21 nowości na Nintendo Switch i nowy „Splinter Cell”? Co ujawniają przecieki przed E3?

Największe wydarzenie branży komputerowej i gamingowej, czyli E3, startuje już wkrótce. Tymczasem użytkownicy Twittera obserwujący działania sklepu GameStop ujawnili pewne informacje, które najpewniej zostaną potwierdzone lub zdementowane podczas oficjalnych paneli w ramach eventu, a póki co stanowią materiał do spekulacji. Newsy te powinny zainteresować zarówno użytkowników Nintendo Switch, jak i fanów słynnej serii skradanek

Biblioteka gier na Nintendo Switch się powiększa?

Brak na razie tytułów, ale mamy liczbę – 21. Tyle SKU (Stock Keep Units, czyli jednostek magazynowych) dla produktów związanych z Nintendo Switch pojawiło się w bazie danych GameStop – czołowego dystrybutora gier w skali świata. Informacje ujawniła na Twitterze fanka Nintendo Sabi, która zamieściła nie tylko screena, ale również skan wydruku, który na jej serwer przesłał pracownik sklepu. Zdaniem Sabi produkt wyceniony na prawie 200 dolarów może być bundle’m albo edycją premium.

.

Kenneth Araullo z portalu Player.One spekuluje, że pod SKU mogą się kryć takie tytuły, jak Astral Chain, Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, a także Pokemon Sword i Shield, o których więcej dowiemy się jutro podczas streamu Pokemon Direct.

Kolejna część Splinter Cell – gogle Sama Fishera prawdę Ci powiedzą?

Inny z przecieków związanych z E3 dotyczy serii Splinter Cell. Tym razem bombę odpalił Wario64, który wypatrzył replikę gogli protagonisty cyklu – Sama Fishera, oferowane przez GameStop w przedsprzedaży za prawie 40 dolarów. Miałyby one wchodzić w skład materiałów kolekcjonerskich dostępnych podczas E3. Splintercellowy gadżet sugerowałby, że w drodze jest kolejna gra.

Pikanterii dodaje fakt, że jedynym śladem pozostaje tweet, bo produkt zniknął ze strony sklepu. Poza tym regularna sprzedaż gogli miałaby wystartować 1 listopada. Wypada on tego roku w piątek, a – jak pisaliśmy przy okazji newsa o Gears 5 – jest to wraz z wtorkiem ten dzień tygodnia, w którym zwykle wypuszcza się duże tytuły.

Czy jednak faktycznie mamy do czynienia z bombą, czy raczej kapiszonem? Tyler Fischer z serwisu Comicbook tłumaczy czemu jednak może być to druga z opcji. Zdjęciem dla towaru były nie rzekome gogle, a grafika z poprzedniej gry: Splinter Cell: Blacklist. Brak też jakichkolwiek oficjalnych informacji od Ubisoftu, a całe zamieszanie może być wynikiem zwykłej pomyłki pracowników GameStopu.  Podobnie twierdzi Sam Bishop z Gamereactora, przypominając, że rok temu również spodziewano się zapowiedzi kolejnej części i musiano obejść się smakiem.

Bishop przypomina jednak, że w kwietniu prezes Ubisoftu Yves Guillemot w wywiadzie dla IGN Unfiltered napomknął, że fani Splinter Cell coś w przyszłości zobaczą. Czy chodzi jednak o nową grę z universum, czy występ Fishera w innym tytule Ubisoftu (pojawił się już w DLC Operation Watchman dla Ghost Recon Wildlands, a jego gogle i strój można zobaczyć także w Far Cry New Dawn)?

Które z twitterowych spekulacji się potwierdzą? Przekonamy się już niebawem.

Źrodła: Wccftech, Player.One, Comicbook, Gamereactor