Oto Kindle Kids Edition. Pierwszy czytnik dla dzieci od Amazon

O tym, że elektroniczne gadżety mogą zachęcić do nauki i czytania powiedziano już naprawdę wiele. Ostatnio, uwierzył w to również Amazon, który zaproponował pierwszą w swojej historii wersję czytnika dla dzieci – Kindle Kids Edition. Zobaczcie, co oferuje ona najmłodszym.

Idea Amazon Kindle Kids Edition

Dziecięcy czytnik Amazon dostał przyjazny, zaprojektowany z myślą o dzieciakach interfejs, w którym najfajniejsze jest to, że całkowicie pozbawiono go reklam i innych „rozpraszaczy”. Jak wiadomo, przykuć uwagę dziecka jest ciężko, ale zatrzymać ją na dłużej – to już nie lada wyzwanie. Pewnie dlatego postawiono na urządzenie, które ogranicza się wyłącznie do podstawowej funkcji, czyli czytania.

amazon kindle kids edition
Źródło: Amazon

Działanie dziecięcego Kindle’a urozmaicają za to inne dodatki. Milusińscy mogą zdobywać odznaki za osiągnięcia, ustawiać predefiniowane tapety oraz korzystać ze słownika, w który pozwala na tworzenie i definiowanie własnych wyrażeń. Oprócz dedykowanego oprogramowania Kindle Kids Edition zachęca najmłodszych wyglądem zewnętrznym, któremu podarowano trwałe etui w różnych kolorach.

amazon kindle kids edition
Źródło: Amazon

Parametry czytnika dla dzieci Amazon

Pierwszy w portfolio Amazon czytnik dla dzieci to najprościej mówiąc – odświeżona wersja Kindle 10. Urządzenie posiada 6-calowy wyświetlacz typu e-ink o rozdzielczości 167 ppi oraz 16-stopniowej skali szarości, który wyposażony jest dodatkowo w podświetlenie. Sprzęt waży 288 gramów, jest całkowicie bezprzewodowy i ma 8 GB pamięci wbudowanej.

amazon kindle kids edition
Źródło: Amazon

Podobnie jak wszystkie urządzenia Amazon, czytnik dla dzieci pozwala na manewrowanie np. wielkością czcionki, marginesami czy odstępami w tekście. Według zapewnień producenta akumulator pozwoli na intensywne korzystanie z Kindle Kids Edition przez minimum tydzień.  

Zobacz również standardowe czytniki w sklepie x-kom

Źródło: amazon.com