Amazon zaprezentował Kindle 11

Oto gwóźdź do trumny gatunku owadzich moli książkowych (świadomie mówię „owadzich”, bo są też ludzkie). Amazon zaprezentował właśnie Kindle 11 i pozamiatał. Nowy czytnik e-booków prezentuje się wyśmienicie. I chociaż kiepskiej literatury za autorów i redaktorów wciąż nie poprawia, to jednak pozwala ją „konsumować” lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Kindle 11 – specyfikacja wygląda świetnie. Szczególnie w zestawieniu z ceną

Rewolucji nie ma, to trzeba powiedzieć od razu. Jest za to kolejny szczebel na drabinie ewolucyjnej, po której pną się czytniki e-booków od Amazona. Na papierze Kindle 11 pod każdym względem przewyższa poprzednika. Największym krokiem w przód jest zdecydowanie zagęszczenie pikseli na ekranie. Dotychczasowe 166 ppi zostało zastąpione 300 ppi, tak jak ma to miejsce w droższych modelach Paperwhite III lub IV.

O czym jeszcze warto wspomnieć? Na przykład o podwojeniu pamięci. Poprzednik dawał nam 8 GB na przechowywanie plików (a w swojej pierwszej iteracji nawet 4 GB), Kindle 11 natomiast daje nam tych gigabajtów aż 16. Zwiększona została również, przynajmniej według zapewnień producenta, żywotność baterii. I to aż trzykrotnie, bo Amazon obiecuje nam aż sześć tygodni czytania na jednym ładowaniu.

A co do ładowania… nareszcie doczekaliśmy się portu USB-C, który zastąpił sędziwe już micro-USB. Nie będzie więc problemu, by czytnik dzielił się ładowarką z większością nowszych smartfonów obecnych na rynku. No i Kindle 11 będzie ładować się szybciej niż poprzednicy.

Z innych nowości warto wyszczególnić jeszcze dodanie trybu ciemnego, a więc trybu, który do tej pory mieliśmy wyłącznie w droższych seriach: Paperwhite i Oasis. W czytniku jest też oczywiście podświetlany ekran.

Przeczytajcie również:

kindle 11 frotn

Ile kosztuje Kindle 11?

Polska cena za Kindle 11 jest co najmniej zachęcająca. Wynosi 509,99 zł, co oznacza relatywnie niski próg wejścia do świata cyfrowego czytelnictwa. A wejść warto i to z wielu powodów. Choćby dlatego, że jest to bardzo, bardzo wygodne i praktyczne.