Acer ma własne komputery All-In-One. Z Intelem i z AMD

Komputery All in One są naprawdę ciekawą alternatywą dla desktopów i laptopów. Szczególnie w biurach. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że ten segment sprzętowy rozrasta się. Coraz więcej producentów decyduje się na AiO, w tym Acer z serią Aspire C24.

Acer Aspire C24. I szybki, i zgrabny

Acer zalicza mocne wejście na rynek AiO, serwując komputery z procesorami Intel Core 11. gen. Chcąc być dokładnym, powiem, że do wyboru masz:

  • jednostki Intel Core i5-1135G7 (4 rdzenie, 8 wątków, taktowanie 2.40 – 4.20 GHz, 8 MB cache) ze zintegrowanym układem graficznym Intel Iris Xe,
  • CPU Intel Core i31115G4 (2 rdzenie, 4 wątki, 3.00 GHz – 4.10 GHz, 6 MB cache), który towarzyszy układ Intel UHD Graphics.

Z myślą o fanach urządzeń z AMD jest także model wyposażony w procesor Ryzen 3 3250U (2 rdzenie, taktowanie 2.60 – 3.50 GHz, 5 MB cache) i zintegrowaną grafikę AMD Radeon Graphics.


Acer Aspire C24 komputer All in One
Źródło: Acer

Niezależnie od modelu otrzymujesz do pracy wyświetlacz Full HD o przekątnej 23,8”. Matryce IPS pokrywa matowa powłoka chroniąca przed świetlnymi refleksami. Czytanie tabelek w Excelu jest dzięki temu zdecydowanie bardziej komfortowe.

Pamięci RAM możesz mieć 8 albo 16 GB, zależy to od wariantu i zależy, co planujesz na tym komputerze robić. Pod względem dysków również masz wybór – 256 lub 512 GB na nośnikach SSD PCIe.

Acer Aspire C24 praca
Źródło: Acer

Acer zadbał o smukłe ramki boczne, w górnej natomiast umieścił kamerę do wideorozmów, którą da się zasłonić. Są też dwa mikrofony i głośniki stereo. To jeśli chcesz posłuchać sobie muzyki trochę głośniej. Do słuchania w pojedynkę masz w tylnym panelu port minijack audio 3,5 mm. Sąsiadują z nim następujące złącza:

  • 3x USB 3.1 Gen 1,
  • 1x RJ-45 (LAN 1000 Mbps),
  • 1x HDMI (wyjście),

Z przodu masz jeszcze dodatkowe porty w postaci:

  • 1x USB 2.0,
  • 1x czytnik kart pamięci

Rzecz jasna z siecią połączysz się także bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi 5 (ac).

Acer Aspire C24
Źródło: Acer

Natychmiastowa gotowość do pracy

W komputerach All-in-One podoba mi się to, że wystarczy je rozpakować i podłączyć. PO chwili praca wre, bo w zestawie jest też mysz i klawiatura. Obydwa akcesoria bezprzewodowe. Żeby estetyka biurka mogła zostać zachowana, z tyłu, na nodze podpierającej wyświetlacz, znalazł się uchwyt na kable. Przewody mogą prowadzić do słuchawek, drugiego wyświetlacza, dysku zewnętrznego itp.

Rzecz w tym, że nie wiszą one kaskadą za ekranem, ale zgrabnie łączą się w jedną, wąską strugę spadającą za blat biurka. Noga podtrzymująca AiO jest smukła i filigranowa, lecz jednocześnie ogromnie wytrzymała. Całość stoi tym samym bardzo stabilnie.