Avatar: Frontiers of Pandora z dużym opóźnieniem. Nowa data premiery gry

Jeśli ktoś z Was wyczekiwał w tym roku gry z uniwersum Avatara, mocno się rozczaruje. Ubisoft poinformował, że planowana wcześniej premiera w grudniu 2022 roku nie dojdzie do skutku. Co więcej, trudno nawet podać przybliżoną datę, kiedy Avatar: Frontiers of Pandora trafi w ręce graczy.

Avatar: Frontiers of Pandora – kiedy premiera?

„Kiedy premiera?” to pytanie, na które nie potrafi odpowiedzieć nawet Ubisoft, producent gry. Początkowo plan zakładał, że Avatar: Frontiers of Pandora zadebiutuje razem z filmem Avatar: Istota wody (lub przynajmniej w podobnym czasie). Teraz wiemy, że z pewnością tak się nie stanie.

Z zestawienia finansowego Ubisoftu dowiadujemy się, że premiera gry planowana jest w kolejnym roku finansowym. Mowa tu o okresie od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 roku. Wydawca nie sprecyzował, czy gra trafi do sprzedaży bliżej początku lub końca przyszłego roku fiskalnego, ponieważ… sam nie wie.

Powodem, dla którego premiera Frontiers of Pandora przesuwa się, są braki kadrowe i problemy powstające przy samej produkcji, które w okrojonym zespole trudniej rozwiązać. Oczywiście dodać trzeba do tego jeszcze COVID-19 (czy COVID-22) i z daty premiery robi się wielki znak zapytania.

Avatar Frontiers of Pandora

Co wiemy o Avatar: Frontiers of Pandora?

Skoro na grę trzeba jeszcze trochę poczekać, spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy warto. Avatar: Frontiers of Pandora wykorzysta silnik graficzny Snowdrop, a powstał on na potrzeby Tom Clancys’ The Division. Gra trafi na pecety oraz konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Miejscem akcji będzie dobrze znany z filmu księżyc o nazwie Pandora, a cała historia wydarzy się w XXII wieku. Gracz ma się wcielić w jednego z Na’vi i przemierzać Zachodnie Rubieże, których to nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć nawet w filmie. Tam czeka niezwykle barwny świat Pandory, ale też wielkie niebezpieczeństwa – głównie ze strony ludzi. Pragną oni pozyskać bardzo cenne surowce, znajdujące się na księżycu.

I to właściwie tyle, co wiemy o Avatar: Frontiers of Pandora. Na koniec, pozostaje jeszcze obejrzeć zeszłoroczny trailer, na którym widać trochę pięknych krajobrazów Pandory. Jednak brak na nim informacji dotyczących samej rozgrywki.