Koszmary na radarze! Amazon Echo będzie miał nową metodę monitorowania snu

Różne są sposoby, jakimi posługują się inteligentne urządzenia, by monitorować to, jaki jest nasz sen. Google Nest Hub wykorzystuje do tego… radar. Pomysł ten podchwycił Amazon i wszystko wskazuje na to, że podobne rozwiązanie znajdzie się w kolejnych modelach Amazon Echo.

Jak Amazon starał się o pozwolenie

Amazon zwrócił się do Federalnej Komisji Łączności (FCC) z prośbą o zgodę na wykorzystanie czujnika radarowego. Czujnik ten miałby posłużyć do bezkontaktowego śledzenia snu i związanych z nim problemów, ale można by go również wykorzystać do sterowania Amazon Echo za pomocą gestów. David Nield z TechRadar zwraca uwagę, że podobne funkcjonalności znajdziemy w produktach Google – Nest Hub czy Pixel 4.

Radar, o który chodzi Amazonowi, ma przechwytywać ruch w przestrzeni dyskretnej, charakteryzujący się niewielkim dystansem pomiędzy czujnikiem i obiektem, który wykrywa. Jego przeznaczeniem sobie również urządzenia niemobilne, co wskazuje właśnie na Amazon Echo.

Amazon Echo Show nowa generacja
Źródło: Amazon via CNET

Co wiemy o nowej technologii w Amazon Echo?

FCC udzieliła Amazonowi zgody, przy czym czujnik musi pracować na tym samym poziomie, jak było to w przypadku technologii Google. Póki co nie wiemy, kiedy produkty Amazona z radarem trafią na rynek. Zdaniem Jona Fingasa z Engadget, biorąc pod uwagę niedawne wejście na rynek nowych modeli Amazon Echo Show, które nie zostały wyposażone w taką funkcjonalność, nie ma co spodziewać się, że będzie to szybko.

Dziennikarz zwrócił także uwagę, że firma robi mocny zwrot w kierunku healthtechu, a Amazon Echo wzbogacony o radar przestanie być tylko inteligentnym głośnikiem czy hubem do kontroli smart home. Stanie się cennym urządzeniem do monitorowania zdrowia użytkowników.

kobieta śpiąca
Źródlo: Pixabay

Źródła: TechRadar, Engadget, CBS News