pracy w hałaśliwej klasie i jednocześnie ochronią prywatność.

Chromebook na prezent dla seniorów

Albo inaczej: dla mniej obytych ze wszelkiego rodzaju komputerami. Chromebooki są bowiem bajecznie proste w obsłudze, a ich funkcjonalność jest niezmiernie wysoka. To urządzenia, które łączą prostotę z szybkością i łatwość użytkowania. Chromebooki są łatwe w konfiguracji. Wystarczy, że seniorzy zalogują się na koncie Google i bum – wszystkie ich pliki na Dysku Google, zdjęcia oraz zakładki, preferencje i ustawienia Chrome będą gotowe do użycia.

Seniorzy wraz ze swoimi danymi mogą czuć się w pełni bezpiecznie na Chromebookach dzięki wbudowanej ochronie wirusowej oraz automatycznym aktualizacjom pobieranym w tle, które nie będą rozpraszać ich uwagi oraz zapewnią sprawne i stabilne działanie komputera.

Dzisiejsi seniorzy są bardziej otwarci na nowe technologie i dzięki Chromebookom znaleźli prosty sposób na załatwianie spraw. Na tych urządzeniach mogą robić wszystko dzięki ulubionym aplikacjom Google i nie martwić się o szybkość działania i bezpieczeństwo. Chromebooki pozwalają seniorom na łatwe doświadczenie i za to właśnie je docenią.

Chromebook na prezent dla… każdego!

Tak naprawdę Chromebook to będzie dobry prezent niemal dla każdego do codziennego użytku. Sprawdzi się jako narzędzie do sprawdzania poczty e-mail, rozmów z bliskimi czy do przeglądania internetu w poszukiwaniu np. przepisów na kolejne wymyślne ciasto. Co więcej, do wielu rodzajów pracy biurowej, a nawet do rozrywki – oglądania YouTube’a, filmów czy słuchania muzyki, a więc jako przenośne i poręczne centrum multimedialne, które obsłużysz wygodnie z kanapy.

A jakby tego było mało, zapewnij sobie także dodatkową porcję przyjemności. Google Play to miejsce, w którym znajdziesz najpopularniejsze obecnie gry, takie jak Minecraft, Stardew Valley i Candy Crush Saga. Albo poczuj dreszczyk emocji w Cyberpunku 2077 przy pomocy takich usług jak GeForce NOW.

Przeczytaj więcej: Chromebook i gry. Kiedyś połączenie nie do pomyślenia, a jak jest dzisiaj?

gamingowy chromebook na prezent

Chromebooki to uniwersalne komputery, które mogą przekonać do siebie wielu użytkowników – niekoniecznie tylko tych mniej „technicznych”. Ale także tych, którzy po tego typu sprzęcie oczekują połączenia wszechstronności i przystępności. A Chromebooki udanie łączą jedno z drugim.

Pogoń za deadline’ami czy przestój w pracy? To nieistotne – na Chromebookach możesz robić wszystko z ulubionymi aplikacjami Google bez obaw o bezpieczeństwo danych i przy szybkości, na której możesz polegać.

Dlaczego warto wybrać Chromebooka na prezent?

Chromebook to komputer, który działa pod kontrolą zaprojektowanego przez firmę Google systemu operacyjnego ChromeOS. W związku z tym ma ona wiele niekwestionowanych zalet dla wielu użytkowników. 

  • Szybkie uruchamianie komputera – Z Chromebookiem nie czekasz i nie zdążysz zaparzyć herbaty. Szybkie uruchamianie na Chromebooku trwa mniej niż 10 sekund, dzięki czemu więcej zrobisz zamiast czekać.
  • Automatyczne aktualizacje – Automatyczne aktualizacje sprawią, że Twój Chromebook będzie cały czas aktualny i działać szybko. Aktualizacja najnowszego oprogramowania i funkcji bezpieczeństwa odbywa się w tle i nie zakłóci użytkowania.
  • Wbudowana ochrona wirusowa – Wzmocniona warstwami wbudowanej ochrony. Chromebooki są unikalnie zaprojektowane, aby chronić przed wirusami – i nie ma potrzeby pobierać dodatkowego oprogramowania.
  • Układ zabezpieczający – Układ zabezpieczający Titan C lub C2, w którego wyposażone są wszystkie Chromebooki od stycznia 2019 roku (z wyjątkiem Lenovo 100E Chromebook 2. gen. MediaTek i Lenovo 300E Chromebook 2. gen. MediaTek), pomaga zapewnić bezpieczeństwo, szyfrując najbardziej poufne dane. To ochrona Twojej tożsamości i ochrona przed próbami złamania hasła przez hakerów.
  • Niektóre Chromebooki są konwertowalne! – Weź go ze sobą, odwróć i zamień w tablet. Od lekkich laptopów po konwertowalne i odłączane urządzenia 2 w 1 – istnieje idealny Chromebook dla każdego.

Chromebooki zostały zaprojektowane tak, by były przyjazne w obsłudze i jak najmniej awaryjne, a także oferowały długi czas (płynnej) pracy, wysoki komfort użytkowania i zachowywały niezbędne standardy bezpieczeństwa bez potrzeby sięgania po np. dodatkowe zewnętrzne antywirusy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym Chromebook różni się od tradycyjnego laptop? Sprawdź szczegółowe omówienie: Laptop a Chromebook. Czym się różnią? Co je łączy? Który lepszy?

acer chromebook plus

Promocja na komputery Acer Chromebook. Okazja, by kupić przystępny i prosty w obsłudze laptop

Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie Chromebooka (czy nawet sprezentować go sobie), to trafiła Ci się idealna okazja. Tak się składa, że w sklepie x-kom trwa do 28 stycznia 2024 roku włącznie promocja na wybrane komputery Acer Chromebook. Niektóre modele kupisz poniżej 1000 zł.