Apple Watch 7 oficjalnie. Sprawdź specyfikację i cenę nowego zegarka z logiem jabłka

Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier roku za nami. Apple pokazało swoje nowe perełki, wśród których znalazło się miejsce dla kolejnej wersji inteligentnego zegarka: Apple Watch Series 7. Poniżej dowiecie się zatem, co przynosi nowa odsłona smartwatcha z logiem nadgryzionego jabłka, który jest niezmiennie jednym z najchętniej wybieranych gadżetów wearables na świecie.

Apple Watch 7 onieśmiela

W siódmej wersji smartwatcha Apple zmiany widać już na pierwszy rzut oka. Bez względu na to, czy ktoś lubi produkty spod szyldu amerykańskiej marki czy nie, trzeba stwierdzić, że bez dwóch zdań są to zmiany na lepsze.

Większy ekran to więcej możliwości

Przede wszystkim Apple Watch 7 otrzymał nowy wygląd, który jest wynikiem jeszcze bardziej zaawansowanej konstrukcji. Mamy tu największy i najbardziej dopracowany wyświetlacz w historii zegarków tej marki. Mowa o panelu Retina z trybem Always On Display, stale wyświetlającym najważniejsze informacje.

Co bardzo ważne, twórcy zegarka za główny cel postawili sobie stworzenie większego wyświetlacza przy niewielkim zwiększeniu wymiarów samego zegarka. Zaowocowało to całkowitą rekonstrukcją ekranu, która polegała na zmniejszeniu obramowania o 40% i w efekcie przyniosła panel aż o 20% większy niż w Apple Watch 6 i ponad 50% większy niż w modelu Apple Watch 3.

Apple Watch 7

W związku z tym, seria Apple Watch 7 to dwa modele o wymiarach 41 mm i 45 mm, których zmiana, w kontekście poprzednich odsłon smartwatcha, jest niemal nieodczuwalna.

Odczuwalny natomiast jest komfort korzystania z większego ekranu. Tym bardziej, że Apple zaproponowało również zmiany w oprogramowaniu, które pomogą w intuicyjnej obsłudze nowego panelu.

Mowa m.in. o innowacyjnej odsłonie dotykowych przycisków, które przeprojektowano tak, aby wykorzystać potencjał większego wyświetlacza. Odświeżona klawiatura wykorzystuje także uczenie maszynowe do przewidywania słowa, które chcemy wpisać, a system Scribble ułatwia z kolei wprowadzanie kolejnych wyrazów wszystkim użytkownikom – bez względu na rozmiar ich palców.

Apple Watch 7

Solidna konstrukcja i design, który zachwyca

Apple Watch Series 7 to też najtrwalszy zegarek, jaki kiedykolwiek zaproponował amerykański producent.

O co chodzi? Otóż przebudowanie wyświetlacza spowodowało też zmianę konstrukcji zegarka, który od teraz może pochwalić się najmocniejszym szkłem przednim w historii. Jest ono aż 50% grubsze od tego, z którym mieliśmy do czynienia w poprzednich wersjach urządzenia.

Trzeba jednak przyznać, że nie zaburzyło to ogólnego odbioru i zegarek nadal wygląda znakomicie. Wszystko dzięki temu, że projektanci zadbali o płaską podstawę szkła, tworząc mocniejszy, ale w dalszym ciągu świetnie wyglądający ekran. Pomyślano też o zaokrąglonych krawędziach, które wraz z odbijającym się od nich światłem dają niesamowity efekt wizualny i dbają o pozytywne doznania estetyczne każdego, kto ma styczność z tym sprzętem.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że Apple Watch Series 7 jest odporny na kurz IP6X oraz wodoodporny do 50 metrów WR50. 

Dostaniemy go w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym, oraz dwóch określanych jako: gwiezdny i północ. Zbudowano go natomiast z  trzech rodzajów kruszcu — tytanu, stali nierdzewnej i aluminium, nadającego się do recyklingu.

Apple watch 7

Monitorowanie organizmu w z Apple Watch 7

Siódma seria Apple Watch oferuje jeszcze bardziej rozbudowany system informacji na temat zdrowia i pracy organizmu.

Nowy zegarek pozwala na weryfikację poziomu tlenu we krwi SpO2, za pomocą dopracowanego pulsoksymetru i dedykowanej ku temu aplikacji. Bez problemu zrobimy nim także EKG i sprawdzimy swoje tętno w każdym momencie dnia.

Co ciekawe, elektrody wbudowane w wewnętrzną część korpusu współpracują z aplikacją EKG, odczytując sygnały elektryczne serca. Wystarczy skorzystać z opcji Digital Crown, aby w zaledwie 30 sekund wygenerować krzywą EKG.

Do dyspozycji użytkowników Apple Watch 7 jest także funkcja śledzenia snu, która dzięki rozbudowanej aplikacji Sleep nie tylko wykazuje, jak wyglądał odpoczynek, ale również podpowiada, co można zrobić, aby go poprawić – sugeruje np. odpowiednią rutynę, harmonogram dnia, a także pozwala ustalić cele dotyczące snu.

apple watch 7 sleep

Dzięki nowej funkcji Reflect w aplikacji Mindfulness, Apple Watch 7 pomaga ustawić intencję i skupić uwagę się specjalnej animacji, a przy tym wykonywać ćwiczenia oddechowe, które skutecznie zniwelują stres. Atrakcyjna forma tej opcji opiera się w głównej mierze na medytacjach audio i wideo z przewodnikiem w po raz pierwszy zaprezentowanej opcji: Apple Fitness+.

Sportowy duch Apple Watch 7

Apple Watch 7 to też niezły motywator do ćwiczeń. Zegarek przynosi mnóstwo dedykowanych trybów sportowych, które pozwolą monitorować niemal każdy trening. 

Na szczególną uwagę zasługują zupełnie nowe propozycje, m.in. Tai Chi i pilates. Swoje miejsce znalazł tu także ulepszony tryb dedykowany kolarzom. Od teraz opcja ta automatycznie wykrywa jazdę jednośladem i oferuje przypomnienia o treningu. Ulepszone zostało także wykrywanie upadków, które od teraz zadziała również podczas jazdy na rowerze i innych treningów.

apple watch 7 fitness

W Apple Watch 7 pełno również opcji i aplikacji, które skutecznie pomogą w realizacji treningowych planów i drodze do wymarzonego celu. Chodzi m.in. o pierścienie aktywności, które można kontrolować i udostępniać, oraz zawody, w których można wziąć udział wraz ze swoimi znajomymi.

Po raz pierwszy Apple udostępniło też swoją usługę fitness: Apple Fitness+, w której raz w tygodniu pojawiają się nowe treningi, trwające od 5 do 45 minut. Znajdziemy tu też dodatkowe treningi, medytacje oraz osobiste osiągnięcia. Opcja ta jest dodatkowo płatna, ale z Apple Watch 7 przez pierwsze 3 miesiące jest udostępniana za darmo.

Apple Watch 7 fitness

Smartwatch, który rozumie codzienne wyzwania

Oprócz opcji sportowych i zdrowotnych, Apple Watch 7 przynosi także pełną gamę funkcji, które pozwolą panować nad każdym dniem z poziomu nadgarstka.

Bez najmniejszych problemów wykorzystamy go jako telefon, bo urządzenie gwarantuje obsługę sieci komórkowych, przez co zapewnia połączenia głosowe i możliwość wysyłania wiadomości tekstowych. 

Nie zabrakło tu także aplikacji Portfel, dzięki której płatności zbliżeniowe są łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Apple Watch w wersji numer 7 otrzymał także asystenta Siri, który odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania. 

Elektroniczny gadżet na nadgarstek z logiem jabłka może też pochwalić się Mapami, które – wraz z systemem Taptic Engine – delikatnym drgnięciem poinformują, jaki kierunek należy wybrać, bez patrzenia na smartwatch – rzecz szczególnie przydatna np. podczas jazdy na rowerze.

Stawiając na Apple Watch 7 otrzymujemy też możliwość skorzystania z opcji Family Setup, która pozwala na używanie iPhone’a do parowania zegarków innych członków rodziny, tak aby stale pozostać z nimi w kontakcie, co docenią głównie rodzice w kontekście swoich pociech. 

W siódmej wersji zegarka Apple nie zabrakło również odpowiedniej dozy multimedialnej rozrywki, którą gwarantuje m.in. opcja Apple Music. To właśnie dzięki niej dostajemy aż 75 milionów utworów muzycznych, podcastów i audiobooków motywacyjnych – dostępnych z poziomu własnego nadgarstka.

Apple Watch Series 7 od strony technicznej

Apple Watch 7 pracuje w oparciu o najnowszy system producenta: WatchOS 8, o którym pisałam tutaj:

Jeśli dołożymy do tego zaawansowane czujniki, idące w parze ze sztuczną inteligencją, oraz potencjał komunikacyjny i multimedialny tego urządzenia, można powiedzieć, że mamy przed sobą naprawdę wyjątkowy egzemplarz. 

Tym bardziej, że w nowym zegarku amerykańskiej marki udoskonalono także system ładowania. Od teraz jest ono tak szybkie, że za pomocą kabla USB-C napełnienie baterii od 0 do 80% zajmuje około 45 minut. Dla porównania jest to około 33 % szybszy wynik niż w Apple Watch 6.

Sprawdź: