Aplikacje pogodowe na wakacje. Totalne must have na Android i iOS

Nie jest tajemnicą, że aura pogodowa zmienia się bardzo dynamicznie, szczególnie latem. Warto więc być przygotowanym na każdą okoliczność. Aby Ci to ułatwić, poniżej przygotowałam zestawienie aplikacji na Android i iOS, bez których lato może spłatać Ci figla.

No. 1 nosi nazwę AccuWeather

AccuWeather to doceniona przez użytkowników aplikacja pogodowa i zdecydowany numer 1 na mojej liście. Głównie przez wzgląd na przejrzysty i czytelny interfejs oraz wysoką sprawdzalność prognozy. Jestem przekonana, że to nie tylko moje odczucie. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że na całym świecie korzysta z niej na co dzień aż 1,5 mld użytkowników. 

Aplikacja bazuje na precyzyjnych źródłach informacji pogodowych i stale poszerzana jest o nowe informacje oraz usługi. Dowiesz się z niej wszystkiego o aktualnym stanie pogodowym w wybranej lokalizacji, zobaczysz podsumowanie minionych godzin i dni, a także sprawdzisz prognozy krótko i długoterminowe. W prosty sposób przejrzysz również zdjęcia, filmy oraz najnowsze wiadomości dotyczące pogody – z kraju oraz ze świata.

Do pobrania w Sklepie Play oraz AppStore.

Today Weather – prognoza, radar i ciężkie alarmy

Kolejne miejsce zajmuje prosta i łatwa w obsłudze apka Today Weather. Z wysoką precyzją prognozuje pogodę na najbliższe 24 godziny i ewentualne szanse na deszcz w wybranym okresie. Co ważne, swoje informacje czerpie m.in. z danych AccuWeather. Pokaże również rzeczywistą temperaturę, wilgotność, ciśnienie, jakość powietrza i wiele innych, równie przydatnych przy planowaniu urlopu, informacji. Co więcej, skutecznie ostrzeże, jeśli pogoda zmienia się na niekorzyść i natychmiastowo zaalarmuje o przewidywanym deszczu. Bez względu na to, gdzie spędzasz urlop.

Today Weather pobierzesz w Sklepie Play oraz AppStore.

pogoda aplikacja

Meteo ICM. Prognoza numeryczna

Kolejna aplikacja to prawdziwa petarda, szczególnie dla ludzi, którzy cenią precyzję. Meteo ICM różni się wizualnie od tradycyjnych tabelek z temperaturami. Jest bowiem numeryczną prognozą pogody, dedykowaną wyłącznie dla Polski. Wykresy i szczegółowe dane sprawiają, że nie tylko wygląda na bardzo dokładną, ale rzeczywiście jest bardzo precyzyjna w swoich przewidywaniach. Dane dostarcza jej nasz rodzimy Uniwersytet Warszawski. Jej główną zaletą jest brak reklam i wysoka sprawdzalność dla aż 2359 miejscowości.

Meteo ICM dedykowana jest zarówno dla Androida, jak i iOS.

pogoda aplikacja

Weather Channel – pogoda dla aktywnych

Ta aplikacja została stworzona z myślą o ludziach, którzy nie lubią marnować czasu, dlatego podczas wakacji przyda Ci się na pewno. Otrzymasz tutaj lokalne prognozy pogody, wsparte mapami radarowymi, które aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Alerty o ekstremalnych warunkach dostarczane są w formie powiadomień Push, a te obejmują informacje od wyładowań atmosferycznych po gwałtowne burze i silne wiatry.

Co więcej, każdy biegacz znajdzie tu dedykowaną strefę, która podpowie, kiedy warunki do uprawiania sportu będą najlepsze – program wskaże prędkość wiatru i ostrzeże przed niekorzystną temperaturą. Majstersztyk! Dla osób wolących jednoślady polecam również zestaw aplikacji na wycieczkę rowerową: Majówka na rowerze? Sprawdź aplikacje na Android | iOS.

Weather Channel działa na Androidzie i iOS.

Czy warto instalować aplikację pogodową?

Zdecydowanie tak. Szczególnie jeśli jesteś fanem aktywnego wypoczynku. Taki pomocnik zagwarantuje, że pogoda Cię nie zaskoczy, możesz zaplanować każdy dzień urlopu z wyprzedzeniem i mieć pewność, że podczas zwiedzania nieodkrytych jeszcze miejsc będziesz w pełni cieszyć się ich urokiem. Zapomnij zatem o wycieraniu mokrego od przeziębienia nosa. Z aplikacją pogodową Ci to nie grozi 🙂 

Szukasz innych przydatnych aplikacji? Koniecznie przeczytaj: