Apex Legends. Mityczne, pamiątki, heirlooms – jak zdobyć nóż?

W grze Apex Legends istnieją przedmioty rodzaju mitycznego, tak zwane heirlooms lub w języku polskim, po prostu, pamiątki. Kojarzone przede wszystkim z bronią białą, która domyślnie nie jest dostępna, a postaci w walce wręcz posługują się pięściami. Pamiątki zdobyć niełatwo, zatem należałoby odpowiedzieć, jak to zrobić i co generalnie powinniśmy o nich wiedzieć.

Mityczne, pamiątki, heirlooms w Apex Legends – o czym mowa?

W języku angielskim heirlooms, a w języku polskim pamiątki, to mityczne przedmioty w Apex Legends. Do nich zalicza się najbardziej pożądana skórka broni białej (każda legenda ma własną), ale również, o czym zapominamy: animacje na banerach, wypowiadane kwestie czy prestiżowe skórki do legend.

wszystkie pamiątki w sklepie apex legends

Moja ulubiona legenda nie ma jeszcze żadnych pamiątek

Legendy nie otrzymują swojego zestawu pamiątek od razu. Po swojej premierze w Apex Legends często muszą długo czekać. Niektóre nawet latami nie otrzymują swojej broni białej. Dla przykładu Revenant otrzymał swój zestaw 511 dni po swoim dotarciu do gry. Jednak jego poprzednik, Crypto, swój zestaw dostał znacznie później, bo 910 dni po. Jak widać, nie ma reguły. I trzeba wykazać dużą dozę cierpliwości.

nóż octanea pamiątka w grze apex legends

Jak zdobyć pamiątki w Apex Legends?

Aby zdobyć, a w zasadzie kupić pamiątki w Apex Legends, należy wykorzystać do kupna fragmenty pamiątek – te otrzymuje się wyłącznie z otwartych pakietów. Fragmentów nie można kupić za realne pieniądze, ale pakiety już tak.

pakiety apex w sklepie w grze apex legends

Pakiety darmowe otrzymuje się tylko za wbicie nowego poziomu konta. Od 2 do 20 poziomu jest to jeden pakiet za level up, a od 22 do 300 poziomu jest to pakiet za dwa level upy. Później otrzymujemy je jeszcze rzadziej.

Jakie są szanse na fragmenty pamiątek w pakiecie?

Szanse na otrzymanie 150 fragmentów pamiątek (jest to dokładny koszt jednego zestawu) wynoszą 1% przy każdym pakiecie.

opis fragmentów pamiątek w apex legends

Jeśli do momentu otworzenia 499 pakietów gracz jeszcze nie otrzymał fragmentów pamiątek, w przypadku 500 pakietu mamy gwarancję otrzymania 150 fragmentów pamiątek.

Jeśli wykupiłeś już wszystkie zestawy pamiątek, nie otrzymasz więcej fragmentów.

Czy masz już wszystkie pamiątki?

Być może grasz od początków Apex Legends i/lub miałeś wiele szczęścia, ale czy posiadasz wszystkie pamiątki w grze? Kto jest Twoim mainem i czyją pamiątkę kupiłeś jako pierwszą? Daj znać w komentarzach.

źródło: apexlegends.fandom, EA