Pokemon Direct – o „Sword” i „Shield” wcześniej niż na E3

5 czerwca, godzina 15. Fani Nintendo oraz przede wszystkim gier z kieszonkowymi potworami powinni sobie zapisać tę datę, Wtedy właśnie odbędzie się specjalna transmisja Pokemon Direct, podczas której ujawnione zostanie więcej informacji na temat nadchodzących tytułów z uniwersum „Pokemon” na Nintendo Switch – „Sword” i „Shield”. Wieści pojawią się więc wcześniej niż się spodziewano. Gracze zakładali bowiem, że newsy będą jednym z tematów podejmowanych na E3.

Kwadrans na Pokemony

Dla jednych piętnaście minut to dużo, dla innych mało. Tyle będzie musiało wystarczyć fanom Pokemonów, bo właśnie kwadrans potrwa planowana na przyszłą środę transmisja Pokemon Direct. Stream poświęcony dwóm nadchodzącym tytułom z universum Pikachu i spółki – Sword i Shield  -będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem YT.

Ruch Nintendo wydaje się dość nieoczekiwany. Wszyscy zainteresowani tematem spodziewali się bowiem, że nowiny pojawią się podczas startującego 11 czerwca E3, na którą to wystawę Nintendo przygotowało sporo atrakcji. Czy japoński gigant chce – jak sugeruje  Eirik Hyldbakk Furu z Gamereactora – mieć pełną uwagę dla siebie, czy może ma przykre wieści typu przesunięcie premiery obu gier (miały się one pojawić w sprzedaży równocześnie pod koniec tego roku)? Przekonamy się niebawem.

Miecz i tarcza

Pierwsze informacje na temat dwóch pokemonowych tytułów ujawnione zostały na E3, które odbyło się dwa lata temu. Stopniowo twórcy odkrywali kolejne karty, aż wreszcie podczas Pokemon Direct w lutym bieżącego roku zaprezentowano materiał promocyjny. Reżyser obu gier Shigeru Ohmori przedstawił region, w którym mają rozgrywać się przygody – Galar, jak również nowe starterowe Pokemony. Są nimi szympans Grookey, królik Scorbunny i wodny Sobble.

Fanom pozostaje czekać na przyszłotygodniowy stream. W oczekiwaniu na same gry mogą natoiast pobawić się takimi pokemonowymi tytułami na Nintendo Switch, jak Let’s Go Pikachu! czy Let’s Go Eevee! – oba dostępne są w sklepie x-kom.

Przypominamy też, że już niebawem polska premiera Detektywa Pikachuchyba że skorzystaliście z pomocy Ryana Reynoldsa i obejrzeliście film w sieci.

Źródła: Nintendo, Gamereactor