Just Join Olympics 2021. Niebawem odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów

Jeśli ciągle mało Wam na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, już niebawem odbędzie się niemniej ciekawa impreza – Olimpiada dla Programistów. Tak, właśnie dla tych, którzy są prawdziwymi mistrzami dziedzin związanych z informatyką. Ale konkurencje, jakie przygotowali organizatorzy Just Join Olympics 2021, dalekie będą od tego, czym programiści zajmują się zawodowo na co dzień. Będzie to świetny czas, by wstać sprzed monitora i rozruszać kości.

Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów. W jakich konkurencjach wystartują uczestnicy?

Just Join Olympics 2021 to druga edycja Ogólnopolskiej Olimpiady dla Programistów. Organizatorzy zaplanowali wydarzenie na 3 września 2021 roku i odbędzie się ono na Stadionie Leśnym w Sopocie. Impreza łączy świat IT ze sportem i przede wszystkim ma przynieść mnóstwo zabawy uczestnikom oraz widzom. Kto potrzebuje odpoczynku od codziennych obowiązków, jednocześnie pozostając jedną nogą w swojej branży, będzie miał okazje wziąć udział w takich konkurencjach, jak:

  • rzut dyskiem twardym,
  • pchnięcie monitorem,
  • bieg na 1024 metry,
  • scrum olimpijski,
  • sprint z laptopem,
  • wykręcanie deploya,
  • work-life balance,
  • skok przez firewall,
  • składanie klawiatury na czas,
  • spacer dewelopera.

Nie ma co ukrywać, że takie konkurencje jak rzut dyskiem twardym czy pchnięcie monitorem szczególnie mogą przypaść do gustu tym, którzy marzą o urlopie. W końcu pomysł na rzut jakimkolwiek przedmiotem, który kojarzy się z komputerem, może przyjść do głowy każdemu, kto potrzebuje odpoczynku od codziennego, wielogodzinnego przesiadywania przed nim. Z drugiej strony, np. sprint z laptopem może przydać się komuś, kto we krwi ma poranny bieg do pracy, a nigdy nie miał okazji zmierzyć sobie czasu.

olimpiada programistów dyscypliny

Jak wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie dla programistów?

Na zawody można zapisać się na oficjalnej stronie Ogólnopolskiej Olimpiady dla programistów. Najniższa kwota biletu za udział w Olimpiadzie to 225 zł, z czego 10% zasila akcję Hakersi, stworzoną przez Fundację Sarigato. Ceny różnią się w zależności od momentu zakupu. Uczestnicy mogą wystartować indywidualnie lub drużynowo i wziąć udział w dowolnych konkurencjach.

Starter pack, jaki każdy zawodnik otrzyma po zakupie biletu, składa się z pamiątkowego medalu Olimpijczyka, koszulki termoaktywnej, talonu na jedzenie, wody oraz torby.

Kto z Was wybiera się na Ogólnopolską Olimpiadę dla Programistów? Jaka konkurencja jest dla Was najciekawsza. Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: olimpiada.justjoin.it