Rangi w VALORANT. Co oznaczają? Jak awansować?

Poznaj wszystkie dostępne rangi w grze VALORANT. Przedstawię Ci najważniejsze informacje na ich temat, pełną listę czy warunek zdobycia pierwszej rangi. Opowiem również, co możesz zrobić, aby awansować albo zostać MVP gry. Życzę powodzenia w grach rankingowych i wspinaniu się do rangi Promienistego – najwyższej rangi w grze.

Najważniejsze informacje o rangach

 • Po wbiciu 20 poziomu konta VALORANT odblokujesz tryb rywalizacji
 • Każda z 8 rang podzielona jest na 3 etapy za wyjątkiem rangi Promienisty
 • Rangi członków w zespole nie różnią się od siebie o więcej niż 2
 • Po 14 dniach bez brania udziału w grach rankingowych ranga stanie się niewidoczna, ale nie zostanie obniżona

Jakie rangi są dostępne w VALORANT?

spis rang w grze valorant
 1. Żelazo 1 – najniższa
 2. Żelazo 2
 3. Żelazo 3
 4. Brąz 1
 5. Brąz 2
 6. Brąz 3
 7. Srebro 1
 8. Srebro 2
 9. Srebro 3
 10. Złoto 1
 11. Złoto 2
 12. Złoto 3
 13. Platyna 1
 14. Platyna 2
 15. Platyna 3
 16. Diament 1
 17. Diament 2
 18. Diament 3
 19. Nieśmiertelny 1
 20. Nieśmiertelny 2
 21. Nieśmiertelny 3
 22. Promienisty – najwyższa

Jak zdobyć pierwszą rangę?

Wystarczy, że rozegrasz 5 gier rankingowych. Wówczas system odpowiedzialny za rangi przypisze Ci odpowiednią na podstawie Twoich wyników. Może wydać się zaniżona, jako że na początku będziesz w VALORANT trafiać na różnych graczy. Kontynuuj grę i udowodnij swoje umiejętności.

brak rangi w grach rankingowych valorant

Jak awansować w VALORANT?

Najpierw poznaj arsenał

W trakcie rozgrywki w VALORANT można napotkać zwolenników i Vandala, i Phantoma. Ale tak naprawdę te bronie, jak i każde inne, są najlepsze w zależności od sytuacji. Naucz się grać każdą i odpowiednio dobieraj wyposażenie do sytuacji ekonomicznej podczas rundy czy generalnej budowy mapy.

Nie graj tylko jednym agentem

Nawet w MMO mówi się o mainach i altach. Możesz mieć ulubionego agenta, ale pamiętaj, aby umieć grać więcej niż jednym. Naucz się gry przynajmniej dwoma lub trzema agentami na wszelki wypadek, żeby mieć zastępstwo i/lub być korzystniejszym dodatkiem do drużyny. Dobór odpowiednich agentów w VALORANT jest równie ważny, co arsenał.

Ale graj z najlepszym sprzętem, poznaj komputery G4M3R


Komunikuj się z drużyną i kolegami

Komunikacja to klucz do zwycięstwa, czy to z kolegami, czy z zupełnie obcymi ludźmi – zwłaszcza z tymi, którzy grają bez słuchawek. Opanuj mapę i miej oczy z tyłu głowy nie tylko u siebie. Pomagaj drużynie stosując jasne komunikaty głosowe. Będąc przyjaznym być może poznasz w VALORANT nowych przyjaciół, z którymi wspólnie wespniesz się wyżej. Cokolwiek ważnego zauważysz i powiesz o tym kompanom może zadecydować o wygranej. W końcu kiedy cała piątka przeciwników atakuje B, musisz jak najprędzej zawołać towarzyszy z punktu A.

Ćwicz celowanie i strzelanie

Absolutna podstawa wedle zasady umiesz liczyć, licz na siebie. Poza znajomością arsenału, agentów i map musisz zwyczajnie dobrze strzelać. Do celów nauki możesz wykorzystać tryb treningowy w VALORANT. Profesjonalni gracze czerpią jeszcze z zewnętrznych narzędzi do treningów, jak Aim Lab. Najważniejsze, abyś z czasem zyskał na celności i czasie reakcji. I pamiętaj, żeby celować w głowy.

Czy potrzebuję skiny i kosę, żeby być lepszym?

Nie. 😊

Jak zostać MVP gry i jak liczony jest średni wynik bitwy?

MVP gry w VALORANT zostaje gracz z najwyższym średnim wynikiem bitwy. To niewątpliwe wyróżnienie w tabeli wyników każdego z meczów.

mvp gry w valorant

Na średni wynik bitwy mają wpływ nie tylko zabójstwa, ale i one zostają rozłożone na czynniki pierwsze. To znaczy, że więcej punktów otrzymasz za zabójstwa następujące po sobie czy te wczesne, kiedy żyje jeszcze dużo pozostałych członków drużyny przeciwnika. Dlatego rzeczywiście status MVP podkreśla umiejętność radzenia sobie gracza w każdej sytuacji, nawet w tej spisanej na straty.

źródło: playvalorant, Alphr